• na żywo

Komentarze (94)

• kozik2601

Oceniono 109 razy 101

Takiego serca, takiej woli zwycięstwa, nie miała w dziejach naszej Polski żadna reprezentacja. Panowie za waszą ambicję DZIĘKUJĘ.

• igorsport

Oceniono 20 razy 16

Wszyscy pseudokibice co potrafią tylko linczować nie powinni mieć prawa do oglądania meczów z reprezentacją Polski. Póki wygrywają jest dobrze, albo siedzicie cicho albo wychwalacie pod niebiosa, a gdy przegrywają, to byście ich wydziedziczyli. To jest zwykła niedojrzałość. Kibicuje się na dobre i na złe. Myślicie, że nasi piłkarze ręczni mają kaprysy i raz dają z siebie wszystko a raz nie? Są gorsze dni, za które powinniśmy im wybaczać ze względu za wszystkie pozytywne emocje, jakie dzięki nim doświadczyliśmy!

• ralfion1982

Oceniono 14 razy 10

A niech zginę ja i pchły moje! O wy zbóje, nitkopłuty, charchary, hulajdusze, łamignaty…basałyki moje kochane!

• kaja.gmb

Oceniono 12 razy 8

To jest paranoja !!
    Tego się nerwowo nie da podźwignąć! Oczami wyobraźni widzę ilość karetek wyruszających po zawałowców i mało odpornych skaczących przez okna. Czy naszych szczypiornistów sponsorują firmy kardiologiczne?
    I nawet nie widzę powodu, aby mówić nic w sprawie pierwszej połowy. Przecież druga to był najbardziej wariacki film świata.
    ciezki-jak-z-waty.blog.pl/2012/01/21/polska-szwecja

• Gość: baron

Oceniono 10 razy 8

mam nadziej ze sie teraz wstydzie buraki za te wpisy jestescie zenujacy

• desperados18

Oceniono 7 razy 7

Pod koniec 1 połowy widziałem że będzie bardzo ciężko. Ale wierzyłem że my zawsze gramy do końca. Aż się doczekałem POLSKA odrobiła 11 goli!! Masakra!! Dzięki naszym Kocham Piłkę Ręczną !!!!!

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

100
KONIEC Polacy są jak klasyczny, samotny bohater klasycznego filmu akcji, na którego napada kilkunastu złoczyńców i doszczętnie ograbia go ze wszystkiego. Po fakcie, długo nie myśląc, samotny zbiorowy bohater (Polacy) opracowuje prosty plan zemsty, postanawiając zrobić ze swoim arcywrogiem dokładnie to samo, tylko dwa razy mocniej. A jeżeli nie robi tego dwa razy mocniej, a jedynie wyrównuje rachunki, to tylko dlatego, żeby całość miała chwalebny walor edukacyjny i nie była opatrzona zbędnym ograniczeniem wiekowym. No i dlatego, że gdzieś za rogiem czai się sequel. Na część, w której Polska gra z Macedonią, zapraszamy w poniedziałek o 16:15. Dziękujemy za udział w relacji.

60. min. 29:29 Szwedzi rozgrywają długo. Za długo - za grę pasywną tracą piłkę! Przejmujemy piłkę. Ale nie ma podania. Nie ma kontry. Mecz kończy się remisem!

60. min. 29:29 REMIS!!! WIŚNIEWSKI! Pół minuty do końca.

60. min. 28:29 Jaszka rzuca, trafia, ale sędziowie gwiżdżą kroki. Mamy na szczęście piłkę - Jaszka był faulowany!

59. min. 28:29 Szwedzi gubią piłkę! Ruszamy z kontratakiem!

59. min. 28:29 Polacy przejmują piłkę i biegną na drugą stronę boiska, ale bezlitośni sędziowie bezlitosnym gwizdkiem bezlitośnie odgwizdują faul.

59. min. 28:29 Szwedzi rozgrywają bardzo powoli. Ale Lundstrom gubi piłkę, kontra i Wiśniewski rzuca! JESZCZE TYLKO JEDNA!

58. min. 27:29 Szwedzi nie wiedzą, co zrobić z piłką. W końcu postanawiają nie trafić nią do bramki. Kiepski plan, ale my nie rzucimy kamieniem. Niestety, Polacy tracą ją w ataku.

57. min. 27:29 Spokojnie rozgrywamy, nagłe przyspieszenie - Jurecki dogrywa do Syprzaka i mamy kolejną bramkę!

57. min. 26:29 Rzut z prawego skrzydła. Bramkarz lekko musnął piłkę, która odbija się od słupka i zmienia skrzydło. Trafia do Wiśniewskiego, który z narażeniem życia próbował ją jeszcze wbić do bramki, ale nie zdążył. Piłka i tak jednak dla Polaków.

56. min. 26:29 Niestety, Szwedzi odskakują. Dogranie na prawe skrzydło, Jaszka przepusza rozpędzonego Ekberga i Wichary nie ma szans.

56. min. 26:28 DWIE! Wichary broni, piłka odbija się od niego i od poprzeczki, i w ten sposób zaczynamy kontrę! Szybką kontrę - Jurkiewicz na lewe skrzydło, skąd błyskawiczny, idealnie zmieszczony rzut między bramkarzem a słupkiem.

55. min. 25:28 JUŻ TYLKO TRZY! Du Ritz traci piłkę, Jurecki natychmiast podaje do Wiśniewskiego, który nie daje szans Sjostrandowi!

54. min. 24:28 Niesamowita parada Wicharego! Polacy nie potrafią sobie jednak przygotować sytuacji strzeleckiej. Chwilę przed sygnalizacją gry pasywnej rzuca Jaszka. W poprzeczkę.

53. min. 24:28 Jurkiewicz przejmuje piłkę, szybka kontra z Jureckim i Zarembą. Piłka trafia do Jurkiewicza, który w sytuacji sam na sam nie daje szans Sjostrandowi!

52. min. 23:28 Teraz nie było już wiszącego Zaremby, więc Nilsson wyjątkowo łatwo pokonał Wicharego.

51. min. 23:27 Niestety, poprzeczka jest dziś Szwedką. Kolejny rzut się od niej odbija i piłka wraca do rąk rywali. Odzyskujemy jednak piłkę, a kontra zostaje błyskawicznie zakończona przez Jaszkę.

51. min. 22:27 Larholm dogrywa piłkę na koło do Nilssona, który rzuca obok Wicharego. A do tego znów musimy grać w osłabieniu - dwie minuty dla Zaremby za zwisanie z ramienia rzucającego Nilssona.

50. min. 22:26 Czasami strategia na brak subtelności się sprawdza. Szybkie podanie na połowę przeciwnika, rozpędzenie się, wyskok i potężny rzut. Jeszcze cztery.

50. min. 21:26 Zaremba przepycha się z obrońcami, jego podanie do Wiśniewskiego leci poza boisko, na szczęście Polak zostaje przy okazji faulowany. Polacy odzyskują piłkę, ale rzut Zaremby z dziewiątego metra łatwo odbija Sjostrand.

49. min. 21:26 To prawda, że straciliśmy piłkę, wyprowadzając atak, ale prawdą jest też że w bramce Polacy mają Wicharego. Ładna interwencja i rozpoczynamy kontrę.

49. min. 21:26 Doder zdołał wyjść na wolną pozycję i odbił gola z rąk dzielnych, polskich wojowników. Sytuacja nie jest już jednak pierwszopołowowa.

48. min. 21:25 Błąd Szwedów, Jaszka przejmuje niecelne podanie, ale rywale błyskawicznie wracają pod własną bramkę. Zamiast kontry Polacy rozgrywają atak pozycyjny - podanie idzie do rozpędzonego Jureckiego, który skacze wysoko nad obrońców i świetnie rzuca.

