PŚ w Rugby. Francja przegrywa po dramatycznym meczu, znamy wszystkich półfinalistów

Reprezentacja RPA pokonała Japonię 26:3 w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Świata w rugby. Ciekawszy był jednak wcześniejszy ćwierćfinał, w którym Francuzi po dramatycznym meczu przegrali 19:20 z Walią.

Francuzi mieli przewagę w pierwszej części meczu, ale kilka minut po przerwie czerwoną kartką za uderzenie rywala łokciem w twarz ukarany został Sebastien Vahaamahina. Kończyli więc mecz w "14", co wykorzystali Walijczycy, którzy ostatecznie wygrali jednym punktem (20:19) po przyłożeniu Rossa Moriarty'ego.

Sensacji nie było

Po tym ćwierćfinale przyszedł czas na kolejny: RPA - Japonia. Po pierwszej połowie wydawało się, że dojdzie do kolejnej senacji, bo już sama gra Japończyków - czyli gospodarzy - w tej fazie turnieju za taką była uznawana. Do sensacji jednak nie doszło. W drugiej odsłonie rugbiści RPA zaczęli dominować w młynie, co od razu przełożyło się na lepszą grę. Ostatecznie wygrali to spotkanie 26:3 (do przerwy było 5:3) i pewnie awansowali do półfinału, gdzie zagrają z Walią.

W sobotę awans do półfinału wywalczyły reprezentacje Anglii oraz broniącej tytułu Nowej Zelandii. Mecze o finał odbędą się w następny weekend. Spotkanie o trzecie miejsce rozegrane zostanie 1 listopada, a finał dzień później - w Jokohamie.

"Rugby na wózkach to nie jest miękki sport. To jest murdeball"