Polscy piłkarze ręczni przegrali pierwszy mecz na ME. Dzielna walka z faworytem nie wystarczyła

Polscy piłkarze ręczni przegrali ze Słowenią 23:26 w pierwszym meczu mistrzostw Europy. W niedzielę biało-czerwoni zagrają ze Szwajcarią.

Meczem ze Słowenią polscy piłkarze ręczni zainaugurowali w szwedzkim Goeteborgu tegoroczne mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni mieli trudne zadanie, bo Słowenia to jeden z faworytów do medali. Nasza drużyna jest zaś w przebudowie po złotych czasach polskiego szczypiorniaka. Sam występ na Euro jest już dla Polaków sukcesem.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Podopieczni Patryka Rombla rozpoczęli spotkanie ze Słoweńcami nadspodziewanie dobrze. Pierwszą połowę przegrali nieznacznie - 11:13. Gdyby nie dwa zmarnowane przez Polaków rzuty karne, byłby nawet remis. Imponowali zwłaszcza Maciej Pilitowski i Dawid Dawydzik, którzy trafiali z trudnych pozycji.

Przegrana, ale w dobrym stylu

W drugiej połowie przewaga rywali urosła nawet do 5 bramek. Biało-czerwoni w ostatnich minutach rzucili się do odrabiania strat. Nie starczyło im jednak czasu. Przegrali 23:26, ale zaprezentowali się lepiej, niż można było tego oczekiwać.

W drugim piątkowym meczu naszej grupy gospodarze Szwedzi zmierzą się o 20:30 ze Szwajcarami. Biało-czerwoni kolejne spotkanie grupowe rozegrają w niedzielę. Tego dnia rywalizować będą ze Szwajcarią od godziny 16:00. Relacja na Sport.pl. Do dalszej fazy turnieju awansują dwie najlepsze ekipy.