Polska - Brazylia 3:2. Zatorski rozgrywającym? Spóźniona zmiana szczęśliwa dla Polaków

To był niesamowity set w wykonaniu polskich siatkarzy. W inauguracyjnej partii meczu III rundy mistrzostw świata Polacy przegrywali już z Brazylią 10:15, by wygrać ostatecznie seta 25:22! Relacja na żywo na Sport.pl.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Co ciekawe, nasi siatkarze serie punktów zdobywali w momentach, gdy na boisku nie było żadnego z naszych rozgrywających. Po słabym początku biało-czerwoni musieli gonić wynik. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną udało im się dojść rywali. Trener Stephane Antiga zaczął podwójną zmianę. Pod siatkę wprowadził Dawida Konarskiego, który zmienił Fabiana Drzyzgę. Zagrywał Mariusz Wlazły i dopiero przy stanie 15:16 opuścił pole zagrywki. Na zmianę wszedł drugi w tym meczu rozgrywający, Paweł Zagumny.

Kilka akcji później Antiga chciał zrobić zmiany powrotne. Sędzia jednak dopuścił tylko do pierwszej. Zagumnego zmienił Wlazły, ale Drzyzga za Konarskiego wejść nie mógł. Według sędziów ta zmiana nie była przygotowana. Przy podwójnej zmianie (wprowadzeniu dwóch zawodników w trakcie jednej przerwy między akcjami) jeden z siatkarzy musi wbiec w pole trzech metrów przy boisku, drugi stać w pobliżu. Według arbitrów Drzyzga nie był gotowy.

Polaków jednak to nie zdeprymowało, wręcz przeciwnie. Za chwilę skuteczny blok zaserwowali nasi zawodnicy, a Antiga zmiany nie ponowił. Nasi siatkarze zostali bez rozgrywającego. A kolejna wymiana trwała dobrze ponad minutę. Z obu stron zawodnicy popisywali się ładnymi obronami, ale u Polaków nie miał kto rozgrywać. W pewnym momencie wziął się za to libero Paweł Zatorski, który w pewnym momencie doskonale obsłużył Mariusza Wlazłego, a ten skończył niesamowicie ważną piłkę.

Drzyzga nadal jednak nie wchodził, a Konarski za chwilę posłał skrót tuż za siatkę z zagrywki i Polacy prowadzili trzema punktami. Brazylia w końcu przełamała naszych i Drzyzga dokończył podwójną zmianę. Polacy wygrali seta 25:22.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą jeszcze Rosjanie (18.09). W drugiej grupie gra Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.