Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali

Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 29:39

Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 29:39 (JAKUB ORZECHOWSKI)

Beniaminek Ekstraligi - rugbiści lubelskich Budowlanych przegrali po raz kolejny. Tym razem ulegli w Siedlcach Pogoni, ale przez sporą część meczu byli równorzędnym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy.
W zasadzie zespół trenera Stanisława Więciorka te rozgrywki traktuje jako swego rodzaju poligon doświadczalny przed przyszłoroczną rywalizacją ligową, bo teraz toczy się ona o Puchar Ekstraligi. Dzieje się tak w związku z reorganizacją rozgrywek, czyli przejściem z systemu jesień - wiosna na wiosna - jesień i tak rugbiści będą już grali w 2017 roku.

Wracając do samego meczu to na ławce trenerskiej Budowlanych zasiadł były szkoleniowiec siedlczan Stanisław Więciorek, a Andrzej Kozak prowadzący Pogoń przez wiele lat trenował Budowlanych. Natomiast obaj panowie są asystentami trenera reprezentacji Polski Blikkiesa Groenewalda. Poza tym w zespole gospodarzy zagrali Adrian Chróściel i Michał Węzka - niegdyś występujący w klubie z Lublina, a z kolei Jakub Bobruk, Piotr Psuj oraz Piotr Skałecki jeszcze niedawno bronili barw Pogoni, a teraz wrócili do Budowlanych.

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie lublinianie stawali bardzo dzielnie. Mecz był wyrównany, a Budowlani wcale nie zrazili się tym, że już w szóstej minucie piłkę na ich polu punktowym położył Daniel Trybus. Na zdobycie kolejnych punktów gospodarze czekali blisko pół godziny. Przyłożeniem popisał się Przemysław Rajewski i ten sam zawodnik skutecznie podwyższył. Tak więc do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 12:0.

W drugiej połowie dominacja Pogoni była już widoczna. W 58. minucie Rajewski znowu przyłożył, a po chwili to samo zrobił Trybus. Lublinianie walczyli jednak do końca i tuż przed ostatnim gwizdkiem pięć punktów zdobył Robizon Kelberashvili. Ostatecznie zespół siedlecki wygrał 22:5 i zdobył punkt bonusowy.

W następnej kolejce Budowlani zmierzą się 30 października u siebie z Arką Gdynia.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUPogoń Siedlce 22 (12)

Budowlani Lublin 5 (0)

Pogoń: Gołąb, Biernacki, Chróściel, Dybowski, Mirosz, Kargol, Antoszczuk, Panasiuk, Trybus 10, Gdula, Biernacki, Węzka, Nasiłowski, Lament, Rajewski 12 oraz Słowik, Krasuski, Paweł Zając, Łódzki, Wereda, Dudek, Dąbrowski.

Budowlani: Konrad Zając, Pietrkiewicz, Kelberashvili 5, Król, Świderski, Powała-Niedźwiecki, Wiśniewski, Jakub Jasiński, Bobruk, Ćwieka, Dzioch, Skałecki, Psuj, Brzezicki, Grabowski oraz Berestek, Ziemak.

W drugim meczu V kolejki Arka Gdynia uległa Budowlanym Łódź 7:24.

Tabela gr. A

1.Pogoń523120-61
2.Budowlani Ł.521151-47
3.Arka5681-119
4.Budowlani L.5035-160
Zobacz także
  • Trener Andrzej Rybarski Trener Rybarski: Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy
  • Memoriał Zdzisława Niedzieli. TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 70:80 TBV Start zagra wreszcie w Lublinie. Można już kupić bilety
  • Z piłką Tess Madgen z Pszczółki AZS UMCS Lublin Pszczółka AZS UMCS osłabiona, a jednak zwycięska. Ograła Basket 90
Skomentuj:
Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje