Piłkarze ręczni przegrali pierwszy mecz na Euro 2020. Ze Słowenią zagrali jednak nadspodziewanie dobrze [ZAPIS RELACJI]

26 : 23

• piątek, 10 stycznia 2020
  • 60. min.

Koniec meczu! Polska przegrała z faworyzowaną Słowenią 23:26. Nie było wstydu, Polacy zagrali dobre spotkanie, a mamy zespół w przebudowie

• 59. min.

26:23 Jeszcze bramka dla rywali i bramka Moryty

• 59. min.

25:22 Zgubiliśmy piłkę, można było zmniejszyć stratę. Została minuta i raczej nie dogonimy rywali

• 58. min.

Dwie minuty do końca! Polacy walczą nadspodziewanie dobrze, wciąż są blisko rywali!

• 58. min.

Trener Słowenii bierze czas

• 58. min.

25:22 Moryto wykorzystuje kontrę! Już tylko 3 bramki straty!

• 55. min.

25:21 Moryto trafia z karnego. Cień szansy na remis pozostał

• 55. min.

25:20 Blagotinsek zdobywa bramkę. Nasza obrona pogubiła się

• 53. min.

24:20 Jarosiewicz ze skrzydła

• 52. min.

24:19 Zarabec trafia, sprytnie rzucił. Ciężko będzie nam dogonić rywali

• 52. min.

23:19 Kondratiuk trafia, dwie minuty kary dla Zabicia. Jeszcze walczymy!

• 52. min.

23:18 Dolenec trafia, znów 5 bramek przewagi

• 50. min.

22:18 Szczęście rywali, piłka wpada do naszej bramki. Znów rośnie przewaga Słowenii

• 48. min.

21:18 Sićko z dystansu w bramkarza

• 48. min.

21:18 Morawski broni strzał Kodrina!

• 48. min.

21:18 Przybylski wykorzystuje kontrę! Topnieje przewaga rywali

• 44. min.

Czas dla rywali

• 44. min.

21:17 Moryto znów trafia z karnego!

• 44. min.

21:16 Syprzak faulowany, karny dla nas!

• 44. min.

21:16 Szybka odpowiedź rywali

• 44. min.

20:16 Moryto trafia z karnego!

• 44. min.

20:15 Faulowany Krajewski, Janc dostał 2 minuty kary. Karny dla Polaków

• 44. min.

20:15 Bombac trafia, a 2 minuty kary dla Chrapkowskiego

• 44. min.

19:15 Blagotinsek trafia z koła

• 40. min.

18:15 Krajewski wykorzystuje kontrę!

• 40. min.

18:14 Adam Morawski broni! Mamy piłkę

• 40. min.

18:14 Moryto trafia ze skrzydła

• 40. min.

18:13 Janc sam na sam i rośnie przewaga rywali. Już 5 bramek straty

• 38. min.

17:13 Czas dla trenera Polaków

• 36. min.

17:13 Dolenec wykorzystu karnego. Rośnie przewaga rywali

• 36. min.

16:13 Dwa razy tracimy piłkę, Janc faulowany i karny dla Słowenii, a Chrapkowski 2 minuty kary

• 36. min.

16:13 Mackovsek trafia, słabo zagraliśmy w obronie

• 36. min.

15:13 Krajewski niespodziewanie z daleka! Trafia!

• 36. min.

15:12 Dolenec w słupek. Nie ma bramki dla Słowenii

• 31. min.

15:12 Niesamowicie broni dziś Ferlin, bramkarz Słowenii. Znów nas zatrzymuje

• 31. min.

15:12 Blagotinsek wykorzystuje nasz błąd w obronie. Rośnie przewaga rywali

• 31. min.

14:12 Faul w ofensywie Słoweńców. Pilitowski też nie trafił

• 31. min.

14:12 Świetny rzut Sićko!

• 31. min.

14:11 Kodrin szybko nas zaskakuje

• 31. min.

Gramy znów!

• 30. min.

Koniec 1. połowy! Polska przegrywa ze Słowenią 11:13. Gramy lepiej, niż można było się spodziewać. W drugiej połowie może powalczymy o niespodziankę?

• 30. min.

13:11 Czas dla Polaków teraz! Mamy piłkę, bo rywale zgubili

• 30. min.

13:11 Czas dla rywali

• 29. min.

13:11 Sićko nie trafia. Rywale mają piłkę

• 29. min.

13:11 Zabić trafia z trudnej sytuacji

• 25. min.

12:11 Sićko w poprzeczkę, Dawidzik poprawia i jesteśmy blisko remisu z faworyzowaną Słowenią!

• 25. min.

12:10 2 minuty kary dla rywali!

• 25. min.

12:10 Polacy walczą dzielnie z faworyzowaną Słowenią. Obawialiśmy się, że bedzie dużo gorzej, ale jesteśmy blisko remisu!

• 25. min.

12:10 Majdziński trafia i gonimy rywali!

• 25. min.

