Sport.pl

Minister sportu Witold Bańka w "Wilkowicz Sam na Sam": Historia Roberta Kubicy jest przepiękna i warto w nią inwestować

Paweł Wilkowicz; produkcja: Tomasz Fedoruk; zdjęcia: Damian Obstawski, Mariusz Wiaderek; montaż: Damian Obstawski
29.11.2018 10:58
Wiele firm odkryło, że lepiej sponsorować bezpośrednio sportowców, niż dawać pieniądze na sponsoring związków sportowych, bo te pieniądze głównie podnoszą komfort funkcjonowania działaczy, a sportowcy często tych pieniędzy nie widzą. Poprosiliśmy związki o pisanie strategii. Z 36 olimpijskich na razie strategie przysłało nam 11 ? mówi w 'Wilkowicz Sam na Sam' Witold Bańka, minister sportu i turystyki w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Minister opowiada o swoim pomyśle na sport, o telefonach zniecierpliwionych kibiców do ministerstwa, o walce o stanowisko szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i ostrych starciach z norweską kontrkandydatką, Lindą Helleland. Witold Bańka ma duże szanse by tę walkę wygrać, pierwsze ważne rozstrzygnięcia zapadną już w styczniu 2019 roku, gdy swojego kandydata wybierze Europa. Nowy prezes WADA będzie znany cztery miesiące później. - Na razie jestem ministrem sportu i turystyki. Mam nadzieję, do końca kadencji. A co będzie dalej, zobaczymy.
Komentarze (110)
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo dobry wywiad - jak zwykle u Wilkowicza. Już był najwyższy czas na to by zatrzymać finansowanie działaczy kosztem sportowców. Wśród działaczy jest mnóstwo karierowiczów i ludzi nic nie mających wspólnego z uprawianiem sportu. Należy z tym skończyć jak najszybciej. W związkach sportowych powinni pracować ludzie wywodzący się ze sportu, bo tylko oni znają dokładnie środowisko z którego się wywodzą i jego potrzeby.

 • bonenecklace

  Oceniono 3 razy -3

  Panie Bańka, Kubica to był perspektywiczny zanim na własne życzenie zaprzepaścił swoją szansę, pewnie na walkę o tytuł MŚ w F1. Ale to już było. On nigdy, powtarzam nigdy nie będzie w stanie rywalizować ze w 100 proc. sprawnymi kierowcami. Będzie szorował tory na końcu stawki. Jest tylu młodych i perspektywicznych sportowców w tym kraju, a my inwestujemy w pół-inwalidę? Naprawdę?

 • and.reh

  Oceniono 1 raz -1

  Minister sportu Witold Bańka. Odkrywczy jest.

 • wgrego

  Oceniono 8 razy 2

  osobiście nie tankuję na orlenie, ale za 50mln byłoby pewnie sporo obiadow dla dzieci w polskich szkołach, albo kuracji nowotworowych dla Polaków....

 • ateus77

  Oceniono 5 razy 1

  Kubica, to ten co leczył się krwią JPII? Dalszy komentarz zbędny.

 • Black Swan

  Oceniono 11 razy 3

  Skoro uwazasz ze warto inwestowac toinwestuj ale swoja prywatna kase a nue publiczna... Bardziej wole miec tansze paliwo na stacji niz Kubice w F1 nawet wtedy gdyby ten inwalida mialby byc jej mistrzem... Po prostu kolo dupy lata mi ta cala F1

 • zdziwiony6

  Oceniono 9 razy 5

  Czy nam w Polsce naprawdę potrzebne jest ministerstwo sportu?

 • herp_derp

  Oceniono 6 razy 2

  A wyniki Kubicy? Czy te sto baniek zawiera w sobie tez ubezpieczenie od kasacji bolidu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX