Sport.pl

Memoriał Wagnera. Przedpełski: Może Kurek coś zrozumie

- Bartek Kurek nie mógł dojść do poziomu sportowego i nie potrafił sobie z tym poradzić. Trudno teraz wybiegać w przyszłość, ale mam nadzieję, że wszystko przemyśli, coś zrozumie i za jakiś czas wróci do reprezentacji - mówi w rozmowie ze Sport.pl prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Szef PZPS wierzy, że Stephane Antiga osiągnie sukces w mistrzostwach świata z czternastką, którą wybrał na turniej. I zapowiada, że do sprzedaży trafią jeszcze bilety na mecz otwarcia (30 sierpnia Polska - Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie).


Łukasz Jachimiak: W niedzielę Stephane Antiga skreślił z kadry na mistrzostwa świata Bartosza Kurka, czym - delikatnie mówiąc - nie przysporzył sobie zwolenników. Stanie pan w obronie trenera?

Mirosław Przedpełski: Bartek jest klasowym zawodnikiem, tylko pod warunkiem że jest w pełni formy. On nie doszedł do wysokiego poziomu sportowego, nie mógł być liderem drużyny. To trudna sytuacja. Kibice wiedzą, że Bartek potrafi niemal w pojedynkę wygrywać mecze. Ale wiem, że problem z Bartkiem był od dłuższego czasu, to nie jest nowa rzecz, która wyskoczyła i nas zaskoczyła.

Problem był również pozasportowy, prawda?

- Od dłuższego czasu o Bartku dyskutowaliśmy. Nie mógł dojść do poziomu sportowego i nie potrafił sobie z tym poradzić.

W lipcu interweniował pan po tym, jak Kurek pokłócił się z Antigą.

- Nie ma co już o tym rozmawiać. Skupmy się na tym, co jest. Na pewno jak na mistrzostwach drużynie nie pójdzie, to wszyscy do tej sprawy wrócą. Ale ja wierzę, że będzie dobrze. Wierzę w Antigę, w to, że tworzy dobrą grupę ludzi walczących, wspierających się, wyrównanych. U niego nie ma słabych, niepotrzebnych siatkarzy. Ciekaw jestem, jak wypadną zaraz w meczu z Rosją. Poczują dużą presję, bo na trybunach będzie 15 tys. ludzi mocno oczekujących zwycięstwa. To przedsmak mistrzostw świata.

Zamykając temat Kurka, proszę powiedzieć, jak pan odbiera to, że zawodnik spakował się i wyjechał z Krakowa w trakcie Memoriału Wagnera, kiedy dowiedział się, że nie zagra na mistrzostwach?

- To ambitny chłopak, a każdy byłby w takiej sytuacji poruszony. Sam pewnie też bym wyjechał. Czasem lepiej tak zrobić, żeby się nie pokłócić na amen. Trudno teraz wybiegać w przyszłość, ale mam nadzieję, że Bartek wszystko przemyśli, coś zrozumie i za jakiś czas w dobrej kondycji wróci do reprezentacji.

Jest szansa, że kibice będą jeszcze mogli kupić bilety na mecz otwarcia mistrzostw z Serbią?

- Za kilka dni bilety będą jeszcze w sprzedaży, bo są teraz wycofywane te, które były zarezerwowane, a nie zostały wykupione.

Ciągle pan wierzy, że uda się przekonać Polsat, żeby jednak nie kodował transmisji z mistrzostw?

- Mam jeszcze spotkania z Polsatem, m.in. z panem Zygmuntem Solorzem-Żakiem [właścicielem stacji], ale to już chyba za daleko zaszło, żeby coś zdziałać.Więcej o:
Komentarze (33)
Memoriał Wagnera. Przedpełski: Może Kurek coś zrozumie
Zaloguj się
 • ratman3

  Oceniono 192 razy 170

  ale że Dudka na mundial nie wzięli

 • rembridge

  Oceniono 59 razy 33

  Strasznie szkoda bo czy zjadł Monte czy nie to można było liczyć że zrobi coś. Coś innego, pożytecznego, skutecznego. Pewnie tylu zwolenników ilu przeciwników miał jak był w kadrze ale NIKT nie zabierze nam triumfu w lidze światowej a to głównie jego zasługa.

 • alk123

  Oceniono 179 razy 33

  Teraz prezesik będzie opowiadał kibicom banialuki. Kurek umyślnie był odsuwany cały sezon od grania. Gracz tej klasy nie dostał szansy nawet w jednym meczu. Może Antiga bał się go wpuścić, bo kibice zobaczyliby, że nie jest w tak kiepskiej formie jak próbuje nam wmówić prezesik i trener-amator.
  PS. Podpisuję się pod wypowiedzią Zbyszka Bartmana.

 • jo1952

  Oceniono 120 razy 32

  Same bzdury!Jakie argumenty ma obecna kadra widać na meczu z Rosjanami.Punkty robimy po błędach przeciwnika.Generalnie nie ma kto skutecznie uderzyć .Odbijają się od bloku jak od ściany.Poprawa tylko po wejściu Ignaczaka w odbiorze i obronach.Nasi na poziomie średniej drużyny ligowej.

 • gawor4

  Oceniono 43 razy 27

  ale jak sukcesu na mistrzostwach nie będzie
  to dni Przedpełskiego są policzone.

 • szpak.nie

  Oceniono 29 razy 21

  Kiedyś kopnął w zadek wlazłego, potem stawał na uszach, zeby go namówić do powrotu, teraz robi to samo z Kurkiem. Czy ten Prezes Solarka jest normalny?

 • albacor

  Oceniono 32 razy 14

  Kurek został zakręcony. Wody brak.

 • pies_na_czerwony_i_czarny

  Oceniono 23 razy 13

  chyba będzie jak z wlazlym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX