Sport.pl

Polska - Rosja. Rosyjska prasa: Tylko cudem możemy wygrać mistrzostwa świata

"Główną bronią jest dobrze zaplanowana gra, która nie opiera się na żadnym z zawodników. Stephane Antiga korzysta z całego zespołu, mało kto nie przykłada się do sukcesu" - analizuje dziennik "Komsomolskaja prawda". Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Rosja od 20.25 w Sport.pl. Polakom do awansu do półfinału potrzebne jest wygranie co najmniej dwóch setów.
3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa H
Czwartek 18.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
21
22
15
3
Rosja
22
22
25
25
11
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Kubiak, Zagumny, Buszek
Rosja
Apalikow, Grankin, Pawłow, Spiridonow, Muserski, Iljinych, Jermakow (libero) oraz Gołubiew (libero), Sawin, Wolwicz, Makarow
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


"Rosja i Brazylia to dwóch niekwestionowanych liderów światowej siatkówki, więc logiczne jest, że powinny spotkać się w finale. Zagrały jednak w meczu decydującym o tym, kto nie zakwalifikuje się do półfinałów" - pisze korespondent "Kommersanta". "Rosyjski zespół walczył, zmagając się z rywalami i swoimi słabościami. Brazylia awansowała do półfinału, a Rosja znalazła się w trudnej sytuacji. W czwartek w ostatnim meczu w grupie musi pokonać Polaków w trzech lub czterech setach".

"Izwiestia" podkreśla, że porażka z Brazylią była dopiero pierwszą w dziewięciu meczach Rosji na tych mistrzostwach. O meczu z Polską nie pisze się tu dużo, podkreślając jedynie, że awans do półfinału da tylko wygrana 3:0 lub 3:1.

"Komsomolskaja prawda" podkreśla, że to już trzecia porażka Rosjan z Brazylią w tym sezonie. "W żadnym z trzech setów nie zdołali nawiązać walki" - podsumowuje środowe spotkanie.

W artykule pod wymownym tytułem "Tylko cudem możemy wygrać mistrzostwa świata" podają cztery główne problemy rosyjskiej kadry. Jednym z nich jest Polska. "Od początku wydawało się, że w związku z problemami Rosjan Polska może wyjść z grupy. Ale nawet Brazylia przegrała z gospodarzami, których główną bronią jest dobrze zaplanowana gra, która nie opiera się na żadnym z zawodników. Stephane Antiga korzysta z całego zespołu, mało kto nie przykłada się do sukcesu. Tymczasem Rosjanie zaczynają niemal zawsze tą samą siódemką. Po dziewięciu meczach zawodnicy są zmęczeni fizycznie i psychicznie" - analizuje "Komsomolskaja prawda", zwracając uwagę, że niektórzy rosyjscy siatkarze mogą się czuć jak turyści, gdyż tak rzadko pojawiają się na parkiecie. Wśród problemów Rosjan gazeta wymienia też przyjęcie i rozegranie.Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W meczu o awans do półfinału Polacy zagrają w czwartek z Rosją. Awans da im wygranie co najmniej dwóch setów."Kat". Biografia Huberta Wagnera


Więcej o:
Komentarze (49)
Polska - Rosja. Rosyjska prasa: Tylko cudem możemy wygrać mistrzostwa świata
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 224 razy 216

  Mam nadzieję że dzisiaj polska publiczność poniesie naszych do zwycięstwa!

  A Rosji życzymy szybkiego i bezpiecznego powrotu do domu.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 109 razy 97

  Nie czytać, nie wierzyć w słabość, nie przejmować się , robić swoje. Wyjść na parkiet i rozbić ruskich 3:0, odsyłając ich grzecznie do domu.

 • tanczacy.z.myslami

  Oceniono 74 razy 66

  W artykule (...) podają cztery główne problemy rosyjskiej kadry. Jednym z nich jest Polska. "

  Ależ my jesteśmy wredni - od kilkuset lat wciąż tylko przeszkadzamy Rosji! :)

 • jan_mon

  Oceniono 79 razy 47

  Ludzie olejcie politykę, a tym bardziej nie mieszajcie jej z pięknem sportu.

 • mirekk55

  Oceniono 31 razy 27

  Podobno Putin im zapowiedział że jak odpadną z mistrzostw to za karę dołączą do separatystów.

 • Jakub Jankowski

  Oceniono 46 razy 26

  17. września na polskiej ziemi po prostu nie mogło Wam się udać po raz drugi.
  Mam nadzieję, że nasza wspaniała drużyna odprawi Rosjan z kwitkiem, t.j. z piątym miejscem...

 • wenge1

  Oceniono 9 razy 9

  A może odpuścimy sobie ten hurra optymizm. Rosja słaba, bez szans, gra tylko 7 zawodnikami. Ewentualna gorycz porażki będzie większa. To właśnie bezemocjonalne wypowiedzi rosyjskich gazet "budują" ich drużynę. "Aby grać dalej, trzeba wygrać tyle i tyle", a będzie jak będzie.

 • Wojtek Maciąga

  Oceniono 12 razy 8

  A jak Rosjanie się podrożyli żeby mieć siły na Polaków? .... Ale mam nadzieje, że dziś Polacy powtórzą sukces z przed miesiąca :-)

 • kawon86

  Oceniono 7 razy 7

  "Izwiestia" podkreśla, że porażka z Brazylią była dopiero pierwszą w dziewięciu meczach Rosji na tych mistrzostwach.
  Ale to rozumiem pisze o tej poprzedniej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX