Sport.pl

MŚ siatkarzy 2014. Wójtowicz: Kurek nie doszedł do formy, Antiga odważny

- Bartek bardzo dużo znaczył dla zespołu, Mika i Buszek nie są ograni na wielkich turniejach, ale Kurka w tym sezonie nie widzieliśmy w formie - mówi Tomasz Wójtowicz po tym, jak Bartosz Kurek nie zmieścił się w 14-osobowej kadrze polskich siatkarzy na mistrzostwa świata. Mistrz świata i mistrz olimpijski nie wierzy, że przyjmujący mógł wypaść z kadry przez lipcowe spięcie z trenerem. - Kurek i Antiga podali sobie ręce i dalej razem pracowali, więc uważam, że Bartek po prostu nie doszedł do takiej formy, do jakiej dojść powinien - mówi jeden z najlepszych siatkarzy w historii.
Łukasz Jachimiak: Jak się panu podoba nasza kadra na mistrzostwa świata?

Tomasz Wójtowicz: To Stephane Antiga już ją wybrał?

Miał to zrobić dopiero po memoriale Wagnera, ale w niedzielne przedpołudnie na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej pojawiła się lista 14 powołanych zawodników. Nie ma na niej Bartosza Kurka.

- Ooo! W sobotę zastanawialiśmy się z kolegami z Polsatu, co się dzieje z Bartkiem. Nie zagrał przeciw Bułgarii nawet przez moment. Jakieś przyczyny były. Może ma jakąś kontuzję.

Rzecznik kadry Mariusz Szyszko powiedział nam, że żadnej kontuzji Kurek nie ma, że to wyłącznie sportowa decyzja Antigi.

- Czyli Kurek jest bez formy. Oczywiście nam trudno to ocenić, skoro nie widzieliśmy go w akcji.

Dziwi się pan, że Antiga rezygnuje z zawodnika, który w ostatnich latach był jednym z liderów kadry, by znów odważnie postawić na nowych przyjmujących, jak Mateusz Mika czy Rafał Buszek?

- Bartek bardzo dużo znaczył dla zespołu, Mika i Buszek nie są ograni na wielkich turniejach, Antiga jest odważny, stawiając na nich, ale oni są w formie, a Bartka w tym sezonie nie widzieliśmy w dobrej dyspozycji. Przez całą Ligę Światową nie pokazał tego, co prezentował w minionych latach. My widzimy mało - nie oglądamy treningów kadry i jej sparingów. Pewnie po prostu trener czekał, ale forma Kurka nie wzrastała, a skoro było słabo, to tak wybrał. Trener ma najlepszy przegląd sytuacji. A właściwie dwóch trenerów, bo przecież Antidze pomaga bardzo doświadczony Philippe Blain.

Nie myśli pan, że Kurek przegrał walkę o miejsce w składzie też przez zachowanie poza boiskiem? W lipcu pokłócił się z Antigą, bo chciał grać więcej, nie potrafił pogodzić się z rolą rezerwowego.

- Z tego co wiem, panowie wyjaśnili sobie tę sytuację, pogodzili się. Gdyby nie podali sobie ręki naprawdę szczerze, to Bartka nie byłoby w kadrze, a przecież szykował się z 14 innymi chłopakami do mistrzostw. Kurek i Antiga dalej razem pracowali, więc uważam, że Bartek po prostu nie doszedł do takiej formy, do jakiej dojść powinien.

W kadrze nie ma Kurka, więc chyba opanowana jest sytuacja z Mariuszem Wlazłym? Zaraz po meczu z Bułgarią Antiga mówił, że może przesunąć Kurka z przyjęcia na atak, jeśli kontuzja kostki wykluczy Wlazłego z mistrzostw świata. Skoro zrezygnował z Kurka, to z Mariuszem chyba nie jest źle?

- Już w sobotę zauważyłem, że nie jest źle. Patrząc na Mariusza, nie widziałem, żeby czuł wielki ból, a przy poważnej kontuzji bardzo by go stopa bolała. Od razu byłem dobrej myśli.

Więcej o:
Komentarze (10)
MŚ siatkarzy 2014. Wójtowicz: Kurek nie doszedł do formy, Antiga odważny
Zaloguj się
 • alk123

  Oceniono 69 razy 9

  Nawet kulawy Kurek to jest wzmocnienie dla drużyny. Tylko trener -amator podejmuje takie niezrozumiałe decyzje. Przykład Murilo. Grał non stop w pierwszej szóstce Brazylii, chociaż jego forma była katastrofalna. A Rezende wiedział, że aby dojść do pełnej dyspozycji musi grać jak najwięcej i na niego stawiał. Antiga nie dał nawet szansy Kurkowi, chociaż doskonale wiemy jakiej klasy zawodnikiem jest Bartek. I jaką wartość stanowi dla drużyny.

 • ernest29

  Oceniono 24 razy 8

  Jeśli Kurek po 3 miesiącach od zakończenia ligi włoskiej nie doszedł do siebie, to słusznie Antiga z niego zrezygnował. Ostatnie 2 lata w naszej reprezentacji to kupa błędów i nieskończonych ataków. To była kiepska wartość dla drużyny. Powspominajcie Kurka słabe statystyki.

 • 99makabra1977

  Oceniono 6 razy 0

  Kurek był znany z tego, że czym więcej grał tym lepiej. Po mistrzostwach zdmuchną działaczy i trenera. Taki widzę scenariusz prywaty.

 • Ryszard Vagus

  Oceniono 14 razy 0

  Wczoraj Antiga stwierdził, że Kurek wskoczy na pozycję atakującego (za Wlazłego), a dzisiaj podał skład na mistrzostwa świata, bez Kurka.Wynika z tego,że przyczyną wydalenia Kurka z kadry nie jest jego forma!!! ( bo jeszcze wczoraj była wystarczająco dobra ) Sprawa jest więc oczywista, chodzi o animozję Antigi do Kurka. Już to przerabialiśmy, gdy z powodu osobistej niechęci, Lozano wyeliminował z kadry Wlazłego.
  Polski Związek Piłki Siatkowej zalicza drugą wtopę (po aferze z POLSATEM). Ten związek również należałoby oczyścić z postkomunistycznych "leśnych dziadków" !

 • bobobo50

  Oceniono 20 razy 0

  A KUBIAK JEST GOTOWY,A WLAZŁY JEST GOTOWY-z podtekstów znawców wynika coś innego i są bardzo ździwieni-skandal BEZ KURKA TO NIE TA REPREZENTACJA

 • Jadwiga Rodak

  Oceniono 8 razy -4

  Reprezentacja to drużyna, drużyna to zawodnicy, dla mnie nie ma drużyny, więc i reprezentacji , tyle w temacie, oglądanie bez emocji, pozdrawiam

 • bobobo50

  Oceniono 27 razy -5

  antiga to wielki błąd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX