Sport.pl

Piłka ręczna. Francja rozgromiła Polskę

Francja rozgromiła Polskę aż 29-15 w pierwszym meczu w ramach turnieju towarzyskiego Golden League rozgrywanego w Danii.

Początek spotkania był dobry w wykonaniu podopiecznych Piotra Przybeckiego. Prowadzili 3-1 oraz 5-4 w dużej mierze dzięki dobrym interwencjom Piotra Wyszomirskiego, który obronił trzy pierwsze rzuty karne. Jednak gdy Francuzi rzucili bramkę na 6-5 zaczęli odjeżdżać Polakom coraz bardziej.

Ci mieli problemy przede wszystkim ze skutecznością rzutów, przez co do przerwy mistrzowie świata i wicemistrzowie olimpijscy prowadzili 14-8.

Druga połowa również stała pod znakiem nieskuteczności Polaków - od 33. do 41. minuty nie rzucili ani jednej bramki. To w dużej mierze wina łatwo traconych piłek w ataku, a Francuzi wykorzystywali nadarzające się okazje do kontrataków. W 57. minucie czerwoną kartkę za trzecie wykluczenie dostał Kamil Syprzak. Ostatecznie Francuzi wygrali 29-15. Najlepszym zawodnikiem w ich ekipie okazał się Yanis Lenne, natomiast wśród Polaków Piotr Wyszomirski.

O 21.00 swoje spotkanie rozegrają gospodarze, Duńczycy z Norwegią. W sobotę Polacy zagrają z Danią, natomiast w niedzielę z Norwegią.

Komentarze (11)
Piłka ręczna. Francja rozgromiła Polskę
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  Lepiej przegrywać z najlepszymi, o ile z tych porażek wynikną pożytki, niż wygrywać z marnymi drużynami bo z tego pożytku nie będzie, więc dziwią mnie wydziwiania trolli poniżej.

 • spectator_zm

  Oceniono 6 razy 0

  Nasza reprezentacja obecnie tak odstaje od najlepszych, ze aż dziw, jakim cudem gra na takim turnieju. Nie wiem też, czy takie pogromy mogą cokolwiek dać, przecież to musi działać na psychikę i siać zwątpienie w swoje umiejętności. Uczyć się od najlepszych - owszem, ale co to za nauka, skoro z minuty na minutę przewaga francuzów rosła i nasi szczypiorniści nawet na moment nie mogli nawiązać równorzędnej walki. Żeby pobierać nauki od najlepszych, to trzeba samemu już coś umieć i orientować się w zagadnieniach. To tak jakby najlepszy fizyk od teorii kwantowej tłumaczył te skomplikowane zasady chłopu w polu. I tak tego nie zrozumie, a będzie tylko przewalał oczami, jak widłami przy gnoju...
  Zresztą co tu się rozwodzić, nastały "mroki średniowiecza" dla naszej męskiej piłki ręcznej, pieprzenie o sukcesach w postaci awansu na igrzyska w Tokio, to jakieś fantasmagorie. Nie z takimi zawodnikami i z takim zapleczem...

 • sir.fred

  Oceniono 7 razy -1

  O piłce ręcznej możemy zapomnieć na długie lata. Na kolejne utalentowane pokolenie będziemy znów czekać 30 lat. No ale skoro 9 lat hossy nie wystarczyło, by zbudować szkolenie i silną ligę...

 • cxubmsqq1

  Oceniono 9 razy -1

  Jakim cudem Polska tam gra?

  Przeciez skompromituje sie poteznie! Przegra wszystkie trzy mecze, w kazdym dostanie baty! Jak mowia gazetowi spece zostanie ‘zmiazdzona/rozbita/znokautowana’….

 • roll

  Oceniono 2 razy -2

  Szkoda kopać leżącego.

 • darzyz

  Oceniono 4 razy -2

  Kto to jest Piotr Przybecki???????????????????????????? Żenada......................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX