Sport.pl

Legenda rugby Jonah Lomu w szpitalu. Nieprawdziwe pogłoski o śmierci

Legendarny rugbista z Nowej Zelandii Jonah Lomu trafił do szpitala. Pojawiły się nawet pogłoski o jego śmierci, które zostały już zdementowane na oficjalnej stronie internetowej rugbisty.
Lomu do szpitala trafił z powodu kłopotów z nerkami. Obecnie znajduje się w placówce w Auckland na oddziale transplantologii. W 1995 roku zdiagnozowano u niego zespół nefrotyczny, a w 2004 roku przeszedł transplantację tego narządu.

Jedynym oficjalnym komunikatem w sprawie zdrowia zawodnika jest informacja, że jego stan jest stabilny. - Wszystko co mogę powiedzieć to to, że stan mojego męża jest stabilny i dopóki nie dowiemy się co mu konkretnie dolega, powstrzymamy się od komentarzy - powiedziała żona zawodnika Nadene Lomu.

O swojej legendzie myślą również sztab szkoleniowy i zawodnicy reprezentacji Nowej Zelandii, którzy biorą obecnie udział w Pucharze Świata. W sobotę pokonali oni Francję 37:17. - Słyszałem o tym, że Jonah wylądował w szpitalu. To bardzo smutne wieści. Jesteśmy z nim w naszych myślach i mamy nadzieję, że jak najszybciej powróci do zdrowia - powiedział asystent trenera Nowej Zelandii Steve Hansen.

Pojawiły się już nawet pogłoski o śmierci byłego skrzydłowego Nowej Zelandii, ale szybko zostały zdementowane. - Dostaliśmy informację, że pojawiły się pogłoski o śmierci Jonah. Są to zupełnie nieprawdziwe plotki i nie mamy pojęcia skąd one się wzięły. Środki komunikacji masowej są bez wątpienia potrzebne i przydatne do komunikowania się między sobą, ale tutaj akurat mamy przykład jak bardzo mogą być niebezpieczne, gdy rozprzestrzeniają takie nieprawdziwe informacje, które powodują zamieszanie wśród rodziny i przyjaciół. Dziękujemy wszystkim za troskę i zapewniamy, że Jonah czuje się dobrze - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej zawodnika.

Lomu 9 września brał jeszcze udział w ceremonii rozpoczęcia Pucharu Świata. - Lomu podczas ceremonii był bardzo ożywiony i zrelaksowany. Dobrze się bawił, tańczył - zdradził jeden z uczestników imprezy.

Kim jest Lomu?

Jonah Lomu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rugbistów na świecie. W reprezentacji Nowej Zelandii zadebiutował w wieku 19 lat w 1994 roku. W barwach All Blacks zagrał w 63 meczach i zdobył 185 punktów - wszystkie przez przyłożenia. Przez prawie całą karierę borykał się z chorobą nerek - zespołem nefrotycznym. W 2004 roku musiał przerwać grę w rugby i przeszedł transplantację nerki. Zdołał jeszcze powrócić do czynnego uprawiania sportu. Karierę ostatecznie zakończył w 2007 roku. W tym samym roku został wpisany do International Rugby Hall of Fame. Ma również swoją podobiznę w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie.

Więcej o: