Niesamowity półfinał ME w piłce ręcznej. Zadecydował gol na pięć sekund przed końcem drugiej dogrywki!

W pierwszym półfinale mistrzostw Europy Chorwacja po dramatycznym spotkaniu pokonała Norwegię 29:28. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki, a decydującą bramkę na pięć sekund przed końcem zdobył Żeljko Musa.

Norwegia i Chorwacja stworzyły niesamowite widowisko w pierwszym piątkowym półfinale mistrzostw Europy. Faworytem spotkania był zespół z Bałkanów, który w swojej historii grał już dwukrotnie w finale ME (w 2008 i 2010 roku) i aż 9 na 14 razy grał przynajmniej w półfinale turnieju tej rangi. Natomiast Norwegia nigdy dotychczas nie zdobyła medalu w ME.

Chorwacja w finale ME po golu na pięć sekund przed końcem drugiej dogrywki

Po pierwszej połowie ekipa z Bałkanów prowadziła 12:10. W drugiej części role się odwróciły. Zespół ze Skandynawii wygrał ją 13:11. Potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. Dodatkowe 10 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Chorwatów przed odpadnięciem uratował skuteczny rzut karny w ostatniej sekundzie pierwszej części dogrywki zdobyty przez Domagoja Duvnaka.

Arbiter zarządził drugą dogrywkę, w której to lepsza okazała się drużyna z Bałkanów. Na pięć sekund przed końcem meczu decydującą bramkę zdobył Żeljko Musa. Ostatecznie Chorwaci wygrali 29:28 i w finale czekali na lepszego z drugiej pary półfinałowej Hiszpania - Słowenia (początek godz. 20:30).