12:9 Janc trafia ze skrzydła, wcześniej bramkarz Słowenii uprzedził naszą kontrę

• 25. min.

11:9 Dawidzik trafia w bardzo trudnej sytuacji i Polacy walczą!

• 23. min.

11:8 Sićko w słupek, a teraz karny dla Słowenii

• 21. min.

Kodrin dobrze ze skrzydła i 10:8 dla rywali

• 21. min.

Mocne uderzenie Sićko! Już tylko 8:9!

• 21. min.

Słowenia nie trafia! Mamy swoją akcję

• 21. min.

Teraz Krajewski dostał 2 minuty kary

• 19. min.

Krajewski marnuje rzut karny..

• 19. min.

Karny dla Polaków

• 19. min.

Polacy bronią, potem Krajewski był faulowany i przez to nie trafił na pustą bramkę!

• 19. min.

Bramka dla Polaków! Moryto! A Henigman ma 2 minuty kary

• 16. min.

Mackovsek trafia z bliska, my wcześniej znów nie trafiliśmy i już 9:6 dla rywali

• 16. min.

Potężne uderzenie rywali i 8:6 dla nich. W odpowiedzi nie wykorzystujemy akcji

• 16. min.

Kontra Krajewskiego i 6 bramka dla Polski!

• 15. min.

Majdziński faulowany. Karny dla Polski! Moryto niestety nie wykorzystuje

• 15. min.

Majdziński trafia w słupek

• 12. min.

Moryto gubi piłkę, a Janca zatrzymuje Kornecki!

• 12. min.

Słowenia traci piłkę, atakujemy!

• 12. min.

Indywidualna akcja Pilitowskiego i gol! 5:7

• 12. min.

Cingesar nabawił się chyba urazu

• 12. min.

Piękna zespołowa akcja Słoweńców. Cingesar zdobywa bramkę, jest 7:4 dla rywali

• 11. min.

Dużo szczęscia, ale trafia Pilitowski. Odpowiada Mackovsek. Przegrywamy 4:6

• 9. min.

Pilitowski nie trafia, pusta bramka naszej drużyny i przegrywamy 3:5

• 9. min.

Zdobywamy bramkę w osłabieniu, brawo!

• 8. min.

Słowenia traci piłkę, kontra Krajewskiego i już tylko 3:4!

• 8. min.

Dwie minuty kary dla Moryto

• 6. min.

Druga bramka Polski! Pilitowski z daleka celnie uderzył

• 6. min.

Było 1:0 dla nas, jest 1:4

• 6. min.

Kolejna nieudana akcja Łangowskiego. Nie trafił w bramkę. Szybka akcja Słowenii i już 4:1 dla niej

• 6. min.

Łangowski prosto w bramkarza. Kontra Słoweńców i 3:1 dla nich. Bramkę zdobył Janc

• 5. min.

Słowenia wychodzi na prowadzenie 2:1. Blagotinsek trafia ze środkowego koła

• 4. min.

Tracimy piłkę, rywale w ataku

• 4. min.

Strzał Moryto obroniony przez bramkarza Słowenii. Ale znów mamy piłkę!

• 2. min.

Słoweńcy odpowiadają. Blagotinsek i 1:1

• 1. min.

Gol dla Polski! Moryto!

• 1. min.

Nie jesteśmy faworytami, więc wygrana byłaby dużą niespodzianką. Czy jest możliwa?

• 1. min.

Antoni Łangowski

• Polacy awansowali na Euro po męczarniach w eliminacjach, drużyna jest w przebudowie. Na co stać naszą ekipę na Euro?

• Druzgocąca ocena Szwedów. Reprezentacja Polski bez szans na mistrzostwach Europy

W czwartek rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Reprezentacja Polski będzie rywalizować w grupie F ze Szwecją, czyli współgospodarzami turnieju, Słowenią i Szwajcarią. Dziennikarze "Aftonbladet" ocenili, że drużyna Patryka Rombla zajmie ostatnie miejsce w grupie F. Pierwsze spotkanie Polacy rozegrają w piątek o 18:15 ze Słowenią, relacja na żywo w Sport.pl.

• Rywal Polaków jest tak pewny wygranej, że zakończy karierę w przypadku porażki. Na co stać piłkarzy ręcznych na Euro?

- Założyłem się z Blażem Jancem, że jak my wygramy, to on kończy karierę - mówi Arkadiusz Moryto. Czy trzeba mówić więcej, by wytłumaczyć, że po latach tłustych reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przeżywa lata bardzo chude? W piątek w Goeteborgu o godz. 18.15 zagramy ze Słowenią w pierwszej kolejce mistrzostw Europy, do których doszliśmy idąc przez mecze zawstydzające. Czy w turnieju głównym zagramy przyzwoicie?

• W drugim meczu naszej grupy Szwajcaria zmierzy się ze Szwecją. Z każdej grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny

• Dzień dobry! Zaczynamy mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. W szwedzkim Goeteborug Polska zagra o 18:15 ze Słowenią w pierwszym meczu turnieju