Rugby. Dan Parks po krytyce zakończył karierę reprezentacyjną

Łącznik ataku reprezentacji Szkocji w rugby Dan Parks po przegranym z Anglią 6:13 meczu Pucharu Sześciu Narodów postanowił zakończył karierę reprezentacyjną. Powodem jest fala krytyki jaka na niego spadła po tym spotkaniu.

33-letni zawodnik ma na swoim koncie 67 występów w drużynie narodowej. Debiutował w 2004 roku w meczu z Walią. Teraz zrezygnował tuż przed meczem z tymi samymi rywalami. Szkoci z Walijczykami zmierzą się już w niedzielę.

Parks fatalnie zaczął Puchar Sześciu Narodów. Mimo, że zdobył sześć punktów (po dwóch rzutach karnych), to popełnił błędy, które spowodowały, że Anglicy wygrali mecz 13:6.

Na początku drugiej połowy po jego stracie piłki przejął ją Charlie Hodgson i zdobył przyłożenie. Parks wyraźnie tym podłamany wytrzymał na boisku jeszcze 17. minut i został zmieniony przez Craiga Laidlawa, który teraz zajmie jego miejsce jako łącznik ataku w meczu z Walią.

- Po rozmyślaniach po meczu, po rozmowie z rodziną, dziewczyną i bliskimi przyjaciółmi, zdecydowałem, że teraz jest najlepszy moment na zakończenie kariery - powiedział Parks.