Antoni Piechniczek w "Wilkowicz Sam na Sam": Nasz mecz z Brazylią w mundialu w Meksyku był nie do wygrania. Widać było, że był drukowany. Wracaliśmy niezadowoleni. Ale życzę każdemu, żeby jego wynik przetrwał niepobity ponad 30 lat

Paweł Wilkowicz; produkcja: Tomasz Fedoruk; zdjęcia: Damian Obstawski, Patryk Larwiński; montaż: Patryk Larwiński
10.05.2018 13:01
- Przy wszystkich osiągnięciach Roberta Lewandowskiego, to jednak nie może się równać ani bramkami ani meczami w wielkich turniejach z Grzegorzem Latą czy Zbigniewem Bońkiem - mówi w 'Wilkowicz Sam na Sam' Antoni Piechniczek, trener który doprowadził polskich piłkarzy do trzeciego miejsca mundialu 1982 i 1/8 finału cztery lata później (i przez następne 32 lata polska reprezentacja nie zaszła w MŚ dalej). Opowiada o przygotowaniach do mundialu podczas stanu wojennego, o tym jak Grzegorz Lato zmusił Adidasa do płacenia polskim piłkarzom, o nieudanym mundialu 1986 i o zepsutym pokoleniu polskich piłkarzy lat 90. - Ja czasami żałowałem, że jestem trenerem, a nie piłkarzem, bo już nie mogłem nikomu dać w dziób.