Piłka ręczna. Dotkliwa porażka Polaków

W niedzielę Polska przegrała w Vigo z Hiszpanią 22:37 (12:17). Na szczęście było to tylko towarzyskie starcie.

To był ostatni test Polaków przed zbliżającymi się eliminacjami do mistrzostw świata. I nie wypadł najlepiej. Chociaż początek wcale nie zapowiadał dotkliwej porażki.

Do 18. minuty to Polacy przeważali i prowadzili różnicą dwóch bramek. Byli niezwykle skuteczni, problemy zaczęły się pod koniec pierwszej połowy.  W trakcie naszej gry bez bramkarza, dwa trafienia zanotował golkiper Hiszpanów, Gonzalo Perez de Vargas. NA półmetku Polacy przegrywali aż 12:17.

W drugiej odsłonie obraz gry się już nie zmienił. To już ósma przegrana (w trzynastym spotkaniu) odkąd zespól prowadzi Piotr Przybecki. Ostatecznie Hiszpanie wygrali 37:22. Najlepiej wśród Polaków spisywał się Adam Morawski.

W piątek Polska zacznie grać o awans do fazy play-off eliminacji mistrzostw świata 2019. Rywalami biało-czerwonych będzie Portugalia, Kosowo i Cypr.

Hiszpania − Polska 37:22 (17:12)
Polska: Morawski − Makowiejew, Krajewski 3 (1/2), Walczak, Nogowski, Genda, Syprzak 2, Moryto 5 (1/1), M. Gębala 1, Przybylski 2, Gierak 1, Krieger 2, T. Gębala 4, Chrapkowski 2