Sport.pl

MŚ w siatkówce. "Walec jedzie dalej", ale nie chce jechać po Stadionie Narodowym

- Walec jedzie dalej! - cieszył się po wygranej 3:0 z Serbią Paweł Zagumny. Rozgrywający chwalił Stadion Narodowy, ale Mariusz Wlazły powiedział, że nie chciałby już na nim grać: - Chodzi o podmuchy wiatru, które utrudniały nam grę - wyjaśnił. Grupowymi rywalami Polaków oprócz Serbów są siatkarze z Australii (2.09), Wenezueli (4.09), Kamerunu (6.09) i Argentyny (7.09)
3 : 0
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa A
Sobota 30.08.2014 godzina 20:25
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Serbia
19
18
18
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Winiarski 14, Nowakowski 7, Konarski 1, Zagumny 1, Kłos 7, Wlazły 12, Drzyzga, Kubiak, Zatorski, Możdżonek, Mika 11, Buszek
Serbia
Skład: Stanković, N. Kovacević 5, U. Kovacević 1, Ivović 4, Petrić, Petković 1, Jovović, Nikić 3, Atanasijević 11, Podrascanin 4, Rosić, Lisinac 8
- Bardzo się cieszę, że mogłem to przeżyć. Doczekałem się stadionu, który Raul Lozano wymarzył sobie parę lat temu. Do tego trzy punkty z Serbią i walec jedzie dalej! - cieszył się po fantastycznej inauguracji turnieju Zagumny.

- Na pewno jakiś stresik był. Nie wiedzieliśmy w ogóle, jak się zachowa ten obiekt podczas meczu. Co z wiatrem, co z oświetleniem... Może Serbom jednak nie pasowało to jeszcze bardziej - dodał rozgrywający reprezentacji.

Komentatorzy domagali się, by turniej mógł pozostać na dłużej na Stadionie Narodowym - wielu kibiców pewnie też by się z tego ucieszyło - ale nawet polscy siatkarze cieszą się chyba, że nie będą już musieli na nim grać.

- Nie chodzi o wygląd czy o kibiców, ale o podmuchy wiatru, które utrudniały nam grę - zaznaczył Wlazły, który naprawdę odczuł ulgę z pożegnania ze Stadionem Narodowym.

- Serce chciało wyskoczyć z radości. Doceniamy ten moment, dziękujemy władzom związku za zorganizowanie tego wszystkiego. Chcemy zapamiętać ten widok, który tu dzisiaj mieliśmy - mówił po meczu jak zwykle doskonale ważący słowa Paweł Zatorski.

- Nie chcemy jeszcze przepowiadać nie wiadomo czego. Czekamy na kolejny mecz - dodał.Kim był Hubert Wagner - trener, który w latach 70. doprowadził polską reprezentację siatkówki do największych triumfów w historii? Sprawdź >>

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]
Czy chciałbyś więcej meczów na Stadionie Narodowym?
Więcej o:
Komentarze (42)
MŚ w siatkówce. "Walec jedzie dalej", ale nie chce jechać po Stadionie Narodowym
Zaloguj się
 • mariusz_1234

  Oceniono 279 razy 243

  Solorz w swojej pazerności ledwo co zdążył na Mazurka Dąbrowskiego. Najważniejsze reklamy!!!

 • olafwrocek

  Oceniono 110 razy 98

  >Zatorski - Fakt. Możliwość zagrania w siatkówkę na Narodowym, może się nie powtórzyć. Chłopaki przeżyli wspaniałe chwile, ja również. Dziękuję im za to. Wspaniały mecz.

 • gommax

  Oceniono 106 razy 84

  Sory ale Serbia zagrała katastrofalnie

 • Andy Friday

  Oceniono 101 razy 43

  Kiedy podczas ceremonii otwarcia wygwizdano Rosjan, było mi trochę smutno - bo to nie w stylu naszych kibiców. Czy siatkarze powinni odpowiadać za polityków ? Myślę jednak, że stadion chciał powiedzieć: "zobaczcie jak się można bawić, jak można konkurować (oklaski dla Serbów), jak może wyglądać ten dobry świat - reprezentowany przez polskich kibiców siatkówki. I zrozumiałem, że nie było w tym nienawiści dla Rosjan, a był to sprzeciw złu, głupocie i agresji. Dziękuję wszystkim na unikalny dzień w życiu każdego kibica.

 • henryk_rabski

  Oceniono 43 razy 39

  Muszę przyznać, że hymn wyszedł świetnie!!
  Gorzej było z widocznościa

 • cep_0

  Oceniono 42 razy 6

  A widoczność z górnych sektorów - 0,00 (zero).
  I nie chodzi o to by było cokolwiek widać, ale
  a) z pewnych sektorów nie widać całego boiska
  a) nie można ocenić punktu odbicia piłki - to tak jakby nie widać czy padła bramka w piłce kopanej, czy był aut
  Jednym słowem,
  chęć ograniczenia strat "Stadionu Narodowego" spowodowała OGRABIENIE CZĘŚCI WIDZÓW, przez UNIEMOŻLIWIENIE nawet WZGLĘDNIE komfortowego oglądania opłaconego meczu.

 • jbed

  Oceniono 9 razy 5

  Myślę, że ci, którzy siedzieli na koronie stadionu nie bardzo wiedzieli na jakim meczu są bo z tej perspektywy boisko do siatkówki ma wielkość znaczka pocztowego. Jakby przez pomyłkę odbył się tam mecz hokeja nawet by nie zauważyli różnicy. Organizacja meczów siatkówki na tak dużym obiekcie jest całkowitym nieporozumieniem.

 • and155

  Oceniono 70 razy 4

  Zabawane było przemówienie prezydenta Komorowskiego "o wolności". Ciekawe co czuło wtedy kilka milionów Polaków, których nie stać na wykupienie tej wolności od oligarchy. Podobnie jak dostępu do lekarza, czy lekarstw.

 • misjonarz75

  Oceniono 4 razy 2

  na włoskiej RAI można obejrzeć za darmochę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX