Sport.pl

Piłka ręczna. Piotr Przybecki trenerem reprezentacji Polski

Piotr Przybecki, trener Orlen Wisły Płock, poprowadzi reprezentację Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Kontrakt będzie obowiązywał do 2020 roku. Głównym celem postawionym przed nowym szkoleniowcem drużyny narodowej jest awans do igrzysk olimpijskich w Tokio.

- Dziękuję za propozycję i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować założone cele - awansować do igrzysk oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najgroźniejszymi przeciwnikami drużynę. Do tego potrzebny jest spokój, czas, cierpliwość i wsparcie całego środowiska piłki ręcznej. Zrobię wszystko, by spełnić oczekiwania kibiców – mówi Piotr Przybecki.

- Dziękuję trenerowi, że przyjął tę propozycję tak szybko i w tak trudnym momencie. To dowód jego klasy, otwartości, profesjonalizmu oraz zaangażowania w sprawy polskiej piłki ręcznej. Po czasach lepszych przyszły trudniejsze. Doświadczają tego także narodowe zespoły w innych krajach. Jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć założone cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i drużynie najlepsze warunki pracy i znów osiągać wymarzone sukcesy – podkreśla Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

 Piotr Przybecki to były reprezentant Polski, członek kadry Bogdana Wenty, uczestnik mistrzostw Europy w 2004 roku. W kadrze seniorskiej zadebiutował w wieku 17 lat. Rozegrał w niej 131 meczów i zdobył 372 bramki. Grał na pozycji lewego lub środkowego rozgrywającego. To najskuteczniejszy polski strzelec w Bundeslidze, mistrz Niemiec z THW Kiel, trzykrotny zdobywca Pucharu Europy EHF. Karierę zawodniczą zakończył w 2012 roku.

Od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. pełnił funkcję dyrektora sportowego Gaz-Systemu Pogoni Szczecin. 14 lipca 2014 został szkoleniowcem Śląska Wrocław. Po zdobytym awansie utrzymał zespół w PGNiG Superlidze. Od sezonu 2016/2017 jest trenerem Orlen Wisły Płock – wicemistrza Polski.

Z uwagi na kalendarz turniejowy i trwający sezon Piotr Przybecki będzie łączył funkcję trenera klubu i trenera reprezentacji Polski. Miasto Płock – właściciel klubu SPR Wisła Płock – wyraził na to zgodę.

- Priorytetem dla Płocka jest klub, ale dla nas - miasta piłki ręcznej -  równie ważne są sukcesy narodowej drużyny. W takich momentach potrzebne jest wsparcie i integracja, a nie podziały. Wierzę, że nasz trener wniesie w reprezentację siłę, zapał, nowego ducha i jakość oraz razem z drużyną zrealizuje postawione cele – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Piotr Przybecki rozpocznie pracę z drużyną narodową w pierwszej połowie czerwca. Poprowadzi Biało-czerwonych podczas turnieju towarzyskiego w Norwegii, a następnie w meczach z Serbią i Rumunią kończących kwalifikacje do mistrzostw Europy 2018.

Przybecki na stanowisku trenera reprezentacji zastąpił Tałanta Dujszebajewa, który zrezygnował z prowadzenia kadry po nieudanych meczach w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2018 roku.

Więcej o:
Komentarze (13)
Piłka ręczna. Piotr Przybecki trenerem reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • giszta

  Oceniono 23 razy 19

  Z piłką ręczna dzieje się to samo co z siatkarkami. Sukces, był wynikiem talentu około 20 osób. Trafiło się pokolenie, i to przez kilka lat nam dawało sukcesy. Pokolenie się skończyło i z żeńskiej siatkówki pozostało wielkie nic. Takie nic że dzisiaj dziewczyny przyjeżdżają na kadrę i ćwiczą technikę ataku.Niestety z Piłką Ręczną jest to samo.
  Od 2011 roku sukcesywnie, idziemy w dół a PZPR nie reaguje, Ciągle liczyliśmy na cud, że orły wenty pociągną i ciągnęły na tyle ile się dało. IO w Rio, Medal w Katarze (wynik trzech dobrych meczy) ale czasy kiedy jednym tchem wszyscy eksperci świata wymieniali nas obok Chorwacji, Francji , Niemiec jako najlepszej drużyny świata, przeminęły.
  Dzisiaj nawet kraje takie jak Słowenia, Serbia, Macedonia, stanowią dla nas barierę nie do przejścia. Spadliśmy z top-u do 3 ligi.
  I żaden trener tego nie zmieni. Dziennikarze po Dujszebajewie obiecywali sobie wiele. Tymczasem on, sprytnie uciekł z tonącego okrętu jeszcze na MŚ we Francji nic nie mówił.
  A 5 miesięcy po, składa wymówienie. Rozczarował mnie bo nie liczyłem, że odmieni stan piłki w kraju w miesiąc, ale liczyłem na sukcesywne wprowadzanie młodych i ich szkolenie.
  Przybecki, nie zmieni podobnie jak Dujszebajew nic. Tylko mam nadzieję, że podejmie się walki o stworzenie kadry na IO w Tokio. I nie ucieknie z tonącego okrętu. bo jeśli tak to już nie ma kogo na to stanowisko dać.

 • roll

  Oceniono 5 razy 3

  P O W O D Z E N I A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 111pln

  Oceniono 2 razy 0

  Wielkie, wielkie POWODZENIA!

 • lech2011

  Oceniono 2 razy 0

  Czy działacze mają w swoim asortymencie narzędzi cokolwiek innego niż wymiana trenera ?
  Może seppuku ?

 • 31.februarius

  Oceniono 2 razy 0

  "To najskuteczniejszy polski strzelec w Bundeslidze, ... "

  Ja pie***lę!!!
  Mówi wam coś nazwisko Klempel?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX