Oceniono 15 razy 13

wenta jak szarmach z banki pilke wybil oleeeeeeeeeee polska bialo-czerwoni

• wojtek1207

Oceniono 14 razy 10

Hehe. I gdzie są ci wszyscy hejterzy? Jeszcze nie raz będziemy dumni z naszych szczypiornistów na tym turnieju. :D

• agusia823

Oceniono 11 razy 9

no, z wielką przyjemnością patrzyło się na dynamiczne, mądre akcje naszych chłopaków...sama oglądając przyznam, ze wrzeszczałam, piszczałam, skakałam...a moje koty aż się bały..brawo drużyna, brawo Wichary, brawo Wenta!!! Kocham ich też!

• Oceniono 11 razy 9

Interesuje mnie tylko złoto.Mówiłem że pukniemy Słowację i Danię a później Niemcy i Szwecje.Cały czas to podtrzymuję.A manewr Wenty z odcięciem Hansena przez Wiśniewskiego to Nobel myśli trenerskiej.

• mitolottoo

Oceniono 9 razy 9

wenta to prawdziwy trener. nie boi się sędziów (żółta kartka dawniej), dziś euforia i odbicie głową. brawoo ,! oby tak dlaej .

• tajemnica44

Mecz był świetny a szczególnie końcówka - szał emocji.
    Panowie pokazaliście klasę brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

108
KONIEC W tym miejscu powinno być zwyczajowe podsumowanie meczu, ale redakcja właśnie zajmuje się dzikim tańcem i oddawaniem czci pogańskim bogom. A przynajmniej tak zamierzamy wytłumaczyć, dlaczego zabrakło nam słów. Zwycięstwo z Duńczykami, zgodnie z tradycją, oznacza przecież medal. No dobrze, słowa powoli do nas wracają. Mamy np. takie trzy: Wichary, Wichary, Wichary! To było spotkanie, do jakiego kadra Wenty nas przyzwyczaiła. To był Wenta, do jakiego Wenta nas przyzwyczaił. Emocje i akcja serca - po tylu latach - jakoś nie chcą się jednak przyzwyczaić.

W następnej rundzie rywalami Polaków najprawdopodobniej będą Szwedzi, Czesi i Niemcy. Na kolejne spotkanie zapraszamy w sobotę o godz. 16:15. Dziękujemy za udział w relacji.

60. min. 27:26 Koniec meczu!

60. min. 27:26 Lindberg ładnie rzuca, ale co mu z tego przyjdzie? Do końca przecież tylko dziesięć sekund!

60. min. 27:25 Wichary broni!!! Wybijamy! A Wenta dostaje dwie minuty za wybicie piłki w trybuny!

60. min. 27:25 MICHAŁ JURECKI! KAPITALNY RZUT!

60. min. 26:25 Rozgrywamy, ale znów akcja zostaje przerwana. Trzeba wytrzeć boisko. 34 s do końca.

59. min. 26:25 Wiśniewski kapitalnie zastawia się, Lindberg wpada w pole karne, spada na ziemią z wysokości drugiego piętra i obserwując to z daleka mogłoby się wydawać, że Wiśniewski brutalnie faulował, ale prawda jest inna. Prawda jest dobra, łaskawa i sprawiedliwa. Faul w ataku!

59. min. 26:25 Wichary znów broni! Mamy kontrę, ale tym razem Landin odbija rzut Orzechowskiego. Trener Duńczyków prosi o czas.

59. min. 26:25 WICHARY KAPITALNIE BRONI, A POLACY WYKORZYSTUJĄ KONTRATAK! GOL ORZECHOWSKIEGO, PROWADZIMY!!!

58. min. 25:25 Gra pasywna Duńczyków! Dostajemy piłkę, Tkaczyk podaje przez całe boisko do Orzechowskiego, który wychodzi sam na sam z Landinem. I trafia!

58. min. 24:25 Dwie minuty dla Kwiatkowskiego za uderzenie rywala w twarz. W piłce ręcznej naprawdę tak nie można?

57. min. 24:25 Tkaczyk podawał do Jureckiego, ale Jurecki nie przejął piłki. Na szczęście był faul. Nie ma jednak kary. Polacy wznawiają. Bielecki decyduje się na rzut z odległości ośmiu mamutów. Zbyt odważnie. Piłka ledwo dolatuje do bramkarza.

57. min. 24:25 Duńczycy grają wysoko ustawioną obroną, Polacy odpowiadają nisko opuszczonymi ze zdziwienia szczękami. Dogranie do Jureckiego na koło, ale nasz obrotowy zostaje sfaulowany. Przy okazji, mamy przerwę na wytarcie boiska.

56. min. 24:25 Tkaczyk faulowany, wydawało się, że był pociągnięty gdzieś za szyję, ale sędziowie nie gwiżdżą! Zdezorientowani Polacy w ogóle nie reagują na kontrę Duńczyków. Christiansen bez trudu pokonuje Wicharego w sytuacji sam na sam.

55. min. 24:24 Dogranie na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, który rzuca, choć nie powinien, bo kąt był wyjątkowo ostry. Landin odbija. Kontra Duńczyków, szybkie rozegranie na prawe skrzydło ale Wichary znów świetnie broni.

55. min. 24:24 Duńczycy zdecydowali się na niezbyt dobrze przygotowany rzut. Czyżby zapomnieli, kogo mają za rywala? Wichary kapitalnie broni!

54. min. 24:24 ŚWIETNIE ROZEGRANA AKCJA, ORZECHOWSKI Z PRAWEGO SKRZYDŁA I REMIS!

53. min. 23:24 Duńczycy długo rozgrywają, w końcu udaje im się znaleźć lukę w naszej obronie. Podanie na prawe skrzydło, sytuacja sam na sam, ale świetnie broni Wichary!

53. min. 23:24 Ależ szczęśliwy gol Tkaczyka! Mocny rzut z środka, ale bramkarz doskonale spodziewał się, w które miejsce poleci piłka. I mimo, że miał ją na lewej dłoni, to ostatkiem sił wślizgnęła się do bramki!

52. min. 22:24 Polacy długo rozgrywają. W końcu piłka idzie do Jureckiego, który świetnie wymusił na Toft Hansenie faul. Faul na karę - siły się wyrównują!

52. min. 22:24 Christiansen rzuca z dużej odległości i z jeszcze większą siłą. Michał Jurecki z równie wielką siłą rzuca nim w tym samym czasie o ziemię. Wichary nie miał nic do powiedzenia w kwestii interwencji, a Jurecki nie miał nic do powiedzenia w kwestii należących mu się dwóch minut kary. Gramy w osłabieniu.

51. min. 22:23 Ufff! Jurkiewicz traci piłkę, rywale mają kontrę, ale Hansen rzuca obok Wicharego, ale trafia w słupek. Do pełni szczęścia brakowałoby, żebyśmy odzyskali przy tym piłkę. Ale nie odzyskaliśmy.

51. min. 22:23 Polacy bronią naprawdę ostro. Coraz więcej zwarć i kontrowersyjnych sytuacji. Piłka cały czas jednak dla Duńczyków. Hansen bierze tę piłkę i z mocą Bieleckiego rzuca w polską bramkę.

50. min. 22:22 Tkaczyk na koło do Jureckiego, który odwraca się i robi to, co zwykli robić Jureccy: doprowadza do remisu.

49. min. 21:22 Polacy bronią bardzo agresywnie i bardzo wysoko. Zostawiają przez to gdzieniegdzie spore luki. Duńczycy z nich jednak nie korzystają. Korzystają za to z ustawionego na lewym skrzydle Christiansena, który prawie rozerwał siatkę.

49. min. 21:21 Mogensen gubi piłkę, Jurkiewicz pędzi przez całe boisko, ale panikuje w decydującym momencie. Rzuca sprzed koła, piłka mija Landina, ale odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole.

48. min. 21:21 Kolejna efektowna interwencja Wicharego! Od razu posłana daleko piłka, lewą stroną biegnie Bartosz Jurecki i TRAFIA! JURECKI TRAFIA, MAMY REMIS!!!

48. min. 20:21 WICHARY BRONI!

47. min. 20:21 Lindberg robi Michałowi Jureckiemu Zidane'a i, cóż... Gdyby ci sędziowie prowadzili finał mundialu w 2006 roku z boiska wyleciałby Materazzi. Karny!

47. min. 20:21 Udowodniona! Tłuczyński ładnym rzutem pokonał bramkarza! Jeszcze tylko jeden gol!

46. min. 19:21 Jurkiewicz, faulowany przez rywali, trafia. Nasz entuzjazm jest jednak umiarkowany, bo złośliwi sędziowie postanowili jednak zmusić Polaków do udowodnienia tej bramki rzutem karnym.

46. min. 19:21 Lauge Schmidt myli dyscypliny i wybija piłkę daleko w trybuny. Sędzia nie wierzy, że to pomyłka i na wszelki wypadek dyktuje rzut wolny. ale w kolejnej akcji ponownie Laude Schmidt widowiskowo pudłuje.

45. min. 19:21 Rzut z prawego skrzydła kapitalnie obroniony nogą przez Wicharego! Polacy ruszyli z błyskawiczną kontrą, na czele której stał Tkaczyk. To właśnie on pokonał bramkarza rywali i zmniejszył przewagę do dwóch bramek.

44. min. 18:21 Tkaczyk podchodzi do karnego. To jest niestety ten moment meczu, w którym mówimy "ach, ten Landin".

44. min. 18:21 A teraz mamy karnego. Dogranie na prawe skrzydło do Orzechowskiego, który zostaje podcięty. A potem przejeżdża po nim walec. Przynajmniej metaforycznie.

43. min. 18:21 Tkaczyk rzuca, trafia, ale sędziowie uznają, że pomógł sobie ich gwizdkiem po faulu rywala. Na pocieszenie mamy dwie minuty gry w przewadze.

43. min. 18:21 Coraz goręcej robiło się w ataku, Polacy byli już wpychani w pole bramkowe, ale Bielecki zdołał ostatkiem sił podać do Bartosza Jureckiego, który jeszcze przed wpadnięciem w niedozwoloną strefę oddał niezły rzut.

42. min. 17:21 Niestety, przeciwko sobie mamy nie tylko Duńczyków, ale także wszechświat. Sondergaard rzuca, nasi świetnie blokują, ale piłka spada pod nogi Tofta Hansena. Obrotowy rywali bezbłędnie dobija.

41. min. 17:20 Tkaczyk postanowił wziąć odpowiedzialność na siebie. Był jedynym polskim zawodnikiem, znajdującym się po lewej stronie boiska, miał na sobie uwagę pobliskich zawodników, ale mimo to decydował się na kiwkę i ryzykowny rzut. Świetny rzut!

40. min. 16:20 Saondergaard strzela z biodra. Gdybyśmy byli w saloonie, właśnie wszedłby uśmiechnięty grabarz i zaczął zdejmować miarę.

40. min. 16:19 Niewielka grupka Polaków ruszyła z szybkim atakiem. Potem zatrzymała atak, czekając na większą grupę Polaków. Chwila na oddech, szybkie podanie do Bieleckiego i świetny rzut z środka.

39. min. 15:19 Michał Jurecki tym razem bez dodatkowych samogłosek. Piękny zwód, którym mija obrońcę, rzut obok Landina, ale sędziowie nie pozwalają nam na użycie dodatkowych liter. Ich zdaniem Jurecki popełnił błąd kroków.

38. min. 15:19 Hansen naprawdę łatwo minął Wiśniewskiego, ale na szczęście powrót polskiego zawodnika nieco utrudnił mu rzut i Duńczyk fatalnie przestrzelił.

38. min. 15:19 Kapitalna akcja Jureckiego z Jurkiewiczem. Wielka dziura w duńskiej obronie, w której można było wjechać traktorem, ale wjechaliśmy Jurkiewiczem.

37. min. 14:19 Polacy zgubili piłkę w ataku. Duńczycy, mimo kilku efektownych podań, nie zgubili. A szkoda, bo wtedy nie uświadczylibyśmy tego piekielnie mocnego, kapitalnego rzutu Hansena.

37. min. 14:18 Karnego opiszemy czterema sylabami. Wy-szo-mir-ski!

36. min. 14:18 Polacy zdaniem komentatorów zmienili system obrony w defensywie. Nie wiemy, jak z systemem obrony w ofensywie, ale w defensywie system obrony zmienił się na taki, w którym Tkaczyk fauluje i wylatuje na dwie minuty a Duńczycy mają karnego.

36. min. 14:18 Ale znów odpowiadamy natychmiast. Jurkiewicz nabiega na koło i rzuca kolejną bramkę.

35. min. 13:18 Duńczycy znowu mają pięć bramek przewagi. Tym razem polskiego bramkarza pokonał Schmidt. Przewaga na nic się zdała. Może lepiej byłoby zagrać w osłabieniu?

34. min. 13:17 Odpowiadamy natychmiast. O konkretniej Michaaaaaaaał Jureeeeeeckiiiiiii!

34. min. 12:17 Za to udało się zdobyć bramkę Duńczykom. Wielka w tym zasługa piekielnie mocno rzuconej piłki. Ale bez niej nikt by tu wiele nie zdziałał.

33. min. 12:16 Toft powędrował na dwie minuty na ławkę kar. Pytanie brzmi czy nie wolelibyśmy w tym momencie bramki. Bo bramki zdobyć się nie udało.

33. min. 12:16 Niestety, Doktor Octopus Landin wrócił. Szybka kontra, po której Christiansen rzuca obok bezradnego Wyszomirskiego.

32. min. 12:15 Duńczycy natychmiast się odgryzają. Dosłownie w mgnieniu oka - mrugnęliśmy i nie widzieliśmy akcji.

32. min. 12:14 Tkaczyk! Duńczycy gubią piłkę, błyskawiczna kontra i już tylko dwie bramki straty.

31. min. 11:14 Tkaczyk kapitalnie do Bartosza Jureckiego i nasz obrotowy daje sygnał.

31. min. 10:14 Gramy. I, ważne, Krzysztof Lijewski również gra!

PRZERWA Zastanawiamy się, jak podsumować ostatnie pół godziny naszego życia. Im dalej w mecz, tym więcej goli byłoby chyba królem truizmów. I nie wyjaśniałoby, że chodzi o więcej goli dla Duńczyków. Po kiepskim początku spotkanie bardzo szybko się wyrównało, żeby pod koniec pierwszej połowy umieścić naszych bohaterów na linach. Mamy nadzieję, że to klasyczna hollywoodzka fabuła, w której bohater sił dobra musi dziesięć minut przed końcem filmu dostać prawdziwe lanie, żeby ostatkiem sił podnieść się z desek i zatriumfować.

30. min. 10:14 Tym razem Wyszomirski już nie broni, mimo że całą akcję obserwował bardzo świadomie. Świetnie spisujący się Mogensen trafia z prawego skrzydła.

30. min. 10:14 Bezdyskusyjnie, Doktor Octopus. Nie da się tak bronić mając do dyspozycji tylko cztery kończyny. Kolejny atak Polaków zatrzymuje się na Landinie. Na szczęście przy kontrze rywali świetnie broni Wyszomirski.

29. min. 10:13 Dogranie na prawe skrzydło do Kuchczyńskiego, ale Landin gra dziś tak, jakby pożyczył sobie ulubioną zabawkę Doktora Octopusa.

29. min. 10:13 Rozegranie na prawe skrzydło. Duńczyk rzuca, a Wyszomirski nieco nieświadomie zatrzymuje piłkę między nogami. Potem goni ją, toczącą się do bramki. No dobrze, może spokojnie za nią idzie, ale emocje potęgują wrażenia wzrokowe.

28. min. 10:13 Tkaczyk się rehabilituje. Wbiega na koło. przejmuje w powietrzu podanie Michała Jureckiego po czym jeszcze lecąc (tyłem do bramki) rzuca. Trener rywali prosi o czas, żeby spróbować jakoś wyjaśnić, co się stało.

28. min. 9:13 Niezła akcja Polaków, Syprzak trafia w ostatniej chwili przed upadkiem w pole bramkowe, ale sędzia nie uznaje gola. Uznaje za to na szczęście potrzebę wysłania Hansena na dwie minuty na ławkę kar.

27. min. 9:13 Świetny blok Kwiatkowskiego i mamy piłkę za darmo. Ale koncertowo ją marnujemy - Tkaczyk rzuca nonszalancko z nieprzygotowanej pozycji, Landin łatwo odbija. Kontra i Duńczycy łatwo zdobywają kolejnego gola.

27. min. 9:12 Świetna, kombinacyjna akcja Polaków. Rzut z zaskoczenia. Przyznaje to też zaskoczony Landin, który choć łapie piłkę, to robi to już w bramce.

26. min. 8:12 Polacy broniąc rzucili się na rywali, Duńczycy nie byli w stanie znaleźć miejsca do rzutu, sędziowie sygnalizowali grę pasywną. Po czym Sodergaard po prostu rzucił, a Wyszomirski po prostu nie miał szans.

25. min. 8:11 Niemal kopia ostatniej akcji Polaków. I wiecie co? Tym razem zakończyło się szczęśliwie! Rzut Kuchczyńskiego po przekątnej celny.

25. min. 7:11 Polska obrona nie wygląda ani jak polska ani jak obrona. Zamiast polskiej - mamy szwajcarski, a zamiast obrony - ser. Podanie do Tofta Hansena, który nabiega na koło i łatwo rzuca obok Wicharego. Zmiana w polskiej bramce - wchodzi Wyszomirski.

24. min. 7:10 To była ważna akcja dla Polaków. Niestety, nie było na nią pomysłu. Kuchczyński też go nie miał, ale miał piłkę. Postanowił więc rzucić. Z daleka. W przeciwległy róg. Nic z tego.

24. min. 7:10 Niestety, Duńczycy ładnie gubią naszą obronę, podanie na prawe skrzydło i Svan Hansen rzuca nad Wicharym. Trener Wenta prosi o czas.

23. min. 7:9 Kwiatkowski trochę zbyt mocno popchnął rywala. Sędzia nie zna się na takich podwórkowych żartach. A nawet, jeśli się zna, to lubi korzystać z atrybutów władzy. Kolejne dwie minuty w osłabieniu.

23. min. 7:9 Polacy długo rozgrywają, ale Duńczycy są świetnie ustawieni. W końcu Jaszka musi rzucać z nieprzygotowanej pozycji. Landin bez problemu łapie piłkę.

22. min. 7:9 Wiecie, kto jeszcze dobrze broni? Cała duńska reprezentacja. Duńczycy postawili kapitalną zasłonę. Polacy nie potrafili się przebić. W końcu odwagą wykazał się Bielecki, ale spadł z piłką na ziemię. Duńczycy odzyskali piłkę i skorzystali z przewagi.

21. min. 7:8 Wichary broni!

21. min. 7:8 Szybka akcja rywali ładne zatrzymana wystawionym ramieniem Tłuczyńskiego wbitym w słabiznę rywala. Niestety, ramię Tłuczyńskiego musi na dwie minuty zejść z boiska, a co gorsza, słabizna rywali dostaje rzut karny.

20. min. 7:8 Tu jednak szczęście się skończyło. Landin naoglądał się Jerzego Dudka i tańcząc w bramce obronił rzut karny.

20. min. 7:8 Hansen nieźle przestrzelił. Polacy ruszyli z akcją. Rozgrywali jednak tak leniwie, że nawet sam Wenta był bliski zasygnalizowania gry pasywnej. Na szczęście wywalczyli rzut karny.

19. min. 7:8 Jurkiewicz przebija się przez obronę rywali, rzuca, ale broni Landin. Piłkę mamy jednak nadal, bo Jurkiewiczy był faulowany. Niestety, po kolejnej akcji piłki już nie mamy. Może dlatego, że tym razem fauluje Jaszka.

18. min. 7:8 Wichary próbował. Niestety, Duńczyk próbował bardziej.

17. min. 7:7 Toft składa się do rzutu. Obrońcy składają się do faulu. Sędzia nie docenia efektownego przewinienia i dyktuje rzut karny.

16. min. 7:7 Bielecki czeka, aż Landin zrobi krok po czym rzuca w przeciwległy róg. Niestety, trafia w słupek.

16. min. 7:7 Piekielnie mocny rzut przez środek z dużej odległości. Wichary nawet nie zdążył się zorientować, co go trafiło.

15. min. 7:6 Czy już mówiliśmy dzisiaj Michaaaaaaaał Juuuuuuureckiiiiiiiiiii? No to jeszcze raz. Michaaaaaaaał Juuuuuuureckiiiiiiiiiii!

14. min. 6:6 Duńczycy znowu długo rozgrywają. W końcu dostrzegają szansę w podaniu do niepilnowanego gracza na prawe skrzydło. Ten dostrzega szansę w rzucie na bramkę, ale Wichary dostrzega szansę w poprawnej interwencji.

14. min. 6:6 Jaszka nabiega na koło, Jurkiewicz podaje mu, dzięki czemu Jaszka potrafi zrobić akcję za dwa: nie tylko gubi piłkę, ale także się przewraca.

13. min. 6:6 Niby gramy w przewadze jednego zawodnika, ale Hansen zagrał teraz za dwóch. Minął właśnie dwóch obrońców, a rzucona przez niego piłka minęła Wicharego.

13. min. 6:5 Tego gola jesteśmy w stanie oddać samym tylko zapisem nazwiska jej strzelca. Michaaaaaaał Juuuuuureckiiiiiiii!

12. min. 5:5 Jurkiewicz wyskakiwał już w powietrze, składając się do rzutu, ale został nieoczekiwanie ściągnięty na ziemię za twarz przez Nielsena. Nielsen z kolei trochę nie oczekiwał dwóch minut kary. Czekała go niespodzianka.

11. min. 5:5 Duńczycy rozgrywają, Polacy czają się na kole. Lauge Schmidt podchodzi do naszego koła, Polacy nadal się czają. Lauge Schmidt rzuca nad rękami naszych obrońców i obok Wicharego, nasi obrońcy orientują się, że czajenie się nie jest dobrą strategią defensywną.

11. min. 5:4 A rzut karny dla Polaków = gol dla Polaków. Tłuczyński spokojnym, delikatnym rzutem o parkiet pokonał Landina.

10. min. 4:4 Duńczycy rozegrali tę akcję tak wolno, że piłkarze Barcelony wysłali im list gratulacyjny. Wyszomirski okazał się sprytniejszy od próby rzutu między nogami Wyszomirskiego. Szybki kontratak Polaków = rzut karny dla Polaków.

9. min. 4:4 Kuchczyński wbiega na koło, żeby podwoić liczbę naszych obrotowych, Tkaczyk dogrywa do jednego z nich - Michała Jureckiego, który zostaje sfaulowany. Słowo sfaulowany nie oddaje w pełni tego, co się z Jureckim stało, ale byłoby pewnie bardziej zrozumiałe niż "zrównany z ziemią". Mamy kolejną okazję, ale przy rzucie (celnym) Michała Jureckiego jest faul (i błąd kroków), a potem świetnie broni Landin.

8. min. 4:4 Świetna, szybka akcja Polaków. Seria krótkich podań, Tkaczyk dostaje piłkę na prawej stronie i znakomicie przemyślanym rzutem między nogami Landina zdobywa kolejną już bramkę wyrównującą.

7. min. 3:4 Polacy grają ładnie, kombinacyjnie, ale nieskutecznie. Tłuczyński zbiega na koło, myli rywali, Tkaczyk rzuca, ale Landin kapitalnie broni. Na szczęście po akcji Wichary równie ładnie zatrzymuje Hansena.

7. min. 3:4 Podanie na lewą stronę do Langego. Polscy obrońcy musieli go pomylić z jakimś innym Langem, który piłkarzem ręcznym nie jest, bo postanowili go nie kryć i po prostu sobie poszli. A on bez trudu pokonał Wicharego.

6. min. 3:3 Jurkiewicz bardzo sprytnie - niby lekko, ale piłka po jego rzucie kozłuje tuż przed Landinem i leci nad jego nogą.

5. min. 2:3 Polacy mieli szansę po raz kolejny wyrównać, ale stracili piłkę. Zatrzymali kontrę faulem. Po wznowieniu średnio się ustawili, ale kapitalnie ustawił się Wichary, które fenomenalnie obronił.

4. min. 2:3 Jak będziemy robić imprezę urodzinową, to Hansen spokojnie może sobie wypożyczyć jakiś film. Wichary broni rzut z drugiej linii, ale Hansen przepycha na kole Tłuczyńskiego i rzuca.

3. min. 2:2 Hansen trafia po raz trzeci. Sędzia lituje się nad nim i pomaga mu zachować ostatnich polskich wielbicieli, nie uznając bramki. W odpowiedzi Tkaczyk zyskuje swoim golem sympatię ostatnich nieprzekonanych.

2. min. 1:2 Dogranie na koło do Jureckiego i rzut z gatunku tych, które najbardziej lubimy. Czyli celnych takich, jakby miał skończyć się świat.

2. min. 0:2 Hansen pokonuje polskiego bramkarza po raz drugi i automatycznie staje się kandydatem do tytułu naszego najmniej ulubionego zawodnika duńskiej reprezentacji.

1. min. 0:1 I niestety już po 30 sekundach tracimy pierwszą bramkę. Hansen zbiega z prawego skrzydła i nie daje szans Wicharemu.

1. min. Gramy.

18:05 Wystarczy tylko trochę zagłębić się w "Tygodnik Kibica Piłki Ręcznej" (nie google'ujcie, raczej nie znajdziecie), żeby zrozumieć, że ten mecz jest tak naprawdę jeszcze ważniejszy. Wystarczy bowiem, że kadra Wenty pokona Danię, a zdobędzie medal. Oczywiście, że po drodze będzie musiała wygrać jeszcze kilka spotkań, ale historia we współpracy ze statystyką pokazują, że pokonanie Duńczyków zawsze oznacza medal.

18:00 Najmniejsza możliwa liczba punktów, z którą da się awansować, to zero. Jeżeli Polacy przegrają dzisiaj z Danią, to właśnie taką liczbę przeniosą do kolejnej rundy (punkty zdobyte w meczach z tymi rywalami, którzy również awansowali do kolejnej rundy). Zaczynanie wszystkiego od zera to kiepski pomysł, dlatego w przypadku porażki z Danią szanse na wyjście z kolejnej grupy będą minimalne. A Duńczycy są w takiej samej sytuacji, co Polacy. Zapraszamy zatem na kolejny z serii meczów "prawie o wszystko".