Sport.pl

MŚ siatkówka. Rywale Polaków: Australia - Teraz jest ich czas

- Australia na tych mistrzostwach może osiągnąć szczyt swoich możliwości - uważa Michał Mieszko Gogol, który przez lata odpowiadał w reprezentacji Polski za rozpracowywanie rywali. Australijczycy to drugi rywal Polaków podczas mistrzostw świata, z którym zmierzą się we wtorek o godz. 20.15. Relacja na żywo na Sport.pl.
Australijczycy w tych mistrzostwach mają na koncie już jedno zwycięstwo, 3:0 nad Kamerunem. Rywal był jednak na tyle egzotyczny, że prawdziwej wartości tego zespołu nikt jeszcze nie poznał. Teraz przed "Kangurami" dużo trudniejsze zadanie. Polacy są zdecydowanie wyżej notowani, ale do rywala podejdą z pewnością z odpowiednim nastawieniem. - To wciąż jeszcze bardzo niedoceniana drużyna. Ale poprzez swoje wyniki powoli wszyscy nabierają do nich respektu - mówi Michał Mieszko Gogol, statystyk Asseco Resovii odpowiedzialny za rozpracowywanie rywali. Przez ostatnie trzy lata pracował w kadrze, którą prowadził Włoch Andrea Anastasi, a wcześniej współpracował też w żeńskiej kadrze z Marco Bonittą.

Rewanż za Londyn

Kadra Anastasiego, z Gogolem w sztabie, dokładnie pamięta ten zespół. To z nimi Polacy przegrali na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 1:3. - Z tamtego meczu pamiętam bardzo dobrze dwóch zawodników: Thomasa Edgara i Nathana Robertsa. Obaj zagrali niesamowicie - wspomina nasz rozmówca.

Australia to kraj bez wielkiej siatkarskiej historii, ale z dobrze poukładanym systemem szkolenia. - Zawodnicy po liceum czy po rozgrywkach uniwersyteckich grają w lidze szwedzkiej. Dopiero stamtąd trafiają do innych lig europejskich, grają w coraz lepszych klubach. Mają do tego bardzo dobrego trenera [Argentyńczyk Jon Uriarte - przyp. red.], a to, czego im brakowało do tej pory, to było doświadczenie. To jednak zebrali w ostatnich latach i wydaje się, że teraz właśnie mogą sięgnąć szczytu swoich możliwości - przewiduje Gogol.

Jak grają Australijczycy?

- To zespół dobrze poukładany, z bardzo dobrym atakującym [Thomas Edgar - przyp. red.]. Oprócz niego jest tam też kilku siatkarzy, którzy przewijali się przez parkiety w dobrych ligach. To jaki to jest zespół, pokazuje choćby to, że rozgrywający Greg Sukoczew jeszcze kilka lat temu grał w Kielcach w pierwszej lidze - wymienia Gogol i dodaje: - To drużyna bardzo zdyscyplinowana. Nie grają chaotycznie, ani nie improwizują. Mają solidnie przygotowane schematy rozwiązań. Nie jest też tajemnicą, że liderem jest Edgar, i gdy nie idzie, gdy jest końcówka seta, większość piłek jest posyłana do niego. Pozostali zawodnicy to takie dobre uzupełnienia.

Najsilniejszą stroną Australijczyków jest tzw. gra z blokiem. - Potrafią dobrze nabić na blok i grać dalej, ale też go obić. Jak oglądałem ich mecze, to jak ktoś skakał im nierówno do bloku albo robił to źle technicznie, to oni to bezwzględnie wykorzystywali i piłki latały od bloku w aut. Zdecydowanie więcej było takich akcji, niż ataków w boisko - twierdzi Gogol i dodaje: - Trzeba na nich uważać, bo są w stanie dużo namieszać.Więcej o:
Komentarze (8)
MŚ siatkówka. Rywale Polaków: Australia - Teraz jest ich czas
Zaloguj się
 • yokoono23

  Oceniono 42 razy 36

  Nie czuję że MS odbywają się w Polsce,ma się wrażenie że odbywają się gdzies na dalekim kontynencie bez możliwosci przekazu.Mamy XXI internet,satelity i powrót do technicznej ciemnoty którą zafundowali nam NASI.

 • rafael42

  Oceniono 28 razy 24

  Te mistrzostwa będą początkiem końca resortowych dzieci z Polsatu.

 • Mirek Gwiazdka

  Oceniono 18 razy 16

  Nie wiem czy wiecie Szanowni Państwo z Polsatu że właśnie przebrała się miarka. Ludzie nie będą was już więcej oglądać , proponuję jako skandal roku - do obejrzenia w programie Interwencja

 • Jan Kos

  Oceniono 19 razy 11

  ja pierdziele, wygraliśmy 1 mecz, zostało jeszcze 4 - wszystko się może wydarzyć, ale media już widzą siatkarzy na podium.

 • Ryszard Vagus

  Oceniono 10 razy 8

  SKANDAL !!!
  Niezgodne z prawem medialnym zakodowanie transmisji telewizyjnych (z reprezentacją Polski), to jeszcze jedna afera, w którą zamieszany jest były agentem SB (pseudonim Zeg), zwany powszechnie jako Solorz - Żak (vel Piotr Krok,Piotr Podgórski )
  CBA , ABW i prokuratura powinny powrócić do niewyjaśnionej afery FOZZ, oraz zbadać kulisy przyznania koncesji Polsatowi. Komunistyczna wówczas KRRiT przyznała koncesję grupie przestępczej z Wiednia. Zainteresowani mogą wpisać w Google "Wiedeńscy patroni Polsatu" , a dowiedzą się o co chodzi.

 • mis bis

  0

  Posiadam bilety na mecze Mistrzostw Świata w siatkówce we Wrocławiu 2.09.2014 (wtorek) POLSKA - Australia godz. 20:30 oraz Wenezuela - Kamerun godz. 16:30 Jeden bilet upoważnia do wstępu na oba mecze!

  kontakt ms2014.bilety@gmail.com

 • wojtur24

  Oceniono 1 raz -1

  Niestety los rzucił mnie w tym czasie do sanatorium. Pomimo tego, że w domu mam Polsat nie mogę oglądać MŚ siatkówki. Poszukuję chętnych do złozenia pozwu zbiorowego przeciwko TV Polsat po zakończeniu MŚ, szczególnie takich, którzy opłacają wysoką opłatę Polsatowi a z podobnych przyczyn jak ja zostali pozbawieni możliwości oglądania meczów.

 • belongtojesus23

  Oceniono 22 razy -14

  Ja lubię Polsat mam 4 kanaly Volleyball bo razem z dziewczyną pracujemy i mamy,, Polsat to i tak najlepsza telewizja, ,Boks na swiayowym poziomie dla mnie a dla niej Siatkówka, ,,i co dawać minusy!!! nie zachoruje od nich,,:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX