Sport.pl

Nie żyje Wojciech Nowiński. Legenda polskiej piłki ręcznej. Miał 70 lat

Nie żyje Wojciech Nowiński, wielokrotny reprezentant Polski, były trener, a od wielu lat ekspert TVP Sport i komentator meczów reprezentacji Polski. Miał 70 lat. Zmarł w środę o godz. 18:25.

Wojciech Nowiński urodził się 11 grudnia 1948 r. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Był reprezentantem Polski w piłce ręcznej, bramkarzem. Po zakończeniu sportowej kariery był trenerem. Od 1996 roku pełnił funkcję drugiego trenera reprezentacji Polski seniorów. Największe sukcesy odnosił jednak z młodzieżą. Prowadzona przez niego kadra młodzieżowa zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Turcji w 1997 roku, a w roku 2002 sięgnęła po tytuł mistrzów Europy. Wychował takich zawodników jak: Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz i Patryk Kuchczyński.

- Żegnaj Przyjacielu.. Tak wiele Tobie zawdzięczam.. Brak mi słów.. Odpoczywaj w pokoju.. - napisał na Instagramie Jacek Laskowski, dziennikarz i komentator TVP Sport. W ostatnich latach Wojciech Nowiński był ekspertem TVP Sport, Polsatu Sport i komentatorem meczów reprezentacji Polski. Miał 70 lat. Przyczyna śmierci legendy polskiej piłki ręcznej nie jest znana. - Ostatnie dni spędziłeś w otoczeniu bliskich. Byłeś wspaniałym człowiekiem i nauczycielem - powiedział tuż po meczu Kosowo - Polska Maciej Iwański, komentator TVP Sport.

Więcej o:
Komentarze (10)
Nie żyje Wojciech Nowiński. Legenda polskiej piłki ręcznej. Miał 70 lat
Zaloguj się
 • andraki

  Oceniono 7 razy 7

  Przepraszam Panie Wojciechu, ale dobrze, że nie zobaczył Pan meczu z Kosowem... Będę Pana dobrze wspominał

 • grot191

  Oceniono 5 razy 5

  To był PRAWDZIWY EKSPERT.
  Smutek.

 • spectator_zm

  Oceniono 5 razy 5

  Wojciech Nowiński był nie tylko ekspertem w TVP Sport, komentował piłkę ręczną także w Polsacie Sport.
  Lubiłem go słuchać, niewątpliwie znał się na piłce ręcznej i jej niuansach. Szkoda, że już go nie usłyszymy...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 4 razy 4

  Człowiek, który stworzył potęgę polskiej piłki ręcznej = Wygrana młodzieżowych ME 2002 - gdzie pokazali się m.in. Lijek, Jurkiewicz, Bielecki oraz 4 miejsce na młodzieżowych MŚ '97
  Całe środowisko piłki ręcznej dzisiaj płacze

 • bugaboo

  Oceniono 3 razy 3

  W TVP to mu nie dawali komentować ciągle przerywając. Najlepszy był na Polsacie

 • kalowiec

  Oceniono 4 razy 2

  Znakomity ekspert...wielki żal

 • szaman668

  Oceniono 2 razy 2

  głos narratora sukcesów polskich szczypiornistów .

 • xzyzzy

  Oceniono 19 razy -17

  z całym szacunkiem dla zmarłego, ale ten wtłaczany gawiedzi stereotyp, że grał, trenował, komentował i już legenda. prawda jest taka, że ludzie z takim życiorysem, delikatnie mówiąc, nie narobili się specjalnie w swoim życiu, a ich "osiągnięcia" nie powodują żadnego realnego pożytku dla poprawy bytu społeczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX