Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali

Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 29:39

Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 29:39 (JAKUB ORZECHOWSKI)

Beniaminek Ekstraligi - rugbiści lubelskich Budowlanych przegrali po raz kolejny. Tym razem ulegli w Siedlcach Pogoni, ale przez sporą część meczu byli równorzędnym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy.
W zasadzie zespół trenera Stanisława Więciorka te rozgrywki traktuje jako swego rodzaju poligon doświadczalny przed przyszłoroczną rywalizacją ligową, bo teraz toczy się ona o Puchar Ekstraligi. Dzieje się tak w związku z reorganizacją rozgrywek, czyli przejściem z systemu jesień - wiosna na wiosna - jesień i tak rugbiści będą już grali w 2017 roku.

Wracając do samego meczu to na ławce trenerskiej Budowlanych zasiadł były szkoleniowiec siedlczan Stanisław Więciorek, a Andrzej Kozak prowadzący Pogoń przez wiele lat trenował Budowlanych. Natomiast obaj panowie są asystentami trenera reprezentacji Polski Blikkiesa Groenewalda. Poza tym w zespole gospodarzy zagrali Adrian Chróściel i Michał Węzka - niegdyś występujący w klubie z Lublina, a z kolei Jakub Bobruk, Piotr Psuj oraz Piotr Skałecki jeszcze niedawno bronili barw Pogoni, a teraz wrócili do Budowlanych.

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie lublinianie stawali bardzo dzielnie. Mecz był wyrównany, a Budowlani wcale nie zrazili się tym, że już w szóstej minucie piłkę na ich polu punktowym położył Daniel Trybus. Na zdobycie kolejnych punktów gospodarze czekali blisko pół godziny. Przyłożeniem popisał się Przemysław Rajewski i ten sam zawodnik skutecznie podwyższył. Tak więc do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 12:0.

W drugiej połowie dominacja Pogoni była już widoczna. W 58. minucie Rajewski znowu przyłożył, a po chwili to samo zrobił Trybus. Lublinianie walczyli jednak do końca i tuż przed ostatnim gwizdkiem pięć punktów zdobył Robizon Kelberashvili. Ostatecznie zespół siedlecki wygrał 22:5 i zdobył punkt bonusowy.

W następnej kolejce Budowlani zmierzą się 30 października u siebie z Arką Gdynia.