Sport.pl

MŚ siatkarzy 2014. Drzyzga: Chcę, żeby grał Zagumny

1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa A
Sobota 06.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Kamerun
27
23
16
22
1
Polska
25
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Kamerun
Mbutngam, Adeke, Ag, Mboulet, Feughouo, Nyabeye, Moussa, Wounembaina, Bitjaa, Dolegombai, Boyomo, Dolegombai, Mefani, Kamto, Bindop.
Polska
Drzyzga, Zagumny, Konarski, Wlazły, Buszek, Kubiak, Mika, Winiarski, Możdżonek, Nowakowski, Wrona, Ignaczak.
- To jeden z najwybitniejszych rozgrywających na świecie. O Polsce nawet nie ma co mówić, bo w kraju jest on i długo, długo nikt - mówi w rozmowie ze Sport.pl Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji Polski chętnie godzi się z rolą zmiennika Pawła Zagumnego. W sobotę kolejny mecz biało-czerwonych. We Wrocławiu zmierzą się z Kamerunem. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20.15.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Łukasz Jachimiak: Obudziłeś Mariusza Wlazłego. W spotkaniach z Serbią i Australią nie mógł odnaleźć skuteczności, grając z Pawłem Zagumnym, a przeciw Wenezueli było widać, że służą mu twoje szybsze piłki.

Fabian Drzyzga: Fajnie nam się grało, ale pamiętajmy, że zostałem wystawiony na słabszego przeciwnika. Wenezuela to ani zespół tej klasy co Australia, ani tym bardziej co Serbia. Nie ma co porównywać tych meczów. Ale oczywiście cieszę się, że zagrałem z chłopakami z pierwszej szóstki, bo jeśli przyjdą trudne momenty w turnieju - choć mam nadzieję, że nie przyjdą - to będzie trzeba robić zmiany. I wtedy będę mógł wchodzić, wiedząc, że już poczułem piłkę i z Mariuszem, i z innymi chłopakami. Nie będzie tak, że wejdę na świeżaka i się będę denerwował.

Myślisz, że w meczach z USA czy Włochami może się przydać to, że ty i Zagumny jesteście różni, że czasem nawet kosztem precyzji grasz szybsze piłki?

- Z Mariuszem za dużo meczów nie zagraliśmy, bo miał kontuzje, mało go mieliśmy w Lidze Światowej. Ale na treningach gramy szybko. Na pewno z Pawłem się różnimy i o to chodzi, to jest dobre dla drużyny. A w ogóle to on gra w tej chwili świetnie i mam nadzieję, że tak będzie się spisywał przez cały turniej. Chciałbym, żeby nasze zmiany były niepotrzebne, bo to by znaczyło, że gramy dobrze i wygrywamy kolejne spotkania.

Nie chcesz grać?

- Jeżeli trener będzie mnie potrzebował, to wejdę, jestem w każdym momencie gotowy. Ale mam nadzieję, że zmian między mną i Pawłem będzie niewiele. Nie dlatego, że nie chcę grać, tylko chcę, żebyśmy jako zespół mieli dobre wyniki.

Po dwóch kolejkach mistrzostw Zagumny był statystycznie zdecydowanie najlepszym rozgrywającym turnieju. Przed jego startem trener Stephane Antiga zapowiadał, że to ty będziesz numerem jeden, ale widzę, że nie masz problemu z zaakceptowaniem innej sytuacji?

- Ja się bardzo cieszę, że Paweł ma taką formę. To jeden z najwybitniejszych rozgrywających na świecie. O Polsce nawet nie ma co mówić, bo w kraju jest on i długo, długo nikt. On może nam bardzo pomóc w tym turnieju. Trzymam mocno kciuki za to, żeby grał jak najlepiej, żeby mu zdrowie dopisało. W takich meczach jak z Wenezuelą i pewnie też w sobotę z Kamerunem postaram się grać tak, żeby Paweł mógł się tylko rozgrzać i siedzieć sobie spokojnie na ławce, by odpocząć przed ważniejszymi spotkaniami.

Z tej ławki w czwartek Zagumny często cię oklaskiwał, a w przerwach udzielał rad. Zamiast rywalizacji jest między wami sielanka?

- Żadnego złego słowa o Pawle nie mogę powiedzieć. Dużo rozmawiamy, żartujemy, dogadujemy się świetnie. Mam duży szacunek do Pawła, wiem, że jest ode mnie starszy o 13 lat, ale zupełnie nie czuję tej różnicy wieku. Chyba dlatego, że on mnie nie traktuje jak jakiegoś juniora, nie widzi we mnie zapchajdziury, tylko daje mi odczuć, że jestem jego kolegą. To jest bardzo fajne. Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy nie miałem tak fajnej współpracy z innym rozgrywającym.

- Żadnego złego słowa o Pawle nie mogę powiedzieć. Dużo rozmawiamy, żartujemy, dogadujemy się świetnie. Mam duży szacunek do Pawła, wiem, że jest ode mnie starszy o 13 lat, ale zupełnie nie czuję tej różnicy wieku. Chyba dlatego, że on mnie nie traktuje jak jakiegoś juniora, nie widzi we mnie zapchajdziury, tylko daje mi odczuć, że jestem jego kolegą. To jest bardzo fajne. Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy nie miałem tak fajnej współpracy z innym rozgrywającym.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o:
Komentarze (10)
MŚ siatkarzy 2014. Drzyzga: Chcę, żeby grał Zagumny
Zaloguj się
 • Ryszard Vagus

  Oceniono 109 razy 105

  Taki szacunek dla kolegi, połączony ze skromnością, to rzadkość.Panie Fabianie jest Pan WIELKI !!!
  Cudowne słowa, wspaniałego siatkarza Fabiana Drzyzgi, można by polecić innym sportowcom.
  Fabian jest niewątpliwym filarem naszej reprezentacji i jej nadzieją na wiele, wiele lat.

 • blond.pralina1

  Oceniono 87 razy 83

  Fabian zrobił duże postępy. Niebawem będzie jedynym rozgrywającym Polski na wysokim poziomie, albowiem Paweł Zagumny już zapowiedział, że to jego ostatni turniej w reprezentacji. Szacunek dla Pawła za skromność i przekazywanie wiedzy i młodszemu.

 • billyg976

  Oceniono 30 razy 26

  Cieszy to, że Drzyzga powoli staję się godnym następcą Żygadły, i Zagumnego a jednocześnie jednym z najlepszych rozgrywających na świecie bo do takich Guma, i Żygadło bez wątpienia należą. Przydał by się jeszcze jeden taki naszej Reprezentacji.

 • arturro789

  Oceniono 19 razy 9

  Lubię siatkówkę ale bez przesady jestem fanem kolarstwa, piłki nożnej, szczypiorniaka czy lekkoatletyki . Natomiast tak wysokiej rangi impreza szczególnie że rozgrywa się w naszym kraju powinna być dostępna absolutnie dla każdego widza. Nie może być tak że sport jest dla wybranych. Wkur. mnie to że są równi i równiejsi!!!

 • maracana2012

  Oceniono 28 razy 8

  Nie oglądam, olewam Solorza i jego imperium.

 • q3000

  Oceniono 14 razy -8

  Miliony ludzi cierpi głód a my podniecamy się przebijaniem piłki przez siatkę za grube miliony.
  Świat zwariował. Umysły zostały zakodowane !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX