Sport.pl

Polacy jadą na ME w piłce ręcznej! Uniknęli kompromitacji z Izraelem

Reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa Europy 2020! W decydującym o awansie meczu, zespół Patryka Rombela pokonała Izrael 26:23. Biorąc jednak pod uwagę klasę rywala, zwycięstwo w tym spotkaniu było obowiązkiem.

Przed ostatnim spotkaniem w ramach eliminacji, Polacy zajmowali 3. miejsce, po remisie z reprezentacją Kosowa (23:23). O awansie na mistrzostwa Europy decydowało właśnie spotkanie z Izraelem, z którym zespół Patryka Rombela przegrał na wyjeździe 24:25. Gra Polaków od początku nie wyglądała dobrze, w związku z czym nasi rywale pod koniec pierwszej połowy prowadzili nawet 7:10.

Dość szczęśliwie ostatnich minutach przed przerwą udało się Polakom zmniejszyć stratę i po pierwszej połowie przegrywali tylko 10:11. Biorąc pod uwagę jednak klasę rywala, ten wynik należało rozpatrywać w kategoriach fatalnego. Po przerwie obraz gry się odmienił. Zespół Patryka Rombela szybko objął prowadzenie, dążąc do jego powiększenia. To się udało w końcówce meczu, gdy reprezentacja Polski uciekła Izraelczykom na trzy bramki, dzięki znakomitej postawie naszych bramkarzy - Adama Morawskiego i Mateusza Korneckiego.

Polscy szczypiorniści w ostatnich minutach nie pozwolili sobie na proste błędy, dzięki czemu udało się utrzymać ten wynik do końca spotkania. Zwycięstwo 26:23 oznacza, że drużyna Patryka Rombela awansowała na mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w 2020 roku w Szwecji, Austrii i Norwegii.

Tabela grupy 1:

 1. Niemcy 12 pkt
 2. Polska 5 pkt
 3. Izrael 4 pkt
 4. Kosowo 3 pkt
Więcej o:
Komentarze (26)
Polacy jadą na ME w piłce ręcznej! Uniknęli kompromitacji z Izraelem
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 9 razy 7

  uhhh ... nie było pogromu

 • marcin1948

  Oceniono 8 razy 6

  Nie chciałbym być uznany za antysemitę, ale mam pytanie.Czy tu jest już mowa o pogromie ,czy jeszcze nie ??

 • spectator_zm

  Oceniono 8 razy 6

  Oglądałem I połowę i ostatnie kilkanaście minut drugiej (mecz naszej młodzieżówki miał priorytet), ale topornie to wyglądało. Z taką grą niczego na przyszłorocznych ME nie ugramy. Momentami to była żenada!
  Jedyne wyjście to pogonić tego nieudacznego trenera. (Co za ironia - pogoniono jednego i powołano drugiego!) I zatrudnić prawdziwego fachowca z zagranicy. To musi być autorytet i kasy na niego skąpić nie wolno!

 • piotr_wiktor

  Oceniono 6 razy 4

  Wygrali. Awansowali. Teraz czas zabrać się za porządna prace.
  Mamy dobrych zawodników: bramka klasy reprezentacyjnej, do światowej niewiele brakuje (a Mateusz za dwa-trzy lata, jak popracuje ze Sławkiem w kadrze, a w klubie popatrzy na Andreasa, to będzie na lata nr 1 w kadrze, choć i Adamowi Morawskiemu tego życzę); koło - Kamil, Patryk, do tego kilku jeszcze młodych i bardzo obiecujących, choć jak zawsze ciężka praca przed każdym z nich; skrzydła to klasa światowa Michal (wiem, wiem, ale przypomnijmy sobie bramkę z Dania w 2016, czy świetna formę w tym sezonie), Arek i kilku młodych dają radę; rozegranie jest problemem i tutaj najwiecej pracy; obrona - może Patryk pójdzie do trenera Sabate po nauki? Bo Wisła grała lepsza obronę od Vive w końcówce sezonu. Tu tez mamy sporo do roboty.
  Generalnie - po kiego było zwalniać Piotra Przybeckiego? Trener Rombel nic nowego nie wniósł do kadry, choć pewnie jeszcze jego czas nadejdzie.
  Zapomnieć o eliminacjach, zagrać dobra jesien w lidze i pucharach, a w styczniu może programy w 1/16.

 • facio60

  Oceniono 3 razy 3

  "zespół Patryka Rombela pokonała Izrael 26:23"
  Pomijając zdziwiającą formę "zespół........ pokonała" a nie "zespół........ pokonał", dziwi mnie takie sformułowanie. Po licznych wpadkach, krytyce mediów i aby nie spowodować kryzysu dyplomatycznego, jedyne dozwolone sformułowania powinny być następujące:
  1) Polska nie przegrała z Izraelem
  2) Udało się awansować po meczu z Izraelem
  3) Awans Polski do finałów ME
  4) Wynik meczu Polska - Izrael to 26:23
  5) Tabela pokazuje sytuację po meczu z Izraelem, awans Polski do finałów ME
  6) Nieszczęśliwe zwycięstwo nad dobrym zespołem Izraela
  Wszelkie inne tytuły sugerujące wprost, że Polska wygrała, a co nie daj Boże, pokonała Izrael, pachną skandalem.
  Takie cackanie się i unikanie zwrotów NORMALNIE OPISUJĄCYCH SPORTOWĄ RYWALIZACJĘ bardzo przypomina sytuację z mistrzostw Europy w boksie w 1953 roku w Warszawie, gdzie zwycięstwo Polaka nad reprezentantem ZSRR publika przyjmowała z okrzykami radości a sprawozdawcy i media głowiły się jak to wytłumaczyć i jeszcze przeprosić Wielkiego Brata za taką śmiałość. Doszło do tego, że jeden z reprezentantów Polski miał po ogłoszeniu werdyktu był nakłaniany aby powiedzieć, że bardzo przeprasza, bo wygrał niezasłużenie.
  Mimo, że Polska zdobyła wtedy 5 złotych medali a ZSRR 2, pisano o zwycięstwie radzieckiej szkoły boksu.

 • kuku666

  Oceniono 13 razy 3

  Jak to? To w polskiej piłce ręcznej pokonanie kelnerów z Izraela jest obowiązkiem a w polskiej piłce nożnej pokonanie podobnych kelnerów z Izraela jest wielkim sukcesem?

  Dobrze, że chociaż tu nie było pogromu.

 • roll

  Oceniono 1 raz 1

  Oj ciężko się to oglądało.

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 1 raz 1

  Cieniasy straszliwe. Męczarnie z półamatorami z Izraela i jeszcze większe z amatoramiz Kosowa. Z taką grą to Francuzi czy Duńczycy wrzucą Polakom 40 bramek.

 • chimi-churi

  Oceniono 9 razy 1

  A ja się boję aby Izrael nie zerwał z nami stosunków dyplomatycznych. Co niedziela lanie od Polski. Na naszą korzyść przemawia fakt, że dziś obyło się bez pogromu😂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX