MŚ w siatkówce. Polska - Francja 3:2. Polacy drudzy w grupie E. Niemcy wywalczyli awans

Dzięki zwycięstwu nad Kanadą 3:0 Niemcy dołączyli do grona drużyn, które zagrają w trzecim etapie mistrzostw świata, które odbywają się w Polsce. Nasi siatkarze pokonali Francję 3:2, ale grupy nie wygrali. Zajęli w niej drugie miejsce. Po dniu przerwy rozgrywki wznowione zostaną we wtorek.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Przed wieczornymi meczami w niedzielę niewiadoma była tylko jedna. Czy w najlepszej szóstce turnieju znajdą się Niemcy czy Kanadyjczycy. Na szczęście nie trzeba było tutaj dodatkowego liczenia, kalkulowania jak w grupie E. O wszystkim zadecydowało bezpośrednie starcie. W tym już po dwóch setach niemieccy siatkarze mogli się cieszyć. Tyle wystarczyło im, by przypieczętować awans z trzeciego miejsca.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu w grupie F Chiny pokonały Kubę 3:2, ale obie ekipy żegnają się z imprezą. Wcześniej w pojedynku na szczycie Brazylia ograła Rosję 3:1 zapewniając sobie zwycięstwo w grupie, a tym samym rozstawienie w kolejnej rundzie.

Argentyna ustawiła wszystko

W "polskiej grupie" wszystko było już jasne przed wieczornymi meczami. Po porażce Amerykanów z Argentyną 2:3, w kolejnej rundzie znalazły się reprezentacje Polski, Francji i Iranu. Dwie pierwsze zagrały między sobą o zwycięstwo w grupie.

Biało-czerwoni prowadzili już 2:1 i wygrana w czwartym secie dawała im pierwsze miejsce w grupie co było jednoznaczne z rozstawieniem w losowaniu trzeciego etapu. W tym, w dwóch grupach zostają zwycięzcy drugiego etapu, a do nich dolosowuje się dwie inne drużyny. Gra każdy z każdym, a punkty z poprzednich meczów są zerowane.

Niestety, Polacy nie wykorzystali szansy i pozwolili Francuzom wyrównać. W tie-breaku podopieczni Stephana Antigi co prawda wygrali, ale nie dogonili już w tabeli rywali, którzy okazali się najlepsi w grupie E. W nagrodę w kolejnym etapie nie trafią na Brazylię, która zwyciężyła w grupie F.

W "polskiej grupie" wieczornym meczem z turniejem pożegnały się Włochy i Australia. Na koniec wygrali ci pierwsi 3:1, ale i tak dało im to tylko siódme miejsce w grupie E.