Piłka ręczna. Orlen Wisła Płock znowu przegrała!

Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Rhein-Neckar Loewen 31:27 (13:13) w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla zespołu Piotra Przybeckiego to druga porażka w rozgrywkach. W niedzielę Wisła przegrała z Vardarem Skopje.

W 1. kolejce LM Wisła przegrała u siebie z obrońcą trofeum Vardarem Skopje 22:26, a Rhein-Neckar zremisował na własnej hali 31:31 z Barceloną.

Środowe spotkanie polski zespół zaczął nieźle. Pierwsza połowa skończyła się remisem 13:13.

W drugiej odsłonie zaczęli popełniać proste błędy w obronie. W ataku nie było źle. Wyróżniał się Nemanja Obradovic. Jednak wyraźnie widać było brak kontuzjowanego Dana Emila Racoteai.

Piłkarze z Mannheim nie wypuścili już z rąk przewagi, którą sobie wypracowali na poczatku drugiej połowy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 31:27. Po remisie z Barceloną podopieczni Jacobsena zanotowali pierwszą wygraną, a Orlen Wisła wciąż jest bez punktu.

Rhein-Neckar Loewen – Orlen Wisła 31:27 (13:13)

Rhein-Neckar: Mikael Appelgren, Andreas Palicka – Rafael Baena Gonzalez 7, Hendrik Pekeler 1, Andre Schmid 4, Patrick Groetzki 3, Jerry Tollbring 6, Harald Reinkind 4, Mads Larsen 4, Alexander Petersson 1, Gedeon Guardiola 1, Momir Ruic.

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Adam Morawski – Michał Daszek 6, Gilberto Duarte 1, Przemysław Krajewski 1 Nemanja Obradovic 2, Valentin Ghionea 1, Tomasz Gębala 3, Sime Ivic 3, Maciej Gębala 4, Igor Żabic, Lovro Mihic 4, Jose de Toledo 2.