24 : 31
Komentarze
Od?wie?
28
Duńczycy pokonali Argentynę 31:24 i awansowali do półfinału mistrzostw świata rozgrywanych w Szwecji. Ich wygrana zapewniła też wyjście z grupy gospodarzom imprezy. Duńczycy prowadzili od początku meczu a jedyne chwile grozy przeżyli w drugiej połowie, kiedy rywale doszli ich na dwie bramki. Argentyna jednak nie broniła dobrze i Skandynawowie łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych. Pięć bramek przewagi do przerwy ustawiło resztę spotkania.

24-31! Koniec Spotkania. Dania wygrywa i zapewnia sobie awans.

24-30 Czerwoną kartką ukarany został Pablo Portela.

23-30 Argentyna traci piątą kolejną bramkę.

23-29 Jacobsen broni rzut karny i pieczętuje tym samym awans Danii i Szwecji do strefy medalowej. Przewaga sześciu bramek nie zostanie już przez Argentynę odrobiona. Do końca spotkania zostały trzy minuty.

23-28 Dania ucieka na pięć bramek. Do końca zostało nieco ponad pięć minut. To chyba koniec marzeń Argentyny o awansie.

23-26 Fantastyczna interwencja Niklasa Landina Jacobsena zapoczątkowała kontrę, w której bramkarza rywali pokonał Toft.

23-25 Argentyńczycy próbują dojść rywali, jednak karę dwóch minut otrzymuje Querin. To znacznie utrudni pościg.

22-24 Trzy kolejne bramki Argentyńczyków. Do siatki Rasmussena trafiali Ferro, Querin i Migueles.

19-24 Przewaga Duńczyków nie topnieje. Cały czas pięć bramek.

16-21 Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Diego Simonet. Przewaga Duńczyków jednak nie maleje. Cały czas wynosi pięć bramek.

13-19 Brutalny faul Kaspera Nielsena. Duńczyk zaatakował twarz rywala i został odesłany na ławkę kar.

12-18 Pierwsza bramka w drugiej odsłonie meczu. Piłkę z lewego skrzydła wkręcił do bramki rywali Jensen.

Drugą połowę rozpoczęli Duńczycy

12-17 Koniec pierwszej połowy. Argentyńczycy wycofali bramkarza i na ostatnią akcję wprowadzili w pole siódmego zawodnika. Skuteczna interwencja Rasmussena zapoczątkowała udaną kontrę Duńczyków. Piłkę do pustej bramki wpakował Noddesbo.

12-16 20 sekund do końca. O czas proszą Argentyńczycy.

11-15 Rzut karny zmarnowany przez Jensena. Piłka trafiła w prawy słupek bramki bronionej przez Garcię.

10-13 Duńczycy już w komplecie. Z kolei Argentyńczycy grają w szóstkę. O czas prosi trener Danii Ulrik Wilbek.

8-13 Duńczycy w podwójnym osłabieniu. Mimo to Rassmusen broni rzut karny, a także jego dobitkę. Świetne interwencje Duńczyka.

7-13 Rzutem po wyskoku z obu nóg próbował popisać się Simonet. Piłka wpadła jednak w ręce Rasmussena. W odpowiedzi bramkę zdobył Mikkel Hansen.

5-10 Druga bramka Mikkela Hansena. Duńczycy osiągają bezpieczną przewagę.

3-6 W tej akcji piłkę w rękach miał każdy zawodnik Danii. Celnym rzutem z prawego skrzydła akcję zakończył Lasse Svan Hansen.

2-5 Duńczycy już odskakują. Argentyńskiego bramkarza lobował z lewego skrzydła Jensen. Skutecznie.

2-2 Ładna akcja Argentyńczyków. Simonet dogrywał do kołowego piłkę za plecami. Ten popisał się skutecznym rzutem. Pierwsza bramka Carou w tym meczu.

1-1 Szybka odpowiedź Duńczyków. Skutecznie z lewego skrzydła rzucał Anders Eggert Jensen.

1-0 Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Vidal.

20:15 Rozpoczęli. Jako pierwsi atakują Argentyńczycy.

20:05 Przed meczem:
Szans na medale nie mają już Polacy, jednak posiada je jeszcze Argentyna. Do awansu potrzebne są jej zawodnikom jednak wygrane w obu meczach - z Danią i Serbią. W przypadku porażki z liderami grupy, o medale będą walczyły dwie drużyny skandynawskie. Szwecja i Dania.