47. min. 20:25 Szwedzi po raz kolejny gubią piłkę w ataku, ale przy naszej kontrze Kwiatkowski gubi piłkę. A po akcji Szwedów Michał Jurecki robi rywalowi z korpusu jesień średniowiecza i wylatuje na dwie minuty.

46. min. 20:25 Obrona na granicy faulu opłaciła się. Pomogła Wicharemu obronić rzut z prawego skrzydła, a kontratak był szybki, zabójczy i wart kolejnego odrobionego gola. Jeszcze pięć.

45. min. 19:25 Szwedzi gubią piłkę, ale dopiero po tym, jak Zaremba rzucił Lundstromem o ziemię. Po wznowieniu ładnie blokujemy rzut Dodera, ale niestety, Szwedzi z kolei blokują dogranie do Bartosza Jureckiego.

44. min. 19:25 Bielecki już chyba miał rzucać, ale w ostatniej chwili oddał Zarembie. Temu piłka wypadła i wróciła do Bieleckiego, który tym razem nie potrafił się powstrzymać mimo zbyt dobrego krycia. Na szczęście sędzia odgwizdał faul. Jaszka rzucił ładnie i zaskakująco tuż po wznowieniu.

43. min. 18:25 Jaszka nie upilnował na lewym skrzydle Ekberga, który wydawał się nie mieć żadnych szans na celny rzut. Ekberg rzucił. Celnie.

42. min. 18:24 Naprawdę ładna interwencja Wicharego. Jurecki popisuje się błyskotliwym no-look passem na lewe skrzydło, skąd formalności dopełnia Wiśniewski.

41. min. 17:24 Rzut z biodra Jureckiego leci obok bramki. Larholm jednak też rzuca źle i Wichary odbija. Mamy kontrę, Jaszka podaje do Kuchczyńskiego, który wprawdzie pokonuje Palickę, ale nie pokonuje poprzeczki.

41. min. 17:24 Tym razem polska obrona rozklepana. Wichary także bezbronny wobec odważnie wyskakującego mu nad pole bramkowe rywala.

40. min. 17:23 Szwedzi znów gubią piłkę. A Jaszka rzuca kompletnie zaskakując nieustawioną jeszcze szwedzką obronę. Palicka nie ma szans!

39. min. 16:23 Jurkiewicz chciał pokazać wyższość tarana nad finezją. Może innym razem. Na podających w trybuny Szwedach można jednak polegać. A Kuchczyński zdobywa w kontrataku kolejną bramkę.

38. min. 15:23 Niestety, podanie do Kuchczyńskiego okazuje się niecelne. Rywale nie marnują czasu - szybkie dogranie na koło i Nilsson rzuca nam bramkę.

37. min. 15:22 Zaskakujący rzut Larholma, Wyszomirski wpuszczając wyglądał na naprawdę zdziwionego. zmiana w naszej bramce - wchodzi Wichary.

37. min. 15:21 Kolejna pomyłka Szwedów! Nie pytając dwa razy, przejmujemy piłkę. Znowu trafia się ona Jaszce, po którym już nie widać śladu niepewności sprzed chwili. Palicka bezradny.

36. min. 14:21 Jurecki mocno, ale w bramkarza. Obrońcy za to mocno w Jureckiego i sędzia słusznie zwraca piłkę Polakom. Długo nie wiedzieliśmy, co z nią zrobić, ale w końcu Palicka został pokonany.

36. min. 13:20 Czy komentatorzy TVP naprawdę nie mogliby zamilknąć na tę krótką chwilę, kiedy podczas przerwy mówi Wenta? Szczególnie, że opowieść o Bartoszu Jureckim wachlującym Michała Jureckiego naprawdę nie była aż tak powalająca.

35. min. 13:20 Przejmujemy piłkę, szybkie podanie do Jaszki, a ten przegrywa pojedynek jeden na jednego z Palicką. Szwedzi tracą jednak piłkę w ataku trzeci raz z rzędu. Kolejne zagranie do wyraźnie przestraszonego Jaszki. Tym razem Palicka był jednak źle ustawiony, co pomogło w końcu Jaszcze się przełamać. Czas dla Szwedów.

35. min. 12:20 Polacy szybko rozgrywają akcje korzystając z tego, że Szwedzi robią zmianę. Rozegranie na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, który pewnie rzuca obok bezradnego Palicki.

34. min. 11:20 Polacy znowu przejmują piłkę! Niestety, sędzia odgwizduje faul w ataku. Szwedzi też jednak grają nieuważnie i wpadają w pole bramkowe biało-czerwonych.

33. min. 11:20 Szwedzi znów gubią piłkę. Mamy kontrę, Jaszka prowadzi piłkę przez całe boisko, ale nie zauważa wychodzącego na pozycję Kuchczyńskiego. Rzuca sam, naciskany przez rywali i jego rzut odbija Palicka.

32. min. 11:20 Szwedzi kryją naprawdę intensywnie i nie zostawiają zbyt dużo wolnego pola. Ale udało się dostarczyć piłkę do ustawionego na linii bramkowej Syprzaka, który wrzucił piłkę do bramki.

31. min. 10:20 Szybka kontra Polaków i rzucamy pierwszą bramkę. Biorąc pod uwagę, ile mamy do odrobienia, warto się cieszyć, że zaczynamy tak wcześnie.

31. min. 9:20 Kapitalna indywidualna akcja jednego ze Szwedów, który minął trzy czwarte zawodników, jacy przyjechali z Polski na mistrzostwa. Na szczęście świetną interwencją popisał się Wyszomirski.

31. min. Krzysztof:
Mam nadzieję że to tylko taka zmyłka. A po przerwie będzie wielka zmiana. A może to Szwedzi podpuścili naszych zawodników tekstem "Z Duńczykami 4 odrobiliście ale z nami się wam nie uda" Na to któryś z naszych rzucił pewnie, że ze Szwedami to i 11 odrobią.

Gramy.

Dawid:
Ciekawe, jak reaguje na wynik szwedzkie zczuba.se ..

Ze strony ZCzuba.se: Det är en sorglig dag för den polska Z Czuba. Idag är vi alla polacker (polecamy Google Translate - my tak sobie poradziliśmy).

PRZERWA Polacy zaczynają II fazę grupową tak, jak zaczęli pierwszą. Fatalnie. Być może Szwedzi grają swój najlepszy mecz na tym turnieju, ale Polacy z całą pewnością grają najgorszy. Tak, gorszy nawet niż z Serbią. Tak, również nie możemy w to uwierzyć.

30. min. 9:20 Koniec pierwszej połowy.

30. min. 9:20 Polacy nie kwapili się nawet do oddania ostatniego rzutu, mając jeszcze kilka sekund gry przed sobą. Sędzia nakazał Jaszce rzucać nad obroną. Jaszka rzucił naprawdę dobrze. W bramce dobrze stał Palicka.

30. min. 9:20 Szwedzi rzucają kolejną bramkę. Rzut z drugiej linii nie zablokowany przez nikogo wpada obok bezradnego Wyszomirskiego. Bezradny, to w ogóle słowo nader trafnie opisujący pierwszą połowę w wykonaniu naszych zawodników.

29. min. 9:19 Palicka zatrzymuje piłkę rzuconą przez Jureckiego. Trener Szwedów jest tak bardzo zaskoczony przebiegiem meczu, że prosi o przerwę, żeby któryś Palicka mógł go uszczypnąć.

29. min. 9:19 Żółta kartka dla Bogdana Wenty, który wygląda, jakby najchętniej sam wszedł na boisko i zagrał za swoich zawodników. Obawiamy się, że byłby lepszy. Nawet gdyby sam musiał zagrać za ich sześciu.

28. min. 9:19 Szybka, naprawdę niezła kontra Polaków. Do czasu. Podanie na prawą stronę do Kuchczyńskiego, który ładnie składa się do rzutu, ale powracający do bramki Palicka kapitalnie zatrzymuje piłkę nogą.

27. min. 9:19 Wreszcie! Polacy rozgrywają powoli, znienacka Lijewski podaje na prawe skrzydło do Tłuczyńskiego, który pokonuje Sjostranda.

26. min. 8:19 Polacy gubią się w końcówce ataku po raz kolejny. Kontratak Szwedów. Ich było dwóch, Wyszomirski był jeden. A prawa matematyki były nieubłagane.

26. min. 8:18 Stenbacken trafia Jaszkę łokciem w twarz. W piłce nożnej - wyleciałby na kilka meczów. W piłce ręcznej - na dwie minuty.

25. min. 8:18 U kaduka! Sjostraend broni karnego! I zostaje w bramce rywali.

25. min. 8:18 Palicka jest dziś nie do pokonania. Na szczęście Szwedzi trochę przesadzili z obroną konieczną. Będzie rzut karny. Palickę zmienia Sjostraend.

25. min. 8:18 Du Rietz rzuca kolejną bramkę dla Szwedów. Palicka znów kapitalnie broni i Szwedzi mają kolejną kontrę. Podanie przez całe boisko do Ekberga, który wychodzi sam na sam z Wyszomirskim i lekko, sprytnie puszcza piłkę pod nogą naszego bramkarza.

24. min. 8:16 Rzut Jaszki bardzo dobrze zablokowany przez obrońców. Piłka spada jednak na lewe skrzydło, gdzie zbiera ją inny z reprezentantów w nadziei na dobitkę. Tym razem blokuje fenomenalny dziś Palicka.

24. min. 8:16 Kolejne niecelne podanie, kolejna strata i Szwedzi mają kolejną kontrę. Lundstrom do Ekberga, który nabiega na Wyszomirskiego i spokojnie rzuca kolejnego gola.

23. min. 8:15 Jakobsson znowu rzuca z zaskoczenia. Nie za mocno, ale idealnie przy słupku. Piłka po rękach Wyszomirskiego wpada do bramki. Do tego Kwiatkowski opuszcza boisko lekko kulejąc.

22. min. 8:14 Szwedzi gubią piłkę, mamy wracający na boisko Jurkiewicz dostaje natychmiastowe podanie ale Palicka kapitalnie broni. Na szczęście Szwedzi gubią piłkę raz jeszcze, tym razem sam na sam z Palicką wychodzi Tłuczyński i tym razem trafia.

21. min. 7:14 Tłuczyński nie daje bramkarzowi szans.

21. min. 6:14 Podanie do Kwiatkowskiego, który nabiega na koło, a potem w nie wpada popchnięty przez jednego z rywali. Karny!

21. min. 6:14 Larholma próbowało złapać aż dwóch obrońców. Może nawet nie do końca czysto. A on i tak zaskakująco łatwo pokonał Wyszomirskiego.

20. min. 6:13 Polacy rozgrywają aż będą mogli grać w pięciu, a potem Jaszka znienacka i z drugiej linii kapitalnie rzuca w lewy róg nad ręką Palicki. A przy tej okazji jeden z rywali wylatuje na dwie minuty.

20. min. 5:13 Wyszomirski kapitalnie broni rzut karny! Niestety, wykonawca łapie piłkę w powietrzu i świetnie dobija.

19. min. 5:12 Kuchczyński rzuca z prawego skrzydła. Niestety, nie był to najlepszy rzut. Szwedzi ruszają z kontrą, a Mariusz Jurkiewicz nie wytrzymuje i podstawia nogę rywalowi Zasłużone dwie minuty. Polacy będą grać w podwójnym osłabieniu, a Szwedzi mają rzut karny.

18. min. 5:12 Tracimy kolejną piłkę, tracimy zawodnika i tracimy kolejną bramkę. Rzut Bieleckiego zostaje zablokowany, Wiśniewski zatrzymując kontrę wylatuje na dwie minuty z boiska. A po wznowieniu Szwedzi szybko rozgrywają, podanie na lewe skrzydło i Lundstrom rzuca kolejnego gola. Zmiana w naszej bramce - za Wicharego wchodzi Wyszomirski.

18. min. 5:11 Piękna walka o piłkę. Szwedzi na chwilę ją gubią, Polacy próbują przejąć, piłka upada na środek boiska i dwukrotnie do takiej piłki o milimetry szybciej podbiegają rywale. Po chwili sędzia sygnalizuje grę pasywną, a jeden ze Szwedów reaguje natychmiast. Wichary nie był na to przygotowany.

17. min. 5:10 Szwedzka obrona wygląda dziś solidnie jak volvo. A jeszcze do tego nasz atak wygląda przy niej jak maluch. Szczególnie kiedy Bielecki po prostu podaje rywalowi.

16. min. 5:10 Chyba jednak notatki Bogdana Wenty nie pomogły. Polacy znów gubią piłkę, Szwedzi szybko rozgrywają, po czym Larholm rzuca nam kolejnego gola. Z tego samego miejsca, z którego straciliśmy dwie poprzednie bramki.

16. min. 5:9 Szwedzi przypominają Polakom, że nie są na popołudniowej herbatce, ale na arenie gladiatorów. Po zmierzeniu się z taką grą ciałem niejeden przechodzień nie podniósłby się już z ziemi. Polacy się podnoszą, ale Wichary musi podnosić piłkę z bramki.

15. min. 5:8 Szybka piłka na prawe skrzydło do Jaszki, który ładną wkrętką pokonuje bramkarza rywali. Nie chcemy zapeszać, więc nic nie napiszemy.

14. min. 4:8 Szwedzi długo rozgrywają piłkę, czekając, aż skończy się ich osłabienie. Sędziowie sygnalizują grę pasywną, Kim Andersson musi więc rzucać. I rzuca.

13. min. 4:7 Tym razem Szwedzi gubią się w ataku. Długa piłka do Bieleckiego, który decyduje się rozpocząć lot bardzo daleko od bramki i choć rzucał z naprawdę sporej odległości, to bramkarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. Pomagali mu obrońcy.

12. min. 3:7 Akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Najpierw Wichary łapie piłkę po zablokowanym rzucie Szwedów, ale po naszej kontrze broni Palicka. Na szczęście rywale po raz kolejny gubią piłkę i Wiśniewski nie daje szans Palicce. A do tego rywale przez dwie minuty będą grać w osłabieniu.

11. min. 2:7 W końcu! Jaszka mimo towarzystwa w postaci dwóch rosłych Szwedów zdołał wcisnąć piłkę między nich i po przekątnej do bramki przeciwników.

11. min. 1:7 Kolejna akcja Polaków kończy się fatalnym pudłem - tym razem Krzysztofa Lijewskiego. Chociaż może powinniśmy się cieszyć, że w ogóle skończyło się rzutem. Na szczęście Szwedzi również nie kończą akcji.

10. min. 1:7 Przejmujemy piłkę tylko po to, żeby natychmiast ją stracić. Kolejna kontra Szwedów i, tak, zgadliście, kolejna bramka.

10. min. 1:6 Naprawdę odważna liczba podań Polaków, zważywszy na fakt, ile razy zdążyli już dziś zgubić piłkę. W końcu sygnalizacja gry pasywnej. Bielecki nie zdążył oddać rzutu i musiał oddać piłkę. Na szczęście Szwedzi pospieszyli się w kontrze i Lijewski bez trudu przeciął długie podanie.

9. min. 1:6 Wenta pyta zawodników "Co to jest"? Bardzo trafne pytanie. Twierdzi, że naszym zawodnikom nie może przeszkadzać piłka. Z tą diagnozą również się zgadzamy. Później były już bardziej szczegółowe wskazówki i zapowiedź dwóch zmian, ale kiedy Wenta zaczął się wspierać kartką - zgubiliśmy wątek. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy nie zgubili.

9. min. 1:6 No to już przegrywamy pięcioma bramkami. Kolejna strata, kontra i Lundstrom rzuca po raz kolejny. Trener Wenta prosi o czas.

8. min. 1:5 Rywale wpadają w pole bramkowe Polaków, za to Polacy po prostu gubią piłkę, wyprowadzając kontratak! Po raz kolejny! Szwedzi wykorzystują sytuację sam na sam, Wichary wrzeszczy na kolegów.

7. min. 1:4 Wreszcie! Podanie na prawe skrzydło do Kuchczyńskiego, który pewnie rzuca w krótki róg obok Palicki.

7. min. 0:4 Fatalny błąd Polaków - sędziowie raczej mają rację, że to nasi zawodnicy zgubili piłkę. Szwedzi ruszyli z niezgrabnym kontratakiem zakończonym niezgrabnym golem Nilssona.

6. min. 0:3 Teraz Szwedzi tracą piłkę w ataku, ale naszą kontrę kończy złe podanie, po którym Syprzak gubi piłkę. Tym razem Szwedzi przegrywają piłkę na naszym przedpolu, zanim po podaniu na lewe skrzydło Lundstrom rzuca kolejnego gola.

5. min. 0:2 Karlsson dostał ostrzeżenie w postaci żółtej kartki za faul na Jureckim. Polacy za chwilę po raz kolejny próbowali stracić piłkę - udało im się za drugim razem. Na szczęście Wichary obronił kontratak.

4. min. 0:2 My wiemy, że Polacy lubią thrillery, ale żeby tak od samego początku? Znów strata w ataku, szybka kontra Szwedów i Lundstrom nie daje szans Wicharemu.

3. min. 0:1 Ładne rozegranie Polaków. Bartosz Jurecki próbował rzucać, ale został faulowany. Po chwili znowu dostał podanie od Tkaczyka - znowu nic z tego. Palicka kapitalnie zaczął mecz.

2. min. 0:1 Tkaczyk nabiega na koło, ale próbuje to zrobić ignorując stojących między nim a bramką szwedzkich obrońców. Sędzie jednak tego nie ignoruje i odgwizduje faul w ataku. Rywale odgryzają się skutecznie - potężna bomba Kima Anderssona leci obok Wicharego.

1. min. 0:0 Jurkiewicz dostał ładne podanie i mógł rzucić z czystej pozycji, ale bramkarz bez trudu obronił. Na szczęście Szwedzi zgubili piłkę w ataku i Polacy zaczęli konstruować kolejną akcję.

1. min. Gramy.

16:10 Wiemy za to to to oznacza "szczypiornista w kapturze". I co to oznacza "szczypiornista uspokajający (nastroje)". Wiemy też jak wygląda ich połączenie:

16:05 Trener Bogdan Wenta o Szwedach rzecze tak:
Szwecja to może najspokojniejsza dla nas ekipa w sposobie traktowania piłki ręcznej. To bardzo ułożony zespół, duża kultura gry. W ich przypadku łatwiej nam przewidzieć co zagrają, ale nie chcę, żeby to było odebrane jako lekceważenie tej drużyny.

Swoją drogą, ciekawe, co to oznacza "spokojny szczypiornista". Podejrzewamy, że nadal jest to taki, którego nie chcielibyśmy zdenerwować.

16:00 Nasi dzisiejsi rywale, Szwedzi jak na razie na tych mistrzostwach rozczarowują - w pierwszej fazie pokonali tylko Czechów, przegrali z Niemcami i zremisowali z Macedonią, co oznacza, że do tej fazy przystępują z zaledwie jednym punktem. Inna sprawa, że kto jak kto, ale my nie powinniśmy mówić, że w takiej sytuacji nie da się awansować.