Sport.pl

Są wyniki sekcji zwłok rosyjskiej piłkarki, która zmarła w Starych Jabłonkach

Prokurator Małgorzata Hrybek w rozmowie ze Sportowymi Faktami poinformowała, że przyczyną śmierci 20-letniej rosyjskiej piłkarki ręcznej Jekateriny Koroliewej było utonięcie. - Na obecnym etapie nie mamy podejrzanych - dodała prokurator.

W Starych Jabłonkach zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek 20-letnia Jekaterina Koroliewa, rosyjska piłkarka ręczna. Zawodniczka utonęła w stawie Szeląg Mały, niedaleko boisk, na których odbywały się w ostatnich dniach mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej.

Rosyjska piłkarka nie żyje. Prokurator o sekcji zwłok

W rozmowie ze Sportowymi Faktami, prokurator Małgorzata Hrybek poinformowała o wynikach sekcji zwłok Koroliewej. - Wstępnie biegły po przeprowadzeniu sekcji zwłok stwierdził, że przyczyną śmierci było utonięcie - powiedziała Hrybek. Dodała także, że wciąż prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.  

Tymczasem rosyjski portal lenta.ru podał, że podejrzanym może być chłopak, który rzucił się zawodniczce na pomoc i przypłynął z jej ciałem na brzeg. - Na obecnym etapie nie mamy podejrzanych. Nie przesłuchiwaliśmy osób w charakterze podejrzanych, tylko jako świadków - wyjaśniła prokurator. 

Rosyjska piłkarka skakała do wody mimo zakazu?

Wiadomość o śmierci Koroliewej została potwierdzona przez rosyjską federację piłki ręcznej. Mimo reanimacji, 20-letniej zawodniczki nie udało się uratować. Według nieoficjalnych informacji, miała ona skakać do wody z pomostu, przy którym widniała tabliczka z zakazem kąpieli.

- 20-latka miała wskoczyć do wody niedługo po północy. Po wypłynięciu na powierzchnię, nie ruszała się. Kąpiący się razem z nią inny reprezentant Sbornej odholował ją do brzegu i wezwał pomoc - poinformowało radio RMF FM.

Więcej o:
Komentarze (34)
Są wyniki sekcji zwłok rosyjskiej piłkarki, która zmarła w Starych Jabłonkach
Zaloguj się
 • michus00

  Oceniono 31 razy 29

  Biedna dziewczyna, wyrazy współczucia Bliskim.

 • dr.hayd

  Oceniono 29 razy 21

  Szeląg Mały to jezioro, a nie staw. Szeląg Mały jest połączony przesmykiem z Szelągiem Wielkim. Douczcie się geografii i poprawcie.
  Mimo wszystko dziwne: młoda, wysportowana kobieta wskakuje z pomostu do wody (tam jest bardzo ładna plaża), wypływa na powierzchnię i jest od razu utopiona? O ile pamiętam zajęcia z kryminalistyki to topielec idzie na dno, bo woda wdziera się do płuc i ciało staje się cięższe od wody. Ciało wypływa samoistnie na powierzchnię dopiero po czasie, gdy zachodzą procesy gnilne i staje się lżejsze od wody. Nawet jakby się zachłystnęła wodą, to przecież od razu ją wyciągnęli na brzeg i reanimowali. Ile przebywała pod wodą? Minutę? Cztery minuty?
  W każdym bądź razie wielka tragedia. Młoda, ładna, wysportowana, w towarzystwie, na zamkniętym terenie dobrego hotelu... straszne...

 • clas_sic

  Oceniono 33 razy 21

  Nauczcie się, dziennikarze, że "Sbornaja" to po rosyjsku "reprezentacja". Reprezentant reprezentacji to tautologia.

 • sovereign

  Oceniono 13 razy 13

  Szkoda wielka. Niedawno zginął tak 14-latek w Krakowie.

 • chimi-churi

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda dziewczyny...

 • pieknyinaczej

  Oceniono 10 razy 8

  Genialni dziennikarze - Szeląg Mały to staw - o poniższych danych :
  Powierzchnia 84 ha, głębokość maksymalna 15 m, długość 3 km i szerokość 0,5 km.
  To Śniardwy dla dziennikarza to duży staw ???? A Bałtyk to jezioro czy jeziorko?
  Ja rozumiem że tniemy koszty ale działać komercyjnie za pomocą stażystów z podstawówek ???

 • haha-to-ja

  Oceniono 4 razy 0

  "Są wyniki sekcji" tytułem na głownej . a cio z odzywka w tym kontekscie he?czy to nowy zaciąg stażystów czy ci od sportu w genach juz majo tępe dukanie?

 • wooki74

  Oceniono 5 razy -1

  Kąpała się po północy przy zakazie kąpieli? A trzeżwa była?

 • justas32

  Oceniono 22 razy -2

  W Polsce lepiej nikomu nie pomagać gdy się topi - jak nic oskarżą cię o próbę utopienia, a jak stoisz na plaży i się tylko przyglądasz to wszystko jest OK...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX