Sport.pl

Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014. Jeśli Polacy zagrają w finale, Polsat go odkoduje

"Polsat odpowiada pozytywnie na apel prezydenta RP" - poinformowała stacja. Polsat zapowiedział, że jeżeli reprezentacja Polski wystąpi w finale, to transmisja odbędzie się w kanale otwartym. A zatem - wszyscy będziemy mogli obejrzeć mecz o złoto! Relacja Z Czuba i na żywo z finału z Brazylią w niedzielę od godz. 20:00 w Sport.pl
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Polsat, po wycofaniu się sponsorów strategicznych, podjął decyzję o zakodowaniu mistrzostw. W otwartym kanale pokazał tylko inauguracyjny mecz Polska - Serbia, rozegrany na Stadionie Narodowym. Kolejne mecze mogli oglądać już tylko abonenci Cyfrowego Polsatu lub osoby, które wykupiły specjalny siatkarski pakiet w Polsacie lub jednej z telewizji kablowych.

Oświadczenie Polsatu:

Po spotkaniu Zygmunta Solorz-Żaka z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Panem Bronisławem Komorowskim Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta o pokazanie meczu finałowego Mistrzostw Świata wszystkim Polakom, jeśli reprezentacja Polski wygra dzisiejszy półfinał.

W dniu dzisiejszym Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Polsat Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Prezydent podkreślił świetną postawę Polaków i ogromne zainteresowanie kibiców historyczną imprezą rozgrywaną w naszym kraju. Prezydent docenił również doskonałą organizację i bardzo wysoki poziom sportowy Mistrzostw Świata, podkreślając również, że dzięki skali wydarzenia i doskonałej grze naszej reprezentacji narodowej mistrzostwa stały się w Polsce czymś więcej niż tylko wydarzeniem sportowym.

W trakcie spotkania przedstawiono Prezydentowi RP powody dla których dotychczasowe mecze MŚ nie były dostępne na antenie otwartej. Uznając argumenty Prezydenta RP oraz doceniając wagę społeczną wydarzenia, Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta RP.

Dzięki tej decyzji wszyscy Polacy będą mogli uczestniczyć w wielkim sportowym i społecznym święcie, jakim będzie finał MŚ z udziałem Polaków, poprzez dostęp do otwartej transmisji finału mistrzostw świata z udziałem Polaków w Polsacie.

Prezydent RP wyraził nadzieję, że wszyscy, którym dobro polskiej siatkówki leży na sercu, przyjmą tę decyzję ze zrozumieniem i zadowoleniem.


Mediacja prezydenta Komorowskiego

"W sobotę przed południem Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Prezes Polsatu pozytywnie odpowiedział na apel prezydenta i jeżeli reprezentacja Polski zagra o złoto siatkarskiego Mundialu, niedzielną transmisję spotkania będzie można zobaczyć w odkodowanym kanale" - podała strona prezydent.pl.Jako pierwszy o zmianie decyzji stacji poinformował dziennikarz radia TOK FM oraz "Gazety Telewizyjnej" Wojtek Krzyżaniak.Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W półfinale w sobotę o 20.15 Polacy zagrali z Niemcami (3:1), finał w niedzielę z Brazylią o 20.15."Kat". Biografia Huberta Wagnera


Więcej o:
Komentarze (599)
Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014. Jeśli Polacy zagrają w finale, Polsat go odkoduje
Zaloguj się
 • vbn53

  Oceniono 859 razy 715

  Ale łaskawcy. Nie wiem co zrobić z taką dobrą wiadomością. Chyba pójdę na kolanach do Jaśnie Pana Solorza i będę dziękował za takie dobre serce :)

 • neobrig

  Oceniono 631 razy 509

  Co teraz zrobią z ludźmi, którzy chcąc obejrzeć finał wykupili za stówkę dostęp do Polsat Volleyball? Niezły numer :D

 • ka-miller85

  Oceniono 486 razy 408

  Bez łaski Panie Filantropie! Całe mistrzostwa obejrzałem w internecie, to z finałem też sobie poradzę. A już nigdy Polsatu nie obejrzę! Oczywiście jak tylko za trzy miesiące mi się skończy umowa w Plusie, to przenoszę się gdziekolwiek indziej.

 • Oceniono 345 razy 329

  każdy kto zna ten biznes wiedział, że Polsat pokaże finał w otwartym kanale, jeżeli będą w nim grać Polacy, i to było oczywiste zanim mistrzostwa się zaczęły... nikt nie pogardzi kilkoma milionami złotych dodatkowego przychodu z reklam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX