El. ME 2020. Polska przegrała drugi mecz z Niemcami

W swoim czwartym meczu pierwszej grupy eliminacji do mistrzostw Europy Polacy przegrali na wyjeździe z Niemcami 24:29. Biało-czerwoni pokazali się jednak z dobrej strony, a ich gra pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Zespół Patryka Rombla zagrał o wiele lepiej niż trzy dni wcześniej, kiedy w pierwszym starciu z Niemcami przegrał 18:26.

W sobotę Polacy byli agresywniejsi, skuteczniejsi i nie popełniali tak wielu indywidualnych błędów w obronie. Na pochwały zasługuje w szczególności Michał Daszek, który ponownie wystąpił w roli środkowego i zagrał bez kompleksów, choć w pierwszym meczu ten eksperyment kompletnie nie wypalił. Na nowej dla siebie pozycji tym razem wyglądał bardzo obiecująco. Rzucał bramki, wywalczył kilka rzutów karnych, był liderem.

Pierwszą połowę biało-czerwoni zakończyli z wynikiem 16:16. Po przerwie zawodnicy Rombla niestety stanęli i przed długi czas przypominali nieporadny zespół, który kilka dni wcześniej był jedynie tłem dla Niemców. Przebudzili się po kilkunastu minutach, ale ostatecznie strat nie udało się odrobić.

W czerwcu Polaków czekają kolejne mecze eliminacyjne - z Izraelem i Kosowem.

Niemcy - Polska 29:24 (16:16)

Niemcy: Heinevetter, Wolff - Gensheimer 10, Wiencek 2, Suton 1, Wiede 1, Pekeler 1, Weinhold 2, Michalczik, Fath 2, Groetzki 1, Hafner 3, Musche, Bohm 3, Kohlbacher 1, Drux 1

Polska: Kornecki, Morawski - Przytuła, Krajewski 1, Walczak 1, Pilitowski 2, Syprzak 1, Szpera, Moryto 4, Jarosiewicz 2, Daszek 6, M. Gębala 1, Przybylski 4, Szyba, T. Gębala 2, Chrapkowski