Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Rio 2016. Polska - Kanada 3:2. Kurek i Mika uratowali zwycięstwo [OCENY]

Bartosz Kurek i Mateusz Mika uratowali zwycięstwo dla Polski w pięciosetowym horrorze z Kanadą. W niedzielę, w starciu z Francją, potrzebna będzie lepsza gra większości podopiecznych Stephane'a Antigi. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 8.40.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4-

Zdarzyło się, że wyczyścił siatkę Mateuszowi Mice (na 7:5 w pierwszym secie), ale też potrafił w bardzo ważnym momencie (23:21 w trzecim secie) wrzucić go w antenkę (na szczęście Mika i tak sobie poradził). Poprawny, ale przydałoby się więcej kombinacji i lepsza współpraca ze środkiem. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie miał najlepszego przyjęcia.

Fabian Drzyzga: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 5-

W ataku 17/33, czyli 52 proc. skuteczności, do tego jeden punktowy blok i trzy asy serwisowe. Dobry mecz.

Dawid Konarski: bez oceny

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 3

W ataku 4/6, punktowy blok tylko jeden, bez asa serwisowego, zepsuł trzy zagrywki.

Mateusz Bieniek: 3+

Wspaniała seria zagrywek na początku tie-breaka, w sumie trzy asy. Bloków za mało, bo tylko dwa, atak w kratkę - 7/13.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Nie zagrał.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 4-

Bardzo dobry w przyjęciu - z 32 odbiorów 19 miał idealnych, nie popełnił błędu. Ale brakowało go w ofensywie. Tu grał z zaledwie 36-procentową skutecznością (10/28). Dwa punkty blokiem, bez asa serwisowego.

Mateusz Mika: 4+

W ataku znakomity - 16 punktów na 26 zbić, aż 62-procentowa skuteczność. Dobry w polu serwisowym - dwa asy. Niestety, słaby w przyjęciu, bo co z tego, że 18 z 33 piłek podbił perefekcyjnie, skoro rywale ustrzelili go aż sześć razy?

Rafał Buszek: bez oceny

Artur Szalpuk: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

Najlepszy w obronie, podbił 10 piłek. W przyjęciu średnio - perfekcyjnie odebrał siedem z 16 zagrywek, raz dał się ustrzelić.

Piotr Gacek: bez oceny