Sport.pl

Maciej Skorża w "Sam na Sam z Wilkowiczem": Europejskie puchary to inny świat. Warto dla niego harować cały rok

zdjęcia: Marek Borniński, Piotr Szubryt, montaż: Piotr Szubryt
13.07.2015 19:36
- Niewielu trenerów w lidze miało tyle meczów w europejskich pucharach co ja i poza odpadnięciem Wisły z Levadią nie przypominam sobie innej wpadki. A ciągle mi się ją przypomina. Fakt, była spektakularna i nie powinna się zdarzyć - mówi w najnowszym odcinku ?Sam na Sam z Wilkowiczem? Maciej Skorża, trener Lecha Poznań, zaczynający z nim właśnie walkę o awans do Ligi Mistrzów. Skorża, najbardziej utytułowany trener z pracujących w polskiej lidze, opowiada o tym jak posmakował pucharowych zwycięstw pracując w Legii Warszawa i to go napędza do pracy. Mówi o zmianie mentalności polskiego piłkarza: o upadku grup karcianych i alkoholowych, o braku kompleksów. A w Lechu widzi drużynę, która może regularnie grać w rundach grupowych w Europie.
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • hen-live

  Oceniono 23 razy -13

  Panie Skorża.Z takimi kibolami co pojechali do Sarajewa daleko Pan nie zajedzie.

 • henryabor

  Oceniono 19 razy -11

  Teraz niedorozwój Lewandowski z rozumem między nogami lata helikopterem po chleb do piekarni?!

 • adamu2000pl

  Oceniono 8 razy 2

  sorry, być może coś się w mentalności tych co kopią gałę zmienia, ale mi dalej polski piłkarz - przynajmniej początkujący kojarzy się, że musi sobie kupić używane auto sprowadzone z Niemiec, to bywalec agencji towarzyskich, lubi pojechać sobie na dyskotekę i na pizze, zrobić sobie efektowny tatuaż (na łokciu) itp itd :-)

 • com.pl767

  Oceniono 34 razy -28

  Sam mordę ma jak alkoholik

 • Oceniono 17 razy 13

  Ciekawy wywiad. Wierzę, że Lech w końcu coś osiągnie w Europie. O LM będzie bardzo ciężko, lecz faza grupowa LE jest w zasięgu ręki. Ważny w kontekście psychologicznym będzie wynik i przebieg dzisiejszego spotkania.

 • stach_79

  Oceniono 8 razy 6

  Zeby Polacy zrozumieli ze mozna musial sie pojawic Lewy czy Malysz w sporcie, teraz bedize juz wiecej "wierzacych" w sukces i go odnoszacych. Wczesniej bylo chlanie i liczyla sie tylko kasa...

 • fidziaczek

  Oceniono 27 razy 1

  Z błękitnymi czerwona kartka panie Skorża uratowała Pana przed blamażem :)

 • luca1977

  Oceniono 51 razy 47

  Jestem pod wielkim wrażeniem kultury słowa tego człowieka. To, że on nie mów, że chce do LM i jest przygotowany nie znaczy, że nie zrobi z tą grupą ludzi wszystkiego, by się tam znaleźć. Jestem wielkim kibicem Lecha, ale też czuję, że jeszcze nie teraz. Wszyscy lżyli Rutków, za politykę finansową w klubie. To poczytajmy sobie o tym, że banki zmuszają Cupiała do sprzedania Wisły (co tu sprzedawać jak się ma 120mln długu wobec Tele-foniki plus niespłacone bieżące faktury), a p. Leśniodorski jak już wytrzeźwieje też nagle będzie musiał zajrzeć do Excela i sprawdzić zadłużenie. Rutkowscy są bardzo, bardzo cierpliwi. I dojdą do tego, co chcą osiągnąć. Wierzę w to. A p. Skorża. Wow! Wielki szacunek. Słuchało się go, jakby pracował w siatkówce albo piłce ręcznej. To sporty akademickie i nadreprezentatywność bezmózgich ogrów jest tam rzadko spotykana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX