Sport.pl

Adam Kszczot w "Sam na Sam z Wilkowiczem": W oczach dopingowiczów nie widziałem żalu. Tylko bezczelność

Paweł Wilkowicz, zdjęcia: Patryk Larwiński, Damian Obstawski, montaż: Damian Obstawski
11.08.2016 07:47
- Wielu dopingowiczom można było spojrzeć w oczy. Nie ma w nich żalu. Ich podejście jest takie, że wszyscy biorą, a tylko oni mieli pecha, że ich złapano - mówi w programie 'Sam na Sam z Wilkowiczem' Adam Kszczot, najbardziej utytułowany polski biegacz na 800 metrów. Kszczot odniósł się również do swojego głośnego wywiadu, w którym zwrócił uwagę na brak zainteresowania lekkoatletyką wśród mediów i kibiców. - Kibice nie mieli szansy dowiedzieć się, że mieliśmy mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Ciężko jest nam się przebić przez szum wokół piłki nożnej - mówi Kszczot.
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • do_pieca

  0

  Igrzyska w Londynie 2014?

 • Marcin Michalak

  0

  Na igrzyskach w Londynie w 2014 r odpadł w półfinale?? WTF?? Olimpiada w Londynie była w 2014? Wydawało mi się że w 2012 czy ktoś to sprawdza, jesteście bardzo słabymi dziennikarzami.

 • ayran

  Oceniono 7 razy -3

  Żeby wygrać 800 metrów, trzeba umieć przebiec dowolne (pierwsze albo drugie) okrążenie poniżej 50 sekund. Do tego byli zdolni Juantorena, Coe, Cruz, Paul Ereng, Kipketer, obecnie Rudisha. Dla Kszczota to zbyt wyśrubowane zadanie. Ale przy szczęśliwym zbiegu okoliczności może zdobyć złoty medal, jak Borzakowski.

 • gtv

  Oceniono 6 razy 6

  Wspaniały facet. Jego opis strategii na 800 metrów, konieczność przeanalizowania okoliczności, ocena konkurencji i świadomość własnych możliwości pasuje do znakomitej większości dyscyplin sportowych, ale nie tylko, bo zasady sformułowane przez p. Adama Kszczota powinny zwrócić uwagę osobników praktykujących twórczość artystyczną, bądź np pisanie. "Lepszy nie będziesz, zrób coś z tym" pasuje do nas wszystkich, cokolwiek byśmy nie robili. Chyba najlepszy wywiad w historii Gazety. Dzięki.

 • ylli

  Oceniono 10 razy 8

  Jakże to "w ich oczach nie znajdziesz żalu" jest aktualne co do Zielińskich.

 • Oceniono 33 razy 33

  Niesamowity Gość, dlaczego wy tyle w mediach gadacie o politykach, pozwólcie sobie na więcej ze sportowcami? Samego Adama Kszczota można dać jako autorytet dla milionów młodych ludzi.

 • 19pit10

  Oceniono 25 razy -1

  a pan Adam dalej swoje. Co znaczy ze kibice nie mieli szansy dowiedzieć się o ME w lekkoatletyce? Przecież były one pokazywane w TVP1 i TVP2. Ja osobiście oglądałem wiele startów naszych reprezentantów w tym turnieju. Co innego ze lekka cieszy się mniejszym zainteresowaniem, ale to wybór kibica. Ma prawo wybrać to co lubi i nikt nie ma prawa mu narzucać co ma oglądać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX