Sport.pl

Piłka ręczna. Polska - Kosowo 37:13. Pogrom na początek eliminacji do mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski rozbiła Kosowo 37:13 (15:5) w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Zespół Piotra Przybeckiego dominował od pierwszej do ostatniej akcji meczu.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim ułożył się zgodnie z planem biało-czerwonych. Polacy dominowali od pierwszej do ostatniej akcji meczu i rozgromili rywali 24 golami. Dla zespołu Piotra Przybeckiego był to najłatwiejszy mecz tych eliminacji, a po 15 minutach prowadzili już 10:1.

W kolejnych akcjach tylko powiększali prowadzenie. Spokój w obronie, spokój w ataku i mecz zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski.

Polacy rywalizują w grupie z Niemcami, Izraelem i Kosowem. Awans do mistrzostw Europy uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup. Na mistrzostwach w Szwecji, Norwegii i Austrii zagrają też cztery zespoły z trzecich miejsc. W sumie z 32 uczestników eliminacji na turniej finałowy pojedzie aż 20 ekip. Pewne gry w imprezie planowanej na styczeń 2020 roku są już Hiszpania, która będzie broniła tytułu, oraz zespoły gospodarzy.

W niedzielę Polska zagra na wyjeździe z Izraelem. Mecz o godz. 18.30

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 • Ostatni mecz reprezentacji Polski w el. Euro 2020. Pożegnanie Łukasza Piszczka! [RELACJA NA ŻYWO] Ostatni mecz reprezentacji Polski w el. Euro 2020. Pożegnanie Łukasza Piszczka! [RELACJA NA ŻYWO]
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
 • Zachwyty nad fantastyczną bramką Lewandowskiego. Zachwyty nad fantastyczną bramką Lewandowskiego. "Najlepsza "9" na świecie, Polak"
 • Komentarze (5)
  Piłka ręczna. Polska - Kosowo 37:13. Pogrom na początek eliminacji do mistrzostw Europy
  Zaloguj się
  • extrafresh

   Oceniono 6 razy 4

   Na mistrzostwach w Szwecji, Norwegii i Austrii

   Szkoda, że nie Islandia, Portugalia i Grecja.
   To by miało sens.

  • roll

   Oceniono 1 raz 1

   Brawo.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX