Polska - Brazylia 3:2. Brazylia ograna! Półfinał już w środę? Tak! Jeśli Brazylia przegra

Zwycięstwo polskich siatkarzy 3:2 nad Brazylią, po niezwykle zaciętym spotkaniu, przybliżyło Polaków do gry w półfinale mistrzostwa świata, które odbywają się w naszym kraju. W środę nasi nie grają, ale mogą awansować do najlepszej czwórki. Wystarczy, że Rosja pokona Brazylię. Początek spotkania o godz. 20.25. Relacja na żywo na Sport.pl.
Brazylia
Bruno, Lucas, Lucarelli, Vissotto, Sidao, Fonteles, Mario (libero) oraz Felipe (libero), Wallace, Raphael
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Mika, Buszek, Możdżonek
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

To był niesamowity mecz naszych siatkarzy. W pierwszym secie przegrywali przecież z obrońcami tytułu, wicemistrzami olimpijskimi 10:15. Odwrócili jednak losy tej partii i wygrali ją do 22. Później przegrywali w meczu 1:2, a porażka w trzecim secie nie napawała optymizmem. Nasi znowu jednak się podnieśli i doprowadzili do tie-breaka. W tym to oni byli górą, prowadzili 7:2, by pod koniec partii przegrywać. Brazylia miała piłkę meczową, ale ostatecznie to nasi cieszyli się ze zwycięstwa. Tym samym zrobili krok do gry o medale!

Ale nie tylko. Polacy mogą wygrać grupę. Wystarczy, że wygrają w jakimkolwiek stosunku z Rosją w czwartek. Nawet wygrana 3:2 pozwoli im na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Tylko oni wtedy będą mieć dwa zwycięstwa, przy czterech punktach. Ani Rosja, ani Brazylia lepsza nie będzie.

Kibicujemy Rosjanom?

Ale może się też okazać, że biało-czerwoni w półfinale znajdą się już w środę. Będą z boku oglądać pojedynek Rosji z Brazylią i... kibicować tym pierwszym. Jeśli Rosjanie ograją aktualnych jeszcze mistrzów świata, Canarinhos wrócą do domu.

I Polska, i Rosja będą miały bowiem po jednym zwycięstwie na koncie i minimum po dwa punkty. Brazylia w grupie będzie więc trzecia, bo przy takim samym dorobku punktowym liczy się liczba wygranych. Nie liczyłyby się w takim przypadku sety - gdyby Brazylia przegrała 2:3 z Rosją, a my ze "Sborną" 0:3, miałaby stosunek setów 4:6, a my 3:5. Nie miałoby to jednak znaczenia, bo sety liczą się dopiero przy równej liczbie punktów i równej liczbie wygranych meczów.

Co jednak, gdy wygrają Brazylijczycy? Jeśli zwyciężą 3:2, będą mieć łącznie trzy punkty, Rosja jeden. Wtedy nawet porażka 2:3 w czwartkowym spotkaniu może dać nam awans, a nawet zwycięstwo w grupie. Może jednak nas też wyeliminować. W ruch pójdą kalkulatory, bo liczony będzie stosunek małych punktów.

Dwa sety do szczęścia?

Gdy Brazylia wygra 3:0 lub 3:1, z Rosją będziemy musieli ugrać tylko dwa sety. Tym razem to wystarczy na pewno. Wtedy Polacy zgromadzą trzy meczowe punkty, a Rosja najwyżej będzie miała dwa. Ale to Brazylijczycy wygrają grupę.

Jedno jest pewne. Jeśli w środę Rosjanie jednak nie wygrają, Polacy nie będą mogli przegrać z nimi. To może bowiem oznaczać dla nich koniec nadziei na medal.

W drugiej grupie walczącej o półfinał Francuzi wygrali gładko 3:0 z Niemcami. W środę niemieccy siatkarze zmierzą się z Iranem (godz. 20.25), a w czwartek Iran zagra z Francją (także o godz. 20.25).

3.Iran000:0
Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą jeszcze Rosjanie (18.09). W drugiej grupie gra Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.