Sport.pl

MŚ w siatkówce. Polska - Brazylia 3:1. Antiga: Spełniło się nasze marzenie

1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Finał
Niedziela 21.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
Wynik
Brazylia
1
Polska
3
Składy i szczegóły
Brazylia
Bruno, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario (libero), Felipe (libero) oraz Vissotto, Raphael, Fonteles, Eder
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (libero) oraz Zagumny, Konarski, Kubiak
- Marzyliśmy o tym od początku przygotowań. To marzenie się spełniło, moje i mojej drużyny. Czuję się dziś wspaniale - mówił po zdobyciu mistrzostwa świata trener reprezentacji Polski, Francuz Stephane Antiga. Polacy w finale pokonali Brazylię 3:1.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


- Pracowaliśmy bardzo ciężko na ten sukces. To był bardzo trudny turniej, każdy mecz był bardzo wymagający, ale ja powiedziałem chłopakom w szatni, żeby zagrali dziś tak jak w każdym innym meczu, żeby nie myśleli, że to finał, tak ważny mecz. I to im się udało - stwierdził Antiga. - Udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo silną drużyną, także mentalnie. Nie przestraszyliśmy się, Brazylia zaczęła niesamowicie, fantastycznie. Ale i tak udało nam się wygrać. Pokazaliśmy, że nasza siła tkwi w grze zespołowej. Oczywiście Paweł Zagumny zmienił obraz meczu, zagrał fenomenalnie, ale wygraliśmy drużynowo - dodał.

Szkoleniowiec zdradził też, w którym momencie uwierzył w wygranie finału. - To było wtedy, gdy zaczęła nam wychodzić zagrywka flotem. Na początku rywale bardzo dobrze przyjmowali. Powiedziałem moim zawodnikom, żeby zaczęli grać agresywniej flotem, podejmowali więcej ryzyka.

Gdy zobaczyłem, że już sobie tak nie radzą, poczułem, że może się udać. Mądrzej też zagraliśmy w ataku. Gdy ma się po drugiej stronie siatki takich blokujących, nie ma sensu na siłę uderzać, trzeba pomyśleć, i to zrobili Mateusz Mika i Michał Winiarski - wyliczał Antiga.

Był też bardzo zaskoczony... podejściem zawodników. - Nie spodziewałem się tego, wszyscy były bardzo zmotywowani od początku. Ani przez chwilę nie musieliśmy ich popychać do treningu, sami dawali z siebie wszystko. Do tego znakomicie znosili presję meczową, grali praktycznie, jakby jej nie było - opowiadał.

Antiga zapytany o ostatni mecz Mariusza Wlazłego w kadrze i zakończenie reprezentacyjnej kariery mówił: - Od października rozmawiałem z Mariuszem. Od razu było założenie, że to może być powrót na rok. Jest prawdziwym mistrzem. To może być dla niego najlepszy moment na zakończenie kariery - stwierdził.

"Kat". Biografia Huberta Wagnera


Więcej o:
Komentarze (70)
MŚ w siatkówce. Polska - Brazylia 3:1. Antiga: Spełniło się nasze marzenie
Zaloguj się
 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 385 razy 363

  antiga - w 50% to jego sukces.
  drugie 50% to druzyna.
  a wlazly, wyborny.
  najlepszy moment,zeby odejsc.
  bedzie legenda na wieki.

 • grazyna510

  Oceniono 380 razy 300

  nasza reprezentacja w pilce noznej nie wychodzi z grupy ! TVP kupuje całą transmisje. z mistrzostw swiata (a moze wystarczyloby mecze pol i finalowe)..polska siatkówka . dobre prognozy .taki sukces .....! a TVP (panstwowa ) olewa na co ja place ta TV

 • gazetaklamst

  Oceniono 189 razy 187

  najważńiejsze, że wytrzymali presję wygrania Mistrzostw, grania przed własną pubicznoscią i odkodowania meczu ;) BRAWO !

 • gawor4

  Oceniono 173 razy 141

  Dlaczego Antiga nie dostał złotego medalu ?
  Czyżby nie zasłużył ?

 • Oceniono 121 razy 115

  Dziękuję Francuzom za wielki wkład w mistrzowski tytuł. Gdzie dzisiaj są wszyscy hejterzy, którzy pogardliwie pisali o Francuziku? Prawda, jak los się kołem toczy? Zwłaszcza w sieci.

  maxxximalizator.blox.pl

 • Asiek Dżiejdi

  Oceniono 81 razy 63

  :))) "dopóki piłka w grze, dopóki płonie ogień, marzenia spełnią się..."
  I spełniło się ;)

 • ibrylowska

  Oceniono 39 razy 39

  Brawo polscy siatkarze, brawo trenerzy z Francji. Daliście dużo radości kibicom polskim. Dziękujemy i jeszcze chcemy. Mam nadzieję, że Wlazły zagra w Rio.

 • sylwester51

  Oceniono 40 razy 38

  PAWEŁ ZAGUMNY!!!!!!!!!!!!!!!! GUMA jesteś wielki.!!!!!!!!!!!! Bardzo, bardzo się cieszę, że tak wielki zawodnik tak zakończył karierę . Rozegranie zmienia przebieg meczu od porażki do sukcesu. GUMA to najlepszy rozgrywający świata nie zmienią tego żadne statystyki!!!!!!!!!!!.
  Wielki szacun dla całej drużyny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX