Igrzyska paraolimpijskie w Rio. Marzena Zięba ze srebrnym medalem

Marzena Zięba zdobyła srebrny medal w podnoszeniu ciężarów (kategoria 86 kg) na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Polska sztangistka przegrała tylko Nigeryjką Josephine Orji, która wynikiem 154 kilogramy pobiła rekord świata. Polka podniosła 134 kilogramy. Trzecia była Holenderka Melaica Tuinfort (130 kg).

Zięba to mistrzyni Europy z 2015 roku. Do tej pory Polka brała udział w dwóch igrzyskach paraolimpijskich - w Pekienie zajęła 6. miejsce, a w Londynie była piąta.

Dla Polski to 23. olimpijski krążek w Rio. W środę medale w kolarstwie szosowym zdobyli także Anna Harkowska ( czytaj więcej >> i były żużlowiec Rafał Wilk ( czytaj więcej >> . Biało-czerwoni zajmują 13. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Chiny, przed Wielką Brytanią i Ukrainą.