Sport.pl

Natalia Maliszewska w "Wilkowicz Sam na Sam": Jeździmy kilkadziesiąt km/h na brzytwach ostrzonych cały czas. Widziałam wypadek, po którym robiło się niedobrze. Ale nie mam blizn z shorttracku

Paweł Wilkowicz; produkcja: Tomasz Fedoruk; zdjęcia: Patryk Larwiński, Piotr Kowalik; montaż: Damian Obstawski
21.11.2018 16:38
- Szybko zaczęłam mówić, co myślę i dostawać po łapach. Ludzie tego nie lubili, ale to mnie doprowadziło do tego, gdzie jestem teraz. Przepustką było wicemistrzostwo świata. Wcześniej nikt mnie w rozmowach nie traktował poważnie - mówi w 'Wilkowicz Sam na Sam' łyżwiarka szybka Natalia Maliszewska, pierwsza polska medalistka mistrzostw świata w shorttracku, pierwsza Polka która stała na podium Pucharu Świata w tej konkurencji, a w obecnym sezonie wygrała już dwa wyścigi Pucharu Świata na 500 m.

Maliszewska opowiada o swojej drodze do sukcesów, o walce o odpowiednie traktowanie przez związek łyżwiarstwa szybkiego (jeszcze w igrzyskach w Pjongczangu, gdzie była 11., startowała bez wsparcia sztabu, który ma dzisiaj), o konflikcie z 2015, gdy po nieporozumieniach z trenerką kadry wyjechała trenować na własną rękę do Kanady. - Zaryzykowałam dużo: stypendium, które zostało mi odebrane, miejsce w kadrze. Czułam się odrzucona, ale dziś nie mam żalu. Było, minęło. Po tych przygodach byłam pierwszy raz na podium Pucharu Świata i przyjęli mnie z powrotem do kadry. Nie zmieniłabym żadnej z tych decyzji.
Więcej o:
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • darek9999

  Oceniono 15 razy -1

  A Kubica przytula parę baniek. Państwowy koncern wywala w błoto sto. I żeby było jasne. Orlen to żadna marka. W Niemczech musieli zmienić nazwę i logo bo nikt nie chciał u nich tankować. Więc to zadna reklama.

 • maxym9

  Oceniono 10 razy 8

  ładna, inteligentna, osiągnięcia światowe. Świetna. Gratuluję odwagi - tym razem skończyło się pozytywnie

 • Dua Lipa

  Oceniono 15 razy 13

  Super dziewczyna. Mądra, inteligentna, niezmanierowana. Życzę samych sukcesów i wielu odegranych Mazurków!

 • jan gabrysiak

  Oceniono 23 razy 19

  Brawo Natalia...piekna dyscyplina..tylko podziwiać urodę i sukcesy..

 • honkers

  Oceniono 21 razy 19

  Tylko szkoda że jakieś robaczki ze sztabu czyli specjaliści od śpiewu i mas pokazywali swą siłę - to takie koorva polskie.

 • ahmed_jubara

  Oceniono 20 razy 12

  Płaci się za wartość marketingową, a nie za wyniki. Nie wiem, kto jest mistrzem świata w Formule 1, ale Kubicę znam, jak większość Polaków, a pewnie nie tylko Polaków, bo historia Kubicy się świetnie sprzedaje. A kto zna gościa, który wygrał potrójnego Ironmana? Nikt.

 • darek9999

  Oceniono 26 razy -4

  Dla Pani nie ma, ale sto baniek dla pay drivera się znalazło. Gość będzie "walczył" o....dojechanie do mety. Być może będzie piętnasty. Tak więc Januszem wymiencie kierowców od nr 10 do 20 tego sezonu. Nikt ich nie zna. Bo oni się nie liczą.

 • jaś kwaśny

  Oceniono 48 razy 48

  Bardzo fajna dziewczyna, jeszcze lepszy sportowiec, powodzenia w kolejnych startach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX