Liga Mistrzów. Thriller w meczu Wisły Płock! Ostatni rzut zdecydował o porażce

Orlen Wisła Płock przegrała z duńskim GOG Haandbold 27:28 (14:16) w ramach czwartej serii meczów w Lidze Mistrzów. W ostatniej akcji polska drużyna mogła doprowadzić do remisu, ale Igropulo nie zdobył bramki.

Duńczycy świetnie rozpoczęli spotkanie i dzięki szybkim atakom prowadzili już 4:1 po zaledwie trzech minutach meczu. Po blisko 10 minutach Wisła zaczęła grać lepiej i doprowadziła nawet do wyniku 7:6. Niestety, był to jedyny fragment meczu, w którym Polacy narzucili swoim rywalom swój styl gry

Szanse na remis przy ostatnim rzucie

Wisła Płock większe szanse miała pod koniec meczu, ale nasza drużyna trzy razy musiała sobie radzić w osłabieniu i nie była w stanie zniwelować strat. W sumie Orlen Wisła Płock zakończyła mecz ze stratą tylko jednego gola. Warto jednak zauważyć, że w ostatniej akcji meczu (po przerwie wziętej przez trenera) Igropulo oddał rzut (będąc w bardzo dobrej sytuacji), ale nie udało mu się zdobyć bramki, bo rzucił prosto w bramkarza.

Wisła Płock zajmuje w tym momencie trzecie miejsce w tabeli grupy Ligi Mistrzów. Polska drużyna ma 4 punkty. GOG 6, a Dinamo Bukareszt 7 "oczek".

GOG Haandbold – Orlen Wisła Płock 28:27 (16:14)