Sport.pl

MŚ siatkarzy 2014. Winiarski: bałem się, że spędzę tydzień w szpitalu

3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa E
Niedziela 14.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
21
25
22
15
3
Francja
18
25
23
25
12
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Buszek, Możdżonek, Wrona
Francja
Rouzier, Toniutti, Tillie, N'Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Marechal, Jaumel, Sidibe, Tuia, Lafitte
- Bałem się, że wszystko się skończy pobytem w szpitalu. Już raz miałem taką sytuację, a efektem była tygodniowa hospitalizacja - mówi w rozmowie ze Sport.pl Michał Winiarski. Kapitan reprezentacji Polski potwierdza, że po kontuzji pleców w sobotnim meczu z Iranem w niedzielę nie zagra z Francją. - Mam wielką nadzieję, że chłopaki sobie poradzą i awansują do trzeciej fazy, a ja będę mógł w niej zagrać - mówi. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Francja w Sport.pl od godz. 20.15.
Łukasz Jachimiak: Jesteś po rezonansie magnetycznym, który nie wykazał uszkodzeń twojego kręgosłupa. Ulżyło ci?

Michał Winiarski: - Bardzo ulżyło. Cieszę się, że mogę chodzić. I to normalnie, bez większych problemów. Kiedy poczułem ból, bałem się, że wszystko się skończy pobytem w szpitalu. Już raz miałem taką sytuację, a efektem była tygodniowa hospitalizacja.

Mówisz o jakiejś starszej sprawie, nie z tego sezonu?

- To się stało dwa lata temu, w meczu charytatywnym Skry Bełchatów.

Co ci dokładnie dolega - silne skurcze mięśni?

- To coś więcej, spięcie mięśni. Szczegóły medyczne lepiej ode mnie na pewno wyjaśni nasz doktor. Ale generalnie nie jest tak źle, jak się na to zanosiło.

Źle wyglądasz, nie spałeś dzisiejszej nocy?

- Spałem, ale na środkach przeciwbólowych, i teraz jestem trochę przytępiony.

Z Francją oczywiście nie zagrasz?

- Nie zagram. Ale mam wielką nadzieję, że chłopaki sobie poradzą i awansują do trzeciej fazy, a je będę mógł w niej zagrać.

Czy Polska ma szansę na sukces bez Winiarskiego?
Więcej o:
Komentarze (7)
MŚ siatkarzy 2014. Winiarski: bałem się, że spędzę tydzień w szpitalu
Zaloguj się
 • adamwlondynie

  Oceniono 17 razy 15

  Zauważyłem, że pojawia się sporo spamu reklamującego PŁATNE streamy, albo pseudostreamy, których zadaniem jest tylko wyciąganie Waszego numeru telefonu żeby potem wysyłać PŁATNE smsy. UWAŻAJCIE NA TO I NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ OSZUSTOM!
  P.S. A bezpłatne streamy spokojnie da się znaleźć, tylko trzeba patrzeć nieco dalej niż na 1 stronie google. Pozdrawiam.

 • eldorius

  Oceniono 3 razy 3

  Do Pana Michała Winiarskiego ( może dotrze ???)
  Trzeba zmienić lekarza sportowego !!! Dolegliwość, która Pana dopadła po polsku można określić jako drobne przestawienie kręgu piersiowego.Zdarza się to u sportowców przy gwałtownych skrętach tułowia i nieco osłabionym aparacie mięśniowo-więzadłowym kręgosłupa. Ból jest piekielny ("uderzenie nożem"), bo uciśnięta jest przykręgosłupowa gałązka nerwowa.
  Podanie leków przeciwbólowych jest działaniem poprawnym, ale podstawowym leczeniem jest usunięcie przyczyny, czyli odblokowanie (nastawienie) przesuniętego kręgu. Ból mija bardzo szybko, ale o powrocie na parkiet nie ma mowy przez ok 3 tygodnie, bo mogło by dojść ( podczas grania) do ponownego przestawienia. Takim leczeniem zajmują się ortopedzi wykształceni dodatkowo w terapii manualnej, czyli chiropraktyce.
  W Polsce ponoć zamiast lekarzy zajmują się takim leczeniem tzw.kręglarze , co niekiedy może być tragiczne w skutkach.
  Wielce szkoda, że nie może Pan grać, bo jest Pan świetnym siatkarzem.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
  dr Ryszard ( UNI Wien )

 • Natalia Ptak

  Oceniono 17 razy 3

  Oj Misiek szkoda Ciebie ale całe szczęście że to nic poważnego bo wczoraj to nie specjalnie wyglądało :( Trzymaj się powodzenia mam nadzieję że już tak Cię bardzo nie boli.Pozdrawiam i równie mocno trzymam kciuki za zwycięstwo Twojej drużyny z Francją za 3pkt głowa do góry odpoczywaj :D :D :D

 • Aga Lenartowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Ten mecz Polska Francja grają dla ciebie !!! Szybkiego powrotu do zdrowia

 • rwakulszowa

  Oceniono 9 razy -7

  Zycze Winiarskiemu jak najlepiej, ale do cholery kiedy nasza druzyna nauczy się bezbłednie serwować ? Chyba żadna druzyna na mistrzostwach nie serwuje gorzej niż Polacy a w dodatku my serwujemy głownie floatem, który jest łatwiejszy od serwów typu smecz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX