Liga Mistrzów. Vive Kielce drugi raz pokonało Rhein-Neckar Loewen

Vive Kielce awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych! W rewanżowym meczu 1/8 finału pokonało Rhein-Neckar Loewen na wyjeździe 36-30.
36
Appelgren, Palicka - Baena, Ekhdal du Rietz, Groetzki, Mensah Larsen, Pekeler, Petersson, Radivojević, Reinkind, Schmid, Sigurdsson, Taleski, Tollbring
Szmal, Wałach - Aguinagalde, Bielecki, Bombac, Djukić, Dujszebajew, Jachlewski, Janc, Jurecki, Jurkiewicz, Kus, Lijewski, Mamić, Strlek

W pewnym sensie był to kuriozalny dwumecz. W Kielcach polska ekipa wygrała aż 41-17. Historia pierwszego starcia przypominała kabaret. Niemcy przysłali do Polski trzecioligowe rezerwy, gdyż tego samego dnia pierwszy zespół rozgrywał swoje starcie w Bundeslidze. Władze uznały, że Liga Mistrzów jest mniej ważna od krajowych rozgrywek.

Wobec tego Vive miało aż 24 bramki przewagi przed rewanżem. Niemcy chcieli zrobić wszystko, by wygrać w rewanżu i pokazać, że są lepszą drużyną, a Vive awansowało tylko dzięki szczęśliwemu układowi terminarza.

Tak się jednak nie stało. O ile na początku spotkania gospodarze grali znacznie lepiej - jeszcze w 27. minucie prowadzili 17-12 - o tyle potem do głosu doszło Vive. Jeszcze przed przerwą zmniejszyło stratę do zaledwie dwóch bramek (16-18), w czym zasługa świetnej interwencji Sławomira Szmala, który obronił rzut karny wykonywany przez Andy'ego Schmida.

Druga połowa to koncert Kielczan. Już w 33. minucie było po 18. Co prawda gospodarze objęli jeszcze prowadzenie (23-20), ale od stanu 24-24 na boisku istniało już tylko Vive. Mistrzowie Polski ostatecznie wygrali aż 36-30 i w ćwierćfinale zagrają z wielkim Paris Saint-Germain.

Aż sześć bramek rzucił Michał Jurecki. Kolejny najlepszymi strzelcami w ekipie Vive byli Dean Bombac (pięć) oraz Alex Dujszebajew i Karol Bielecki (po cztery). W ekipie Rhein-Neckar Loewen najskuteczniejszy był Andy Schmid (osiem).