Rio 2016. Polscy piłkarze ręczni bez medalu. 11 krążków w Rio

Z 11. medalami kończą polscy sportowcy igrzyska w Rio. Bez brązu wracają piłkarze ręczni, którzy przegrali mecz o trzecie miejsce z Niemcami. Ostatnim olimpijskim finałem był mecz o złoto koszykarzy, w którym kadra USA rozbiła Serbię aż 30 punktami.

Jedenaście medali - dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych - zdobyli polscy sportowcy w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Tym samym biało-czerwoni poprawili osiągnięcie pod względem liczby medali z trzech poprzednich igrzysk - w Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012) uzyskali po 10 medali. W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli ostatecznie 33. lokatę.

Jako pierwszy z Polaków na podium stanął kolarz Rafał Majka, który był trzeci w wyścigu ze startu wspólnego. Ostatnia - przedstawicielka tej samej dyscypliny Maja Włoszczowska, która była druga w kolarstwie górskim.

Złote medale wywalczyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej oraz Anita Włodarczyk w rzucie młotem, która triumf okrasiła rekordem świata.

Srebro, obok Włoszczowskiej, stało się udziałem Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem i kajakarki Marty Walczykiewicz w K1 200 m.

Krążki brązowe, poza Majką, wywalczyli: wioślarki Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska w czwórce podwójnej, kajakarki Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2 na 500 m, zapaśniczka Monika Michalik w kat. 63 kg, Oktawia Nowacka w pięcioboju nowoczesnym oraz Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Sprawdź klasyfikację medalową

Ostatniego dnia igrzysk w Rio działo się:

Polscy piłkarze ręczni bez medalu

Mecz o brąz dobrze się zaczął, ale skończył wysoką porażką. Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami 25:31 (13:17) i zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Polscy piłkarze ręczni byli wyraźnie gorsi od Niemców, nasz zespół miał pomysł, ale zabrakło mu siły, jakości. Przegraliśmy, a dla kilku gwiazd naszej kadry była to najpewniej ostatnia szansa na olimpijski krążek.

Zapaśnik miał szansę na brąz

Irański zapaśnik Reza Yazdani okazał się lepszy od Radosława Barana w pierwszej walce repasażu o brązowy medal w zapasach kategorii 97 kg. Szansę na powrót do rywalizacji stworzył Polakowi reprezentant Azerbejdżanu Chetag Goziumow, który awansował do finału, a wcześniej pokonał Barana na punkty 3:0. To była ostatnia szansa medalowa polskich sportowców w Rio de Janeiro. W niedzielę swoją pierwszą walkę przegrał też Magomedmurad Gadżijew w kategorii 65 kg.

Brazylia złota po raz trzeci

Brazylijscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 (25:22, 28:26, 26:24) w finale igrzysk w Rio de Janeiro i po raz trzeci w historii zostali mistrzami olimpijskimi. Wcześniej miało to miejsce w 1992 i 2004 roku. Trzykrotnie stanęli na drugim stopniu podium - 1984, 2008 i 2012. Brąz trafił do Amerykanów po wygranej z Rosjanami 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:13).

Niespodziewana złoto Duńczyków

Francuzi, triumfatorzy dwóch poprzednich turniejów olimpijskich piłkarzy ręcznych, w Rio de Janeiro zostali pokonani w finale. Ulegli niespodziewanie 26:28 (14:16) Duńczykom, którzy w półfinale po dogrywce wygrali z Polakami 29:28.

Amerykańska demolka w finale koszykarzy

Amerykańscy koszykarze bez problemu w olimpijskim finale pokonali Serbię 96:66 i zdobyli trzeci z rzędu i 15. w historii złoty medal igrzysk. 30 punktów rzucił Kevin Durant. Było to 76. zwycięstwo z rzędu kadry USA.W Rio brązowe medale zdobyli Hiszpanie, którzy pokonali Australijczyków 89:88.

Najpiękniejsze kobiety igrzysk olimpijskich w Rio. Będziemy tęsknić! Nie tylko za Polkami [ZDJĘCIA]