Vive mistrzem Polski! Bielecki i Szmal kończą kariery

PGE Vive Kielce zostało mistrzem Polski w piłce ręcznej. Zawodnicy z Kielc wygrali w rewanżowym pojedynku z Wisłą Płock 33:29 i zapewnili sobie 15. tytuł w historii. Ten mecz był także ostatnim spotkaniem w karierze Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala.

Vive w pierwszym spotkaniu finałowym wygrało z Wisłą Płock 33:28 i było wielkim faworytem w rewanżu.  Kielczanie mieli także dodatkową motywację, bo spotkanie było pożegnaniem z zawodniczą karierą dwóch legendarnych polskich szczypiornistów - Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego.

Wisła Płock dobrze zaczęła mecz "o mistrzostwo Polski", ale z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowało się Vive.  W 20. minucie Tałant Dujszebajew poprosił o czas i właśnie wtedy Vive weszło na większe obroty i uzyskało trzy bramki przewagi.

W drugiej połowie nie było zaskoczeń i Vive spokojnie dowiozło wygraną. Po spotkaniu w Hali Legionów miała miejsce wielka feta z okazji mistrzostwa. Kibice gorąco pożegnali także Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego.

Szmal i Bielecki to ikony polskiego szczypiorniaka. Obaj zdobyli w swojej karierze po  trzy medale MŚ (srebro i dwa brązowe). Sławomir Szmal zagrał także rekordową liczbę meczów w reprezentacji Polski (298 spotkań). Karol Bielecki zajmuje drugie miejsce w tej klasyfikacji (259). Bielecki przez całą karierę słynął z potężnych uderzeń z dystansu, a w kadrze zdobył aż 988 bramek, co daje mu czwarte miejsce w historii reprezentacji Polski.

PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 33:29 (13:14)