Sport.pl

Mistrzostwa świata w siatkówce. Brazylijskie media po losowaniu: "Grupa śmierci! Dlaczego musimy przenosić się do Łodzi?"

W III rundzie siatkarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski zagra z Brazylią (16.09) i Rosją (18.09). Losowanie odbiło się szerokim echem w brazylijskiej prasie. Lokalne media piszą, że Brazylia trafiła do grupy śmierci, i pytają, dlaczego musi przenosić się do Łodzi, skoro wygrała wszystkie dotychczasowe mecze na tym turnieju.
2 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa H
Wtorek 16.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Brazylia
22
25
25
18
15
2
Polska
25
22
14
25
17
3
Składy i szczegóły
Brazylia
Bruno, Lucas, Lucarelli, Vissotto, Sidao, Fonteles, Mario (libero) oraz Felipe (libero), Wallace, Raphael
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Mika, Buszek, Możdżonek
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


"Ponownie na drodze Brazylii staną mistrzowie olimpijscy. Co gorsza nasz zespół natrafił na Polskę, gospodarza turnieju" - pisze o losowaniu dziennik "O Globo".

"Losowanie umieściło Brazylię w grupie śmierci. Aby awansować, zespół Bernardo Rezende będzie musiał pokonać Rosję i Polskę. Spotykają się trzy z czterech drużyn (obok USA), które przed turniejem były faworytami do złota i awans do półfinału dla wszystkich jest wymogiem. A w drugiej grupie są Francja, Iran i Niemcy, dla których półfinał byłby ogromnym sukcesem" - ocenia dziennik "Lance".

Gazeta twierdzi, że system był niesprawiedliwy dla Brazylii, jedynej niepokonanej drużyny w turnieju. "Musimy teraz przenosić się do Łodzi. Powinno być tak, że zwycięzca grupy F pozostaje w Katowicach" - czytamy. To samo oburza czytelników. "Dlaczego skoro wygraliśmy swoją grupę, musimy przenosić się do Łodzi, w której grała Polska" - pisze jeden z nich.

Już przed turniejem było jednak ustalone, że Polska - jeśli awansuje do III fazy - swoje mecze rozgrywać będzie w Łodzi. Stąd konieczność przenosin Brazylijczyków.

Brazylijscy kibice mimo wszystko są dobrej myśli. "Jedyną dobrą rzeczą jest to, że pierwszy mecz gramy z Polską, która jest teoretycznie słabsza. Jeśli wygramy, z Rosjanami będzie nam się grało luźniej" - czytamy.

System losowania skrytykowali - choć w mniejszym stopniu - również Rosjanie. "Sport-Express" pisze, że Brazylia zagra w Łodzi na "żądanie organizatorów". I zauważają, że najlepiej na tym wyszli Niemcy, którzy o awans do półfinału powalczą z Iranem i Francją w Katowicach, gdzie rozegrali swoje wszystkie dotychczasowe mecze.Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy (16.09) i Rosjanie (18.09). Do półfinału przejdą dwie najlepsze drużyny."Kat". Biografia Huberta Wagnera


Kto awansuje do półfinałów MŚ z grupy H:
Więcej o:
Komentarze (77)
Mistrzostwa świata w siatkówce. Brazylijskie media po losowaniu: "Grupa śmierci! Dlaczego musimy przenosić się do Łodzi?"
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 616 razy 582

  Jak nasi wyjdą z tej grupy, będą turbo kozakami

 • rafal_b_

  Oceniono 441 razy 283

  Brazylijscy kibice mimo wszystko są dobrej myśli. "Jedyną dobrą rzeczą jest to, że pierwszy mecz gramy z Polską, która jest teoretycznie słabsza... - Ja wam kur** dam słabsza!!!!!

 • bekkouche

  Oceniono 274 razy 250

  No skandal rzeczywiście... Jakby nie było to przecież 100km tłuczenia się na grzbietach chudych, polskich koni, potem przesiadka na psie zaprzęgi i na koniec wpław przez Wartę. Murowane odmrożenia, głodówka i walka o przetrwanie z białymi niedźwiedziami.

 • starsza10

  Oceniono 216 razy 172

  Nikt nic nie musi. Mogą dojeżdżać, albo w ogóle pojechać na wakacje.

 • onoma7

  Oceniono 191 razy 171

  Żeby usatysfakcjonować Rosjan, mecze powinny odbyć się na Krymie.

 • keinnasenhasen

  Oceniono 196 razy 166

  Chyba się komuś w główce poprzewracało jeżeli myślał, że Polacy jako gospodarze turnieju będą jeździć po całej Polsce na mecze z kolejnymi rywalami.

  Niech jadą z Katowic do Łodzi. Najlepiej przez Olsztyn...

 • polkug

  Oceniono 133 razy 113

  Brazylia jest ogromnym krajem (7mln km^2) i na mś w piłce nożnej stadiony były oddalone od siebie o tysiące km i jakoś nikomu to nie przeszkadzało, a tutaj mają pretensje że muszą ruszyć tyłki o 130 km z warszawy do łodzi, i robią o to wielkie halo.

 • kabza1605

  Oceniono 126 razy 110

  To losowanie i te grupy to jest kpina. Nie można normalnie jak w innych dyscyplinach po tych meczach w grupach grać już półfinały albo ćwierćfinały system pucharowym? To znaczy 1 z 4 i 2 z 3 itd?? Przecież te 3 zespołowe grupy to jakaś paranoja

 • lina555

  Oceniono 107 razy 79

  Szczyt bezczelności! Nie dość, że żadnych gospodarskich rozstawień, to jeszcze mają pretensje, że organizator ustala miejsce rozgrywek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX