Sport.pl

MŚ w siatkówce. Polska - Iran 3:2, czyli Mariusz Wlazły show [STATYSTYKI]

28 punktów Mariusza Wlazłego pozwoliło polskim siatkarzom pokonać w sobotę Iran 3:2 w kolejnym spotkaniu drugiej rundy odbywających się w Polsce mistrzostw świata. Zdobycz naszego atakującego mogła być mniejsza, gdyby Polacy wygrali 3:0.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


A byli tego bardzo blisko. W trzecim secie prowadzili już 2:0 i 13:7, mieli dwie piłki meczowe, ale Irańczycy wrócili do gry. W tie-breaku to oni mieli swoje szanse, ale w grze na przewagi wygrali biało-czerwoni 3:2. Niestety stracili swojego kapitana Michała Winiarskiego, który w trzecim secie zszedł z boiska z ogromnym bólem pleców. Do tej pory był drugim punktującym naszej kadry, zdobywając 11 punktów (przy 50-procentowej skuteczności ataku), z czego aż trzy po asowych zagrywkach.

Wlazły także szalał w polu serwisowym. Zaliczył dwa asy, do tego dwa bloki. W ataku miał 55-procentową skuteczność, nie popełnił też żadnego błędu. Dobre spotkanie zagrał też Michał Kubiak, a Mateusz Mika, który w trzecim secie musiał zastąpić Winiarskiego, uzbierał dziewięć "oczek". W ataku miał aż 64-procentową skuteczność.

Wśród Irańczyków najlepsi na boisku byli... środkowi bloku. Adel Gholami zdobył 12 punktów, a Seyed Mousavi 13. Więcej mieli tylko Amir Ghafour (14) i Mojtaba Mirzajanpour (15), ale obaj grali na słabej skuteczności w ataku.

Zresztą atak w tym meczu był domeną Polaków. Nasi siatkarze mieli w tym elemencie 51-procentową skuteczność, Iran - 42-procentową. Co ciekawe, Irańczycy lepiej przyjmowali nasze zagrywki (51:40 procent), ale nie miało to przełożenia na grę na siatce. Polacy lepiej też blokowali (13:10 w blokach) i zagrywali (7:4 w asach).

Zresztą spotkanie to w statystykach można by podzielić na dwa oddzielne mecze. Osobno porównywać dwa pierwsze sety i trzy pozostałe. Po znakomitej grze na początku spotkania, później bowiem Polacy nieco się zacięli.

Teraz czeka ich w niedzielę kolejny najważniejszy mecz tych mistrzostw. O godz. 20.25 zagrają z Francją i aby pozostać w turnieju, muszą wygrać co najmniej dwa sety. Relacja na żywo na Sport.pl.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie rywalami Polaków będą jeszcze Francuzi (14.09)."Kat". Biografia Huberta Wagnera


Więcej o:
Komentarze (2)
MŚ w siatkówce. Polska - Iran 3:2, czyli Mariusz Wlazły show [STATYSTYKI]
Zaloguj się
  • s1ntex

    Oceniono 57 razy 49

    Znalazłem strone na której można zIokaIizować dwa typy idiotów, jedni to Ci, którzy wrzucają ten spam pod każdym artykułem, drudzy to redakcja sport.pl, bo ich czytelnicy proszą ich o postawienie najprostszego bota usuwającego spam, to oni wciąż mają to w dupie.

  • kibicacmilan

    Oceniono 23 razy 21

    Zagumny zapomniał że w siatkówce można jeszcze zagrać środkiem,ale po co?Lepiej ciągle Wlazły,Winiar,Kubiak a Kłos z Nowakowskim niech stoją...swoją drogą to Nowakowski udowadnia że nie powinien grać a w jego miejsce powinien grać Możdzonek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX