Sport.pl

Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Polska media oszalały po zwycięstwie siatkarzy w finale MŚ

PRZEGLĄD PRASY. "Złoto i chwała", "Złoto jest nasze", "Dziękujemy! Jesteśmy mistrzami świata", "Nagroda za miłość", "Ozłocili Polskę" - dzisiejsze dzienniki opanowały biało-czerwone barwy.
1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Finał
Niedziela 21.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
Wynik
Brazylia
1
Polska
3
Składy i szczegóły
Brazylia
Bruno, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario (libero), Felipe (libero) oraz Vissotto, Raphael, Fonteles, Eder
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (libero) oraz Zagumny, Konarski, Kubiak
"Przegląd Sportowy": Złoto i chwała

"Spodek odleciał, kibice wpadli w euforię, a bohaterowie oszaleli ze szczęścia. Po świetnym meczu finałowym polscy siatkarze pokonali Canarinhos 3:1 i zdobyli mistrzostwo świata! W decydującym meczu rozbili obrońców tytułu, którzy pragnęli zdobyć w Katowicach trofeum po raz czwarty z rzędu".

"Gazeta Wyborcza": Polska mistrzem świata

"Nasi siatkarze po czterech dekadach znów wygrali mundial. W rewelacyjnym stylu zdetronizowali Brazylię, panującą od 12 lat drużynę wszech czasów".

"Fakt": Złoto jest nasze!

"Mamy złoto! Polska mistrzem świata! Spodek odleciał wraz z pierwszą piłką i do końca meczu unosił się w powietrzu. To był kosmiczny finał mistrzostw świata. Grały dwie najlepsze drużyny na naszym globie - Polska i Brazylia. Mecz stał na nieziemskim poziomie, a biało-czerwoni zwyciężyli 3:1".

"Polska The Times": Dziękujemy! Jesteśmy mistrzami świata

"Po 40 latach Polacy znów są mistrzami świata siatkarzy! Biało-czerwoni w kapitalny sposób sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny globu. Finał z Brazylią był czymś, o czym marzyliśmy od wielu lat".

"Rzeczpospolita": Nagroda za miłość

"Świat już wie, że Polska to kraj, gdzie siatkarzy się lubi, szanuje i warto tu grać. Od lat hale są pełne, a kibice wspaniali. Teraz to uznanie będzie jeszcze większe, bo polscy siatkarze zrobili to, o czym marzyliśmy od dawna - zdobyli złoty medal mistrzostw świata, bijąc w finale najlepszy zespół ostatniej dekady, Brazylię - 3:1".

"Super Express": Ozłocili Polskę!

"Jesteśmy siatkarskimi mistrzami świata!!! To jeden z najpiękniejszych dni w historii polskiego sportu. Polacy po porywającym boju pokonali wczoraj w katowickim Spodku 3:1 odwiecznego rywala - Brazylię i zgarnęli złoto po 40 latach od wyczynu chłopców Wagnera".Więcej o:
Komentarze (2)
Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Polska media oszalały po zwycięstwie siatkarzy w finale MŚ
Zaloguj się
  • alkontent

    Oceniono 7 razy 7

    Po raz pierwszy was rozgrzeszam za słowo "oszalały". Do tej pory często wg. Was: "Twitter Oszalał" . Ale wczoraj to chyba wszyscy oszaleliśmy ze szczęścia :)

  • monika.gniezno

    Oceniono 18 razy -14

    Polak potrafi... się cieszyć... Polak cieszy sie nie z tego, ze Polacy wygrali, ale z tego ze Brazylijczycy przegrali...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX