Tak
Nie

Więcej o wydarzeniu

M¦ piłkarzy ręcznych. Mariusz Jurkiewicz: Dostali¶my lekcję

Dostali¶my niezł± lekcję: nie można wyj¶ć mentalnie z meczu jeszcze przed jego zakończeniem - powiedział rozgrywaj±cy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych po jej pierwszym spotkaniu w mistrzostwach ¶wiata w Saragossie, wygranym z Białorusi± 24:22.

M¦ piłkarzy ręcznych. Szmal: Ta nerwówka przyda się drużynie

W swoim pierwszym meczu na M¦ w piłce ręcznej w Hiszpanii Polacy pokonali Białoru¶ 24:22. Mimo że przez cały mecz wysoko prowadzili, prawie dali się dogonić rywalom. - Zawodnicy będ± musieli się nauczyć, że nie można odpuszczać rywalowi - powiedział po meczu Michael Biegler.

M¦ piłka ręczna 2013. Zmiana systemu rozgrywek pomoże Polakom?

Tegoroczne mistrzostwa ¶wiata w piłce ręcznej różni± się zasadniczo od poprzednich mundiali. Rewolucyjn± zmianę przeszedł system rozgrywek, z którego wyeliminowano fazę zasadnicz±, czyli w istocie drug± rundę grupow±. Zamiast tego drużyny, które wyjd± z grupy, czekać będ± od razu mecze o być albo nie być.

• KONIEC

Krzysztof Lijewski przyjmuje nagrodę dla zawodnika meczu, a my przyjmujemy tlen i kończymy oddychać z ulgą po tym, jak okazało się, że - przynajmniej na pierwszy rzut oka - kadra Bieglera dość mocno przypomina kadrę Wenty: w momencie, w którym zrozumieliśmy, że możemy być już pewni zwycięstwa, dotarło do nas, że to jest właśnie ten moment, w którym zwycięstwo przestało być oczywiste. Końcówka była więc nerwowa, ale gdyby nie to, moglibyśmy przecież pomylić piłkę ręczną z piłką nożną albo abażurem. Pierwszy i najważniejszy wniosek z meczu otwarcia jest taki, że Polacy go wygrali. Na więcej przyjdzie jeszcze czas. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne spotkania, ale wcześniej - jutro od 14:30 - dwa mecze angielskiej ekstraklasy: Manchester United - Liverpool i Arsenal - Manchester City.

• 60. min.

24:22. Na koniec jeszcze rywale skutecznie rzucają, ale nie ma to znaczenia. Koniec meczu! Polacy wygrywają pierwsze spotkanie!

• 60. min.

24:21. 19 sekund do końca, o czas prosi trener Białorusinów. Zamierza powiedzieć zawodnikom, że nie mają już dużo czasu.

• 60. min.

24:21. Jaszka próbuje szybko rzucać, ale Czerpienko odbija. Jeszcze akcja rywali.

• 60. min.

24:21. Jurecki faulowany, trener Biegler prosi o przerwę. Ciekawe czy trener Białorusinów tłumaczy swoim graczom w tej chwili, że mają jeszcze bardzo dużo czasu.

• 59. min.

24:21. Białorusini próbują kontry, ale nagle oczom ich ukazuje się las. Krzyży. Polskich obrońców. Muszą zwolnić, po rozegraniu piłka trafia do Rutenki, który rzuca. Ale Szmal broni!

• 58. min.

24:21. Lijewski ładnie podaje Orzechowskiemu, ale w miejsce, w którym Orzechowski kompletnie nie miał co zrobić. Odegrał więc Lijewskiemu, który postanowił znowu efektownie pokonać bramkarza śmiercionośnym rzutem. A Czerepenko drugi raz z rzędu obronił próbę Lijewskiego.

• 58. min.

24:21. Rutenka rzuca. Piłka ociera się o nogę Wicharego, ale wpada do bramki.

• 57. min.

24:20. Tym razem bramkarz wiedział, gdzie szukać piłki po rzucie Lijewskiego (jeszcze zanim będzie musiał szukać jej w bramce). Ruszył kontratak, w którym Bartosz Jurecki został stratowany przez rywala i wpadł we własne pole karne. Będzie karny dla Białorusi, ale najpierw Jurecki musi zostać opatrzony.

• 56. min.

24:20. Już się zdawało, że Polacy po całej serii trudnych podań zgubią piłkę. Podanie do Jaszki, który natychmiast odgrywa do Lijewskiego, który natychmiast odgrywa do Orzechowskiego. Nasz skrzydłowy nabiega na koło, skacze, rzuca. I trafia!

• 55. min.

23:20. Puchowski wpada w tylu reprezentantów Polski, że powinien dostać jakiś bonus za combo. Faul zbiorowy Polaków, Białorusini wznawiają. I szybko zdobywają kolejną bramkę.

• 55. min.

23:19. Wreszcie! Jaszka próbuje wbiec między obrońców, ale zostaje sfaulowany. Rozgrywamy jeszcze raz, tym razem Jaszka podaje do Michała Jureckiego. I ten w końcu trafia.

• 54. min.

22:19. Polacy przeprowadzili naprawdę przemyślaną akcję, ale Czerepienko przeprowadził naprawdę kapitalną interwencję. Białorusini odpowiedzieli naprawdę szybkim golem.

• 53. min.

22:18. Polacy próbują błyskawicznej kontry, ale gubią piłkę. Natychmiastowa kontra Białorusinów, dogranie do Szumaka, który rzuca. Piłka mija Szmala, na szczęście nie mija słupka. Trener Biegler prosi o czas.

• 52. min.

22:18. Bielecki podał w poprzek boiska do trenera. Okazało się to zagraniem nieprzepisowym i Białorusini dostali okazję do odrobienia kolejnego gola. Na szczęście Szmal potraktował to jako okazję do kolejnego popisu.

• 52. min.

22:18. Znów szybki atak Białorusinów, Szumak próbuje po raz kolejny, ale tym razem Szmal broni. Kubisztal rzuca, ale Czerepienko pokazuje, że potrafi być jak Szmal i również broni. Za to Rutenka pokazuje, że potrafi rzucać. W dodatku celnie - piłka wpada do bramki tuż przy słupku.

• 50. min.

22:17. Polacy zdenerwowali się trochę i wpakowali się ofensywnie w gęstwinę złożoną z białoruskich rąk. W porę się opamiętali, ochłonęli i podali do Lijewskiego, który jest dziś najlepszym strzelcem polskiej ekipy.

• 49. min.

21:17. Szmal kapitalnie broni rzut Baranowa, Polacy spokojnie rozgrywają zyskując, czy właściwie wytracając czas gry w osłabieniu. Niestety, Bielecki źle podaje do Lijewskiego, za to rywale po kontrze dobrze podają do Szumaka. Szmal w sytuacji sam na sam nie ma szans.

• 48. min.

21:16. Bartosz Jurecki rzuca, Czerepienko instynktownie broni rękami. Kubisztal broni się - a właściwie atakuje - wszystkim, co może i zostaje odesłany przez sędziego na dwie minutki refleksji.

• 47. min.

21:16. Sprytne podanie Lijewskiego na koło do Jureckiego, ale zaskakujące nie tylko dla obrońców, ale też dla niego. Jeszcze jedna akcja Polaków, dogranie do Lijewskiego, który zdaniem sędziów fauluje w ataku. Faul ten polegał na przyjęciu ciosu w twarz. Szybka kontra rywali, dogranie na koło do Szumaka, który rzuca obok Szmala.