Kompromitacja polskich szczypiornistów! Zremisowali z amatorami w eliminacjach mistrzostw Europy!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Reprezentacja Polski zremisowała z reprezentacją Kosowa 23:23. Wyrównującą bramkę zdobyliśmy w ostatniej sekundzie meczu. Pomimo wpadki polscy szczypiorniści wciąż mają szansę, aby zagrać na Euro 2020.

Miało być łatwo, szybko i przyjemnie. Tymczasem mecz przedostatniej kolejki eliminacji do Euro 2020 nie układał się po naszej myśli. I to już od początku. W pierwszej połowie ani razu nie wyszliśmy na prowadzenie, ostatecznie przegraliśmy ją 13:14. - Mamy duże problemy z rozegraniem - analizował po pierwszej połowie Maciej Iwański, komentator TVP.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. A może nawet i zmienił. Tyle tylko, że nie na naszą korzyść. Dopiero w końcówce spotkania przycisnęliśmy gospodarzy. Na słowa uznania zasługuje Kreiger, który w ostatnich minutach był bardzo aktywny i rzucił cztery bramki. Kreiger, jakby poirytowany postawą reszty kolegów z drużyny, przeprowadził kilka efektownych, indywidualnych akcji.

Wcześniej często trafiał Potoczny, który wykorzystywał rzuty karne, podyktowane po faulach na Syprzaku. W ostatnich sekundach meczu Kreiger trafił i ustalił wynik na 23:23.

Już 16 lipca Polacy będą musieli wygrać z Izraelem, aby zakwalifikować się na Euro 2020. W grupie 1 przewodzą Niemcy, którzy mają 10 punktów. Izrael (4 pkt) jest drugi, a Polska trzecia. Drużyna prowadzona przez trenera Rombla ma trzy punkty, czyli tyle samo, co czwarte Kosowo.

***

Mecz toczony w cieniu tragedii

Nie żyje Wojciech Nowiński, wielokrotny reprezentant Polski, były trener, a od wielu lat ekspert TVP Sport i komentator meczów reprezentacji Polski. Miał 70 lat.