Polska wywalczyła awans na ME! Decydujący mecz z Izraelem [ZAPIS RELACJI]

26 : 23

• niedziela, 16 czerwca 2019
  • Pomimo bardzo słabej pierwszej połowy, Polacy zdołali zaprezentować się lepiej w drugiej i wygrali całe spotkanie 26:23, co zapewnia nam awans na mistrzostwa Europy 2020!

• PILNE

60. min.

26:23 Polacy jadą na mistrzostwa Europy 2020!

• 60. min.

25:23 Krajewski trafił, więc nawet bramka Shkalima nie ma żadnego znaczenia.

• 60. min.

24:22 Tracimy piłkę, ale Levy fauluje w ataku! 40 sekund do końca, dwie bramki przewagi i o przerwę prosi Patryk Rombel.

• 59. min.

24:22 Kapitalna interwencja Kordeckiego!

• 59. min.

24:22 Syprzak nie trafia w sytuacji sam na sam z bramkarzem!

• 58. min.

24:21 Niecelny rzut Izraelczyków. Pusta bramka Izraela, Walczak zdobywa bramkę! Nie damy sobie wydrzeć tego awansu!

• 57. min.

23:21 I jeszcze raz Podsiadło!

• 55. min.

22:21 Hershkovitz celnie rzuca z prawego skrzydła.

• 53. min.

22:20 Kontra Polaków, Krajewski do Moryty i mamy dwie bramki przewagi!

• 52. min.

21:20 Podsiadło wciska piłkę między nogami bramkarza.

• 52. min.

20:20 Choć sędziowie pokazywali grę pasywną, byli gotowi do przerwania akcji, Levy doprowadził do wyrównania.

• 51. min.

20:19 Morawski kapitalnie broni, a Szpera rzutem z dystansu wyprowadza nas na prowadzenie!

• 50. min.

19:19 Syprzak nie trafia z rzutu karnego.

• 48. min.

19:19 Bramkarz odbił piłkę po rzucie Moryty, ta trafiła w poprzeczkę i szczęśliwie spadła tuż za linią końcową. Natychmiast odpowiedział Shkalim.

• 45. min.

18:18 Krajewski ukarany wykluczeniem na 2 minuty. Tutkenitz doprowadza do remisu.

• 43. min.

18:16 Syprzak trafia z dobitki!

• 42. min.

17:16 Levy rzuca celnie z dystansu.

• 41. min.

17:15 Podsiadło zaskoczył rywali rzutem z dystansu. Izraelczycy popełniają błąd, Polacy przejęli piłkę i Moryto daje nam dwie bramki przewagi!

• 39. min.

15:15 Jeszcze raz trafia Moryto po indywidualnej akcji!

• 14:15 Natychmiast odpowiada jednak Pomeranz.

• 38. min.

14:14 Moryto wbiegł na koło i ponownie jest remis!

• 37. min.

13:14 Niedokładne podanie do obrotowego, kontra Izraelczyków i wzrasta ich przewaga. Na szczęście natychmiast odpowiada Walczak rzutem z koła.

• 35. min.

12:13 Dwie szybkie akcje Izraelczyków i nasi rywale ponownie wychodzą na prowadzenie.

• 12:11 Walczak rzutem z koła wyprowadza Polaków na prowadzenie!

• 33. min.

11:11 Jeszcze raz Morawski ratuje Polaków przed stratą bramki.

• 32. min.

11:11 Kamil Syprzak dostał 2 minuty kary za faul. Morawski fenomenalnie broni dwa rzuty naszych rywali!

• 31. min.

11:11 Polacy na raty, ale Krajewski doprowadza do remisu.

• Wracamy do gry!

• Gra Polaków wygląda bardzo słabo, mimo tego do przerwy przegrywamy tylko jedną bramką - 10:11. Po przerwie 30 minut decydujące o awansie na mistrzostwa Europy!

• 30. min.

10:11 Błąd kroków naszych rywali. Ale Łangowski fauluje w ataku, to samo robi Pomeranz i do przerwy przegrywamy tylko 10:11.

• 30. min.

10:10 Nie zdołał Krajewski, zrobił to Szpera. Mamy remis!

• 29. min.

9:10 Krajewski rzucał na remis, ale nie zdołał zdobyć gola.

• 28. min.

9:10 Łangowski trafia z drugiej lini.

• 27. min.

8:10 Kornecki broni rzut karny!

• 27. min.

8:10 W znakomitej sytuacji znalazł się Moryto, trafił jednak jedynie w słupek.

• 26. min.

8:10 Walczak faulowany, ukarany został Levy. Szpera faulowany przy rzucie, ale z rzutu karnego trafiamy jedynie w poprzeczkę. Fatalna postawa biało-czerwonych w ofensywie. Na szczęście Syprzak trafia z koła.

• 24. min.

7:9 Znakomity rzut Szpery z drugiej linii.

• 23. min.

6:9 Polacy tracą kolejną bramkę niemal nie próbując powstrzymać rywali i o przerwę prosi selekcjoner polskiej kadry, Patryk Rombel.

• 21. min.

6:8 Polacy nie wykorzystują swojej akcji, choć Moryto był sam na sam z bramkarzem. W odpowiedzi karę otrzymuje Przybylski, a nasi rywale bez trudu wykorzystują kolejny rzut karny.

• 20. min.

5:7 Polacy nie wykorzystują swojej akcji, natychmiastowy atak gości, którzy przedzierają się bez żadnych trudności przez polską obronę.

• 19. min.

5:6 Niecelny rzut Hamamiego.

• 17. min.

5:6 Syprzak rzuca prosto w bramkarza. Goście wychodzili z kontrą, jednak udało nam się zatrzymać ich akcję. Hershkowitz rzuca skutecznie ze skrzydła.

• 16. min.

5:5 Jeszcze jeden rzut karny dla Izraela, tym razem Morawski nie miał szans.

• 15. min.

5:4 W odpowiedzi bardzo szybka akcja Polaków, zakończona rzutem ze skrzydła Moryto.

• 14. min.

4:4 Morawski świetnie broni rzut ze skrzydła, jednak piłka wraca do naszych rywali. Gerera rzucał z dystansu, ale świetnie broni Morawski.

• 13. min.

4:4 Odgwizdana gra pasywna naszych rywali. Szybka akcja Polaków, jednak faulowany był Chrapkowski. Dość ostro został potraktowany także Przybylski. Sędziowie nie reagują, a Polacy tracą piłkę.

• 12. min.

4:4 Walczak był faulowany przy rzucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Moryto.

• 11. min.

3:4 Tracimy piłkę w ataku, naszego bramkarza nie było w bramce, więc Gerera bez trudu zdobywa bramkę rzutem z własnej połowy.

• 10. min.

3:3 Chrapkowski fauluje Appo w kole i sędziowie dyktują rzut karny. Hershkovitz oddał silny rzut, ale znakomicie broni Morawski!

• 9. min.

3:3 Szybka akcja Polaków zakończona podyktowaniem rzutu karnego. Doszlo do przepychanek, po dwie minuty kary otrzymali Krajewski i Shkalim. Karnego nie wykorzystuje Potoczny.

• 9. min.

3:3 Bardzo dobrze rozegrana akcja Izraela zakończona rzutem Hamamiego ze skrzydła.

• 9. min.

3:2 Pilotowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i oddał celny rzut.

• 8. min.

2:2 Niecelne rzuty po stronie polskiej i izraelskiej. Polacy mają piłkę.

• 7. min.

2:2 Celny rzut z linii 7. metra i jest remis.

• 7. min.

2:1 Morawski kapitalnie broni rzut, ale sędziowie dyktują rzut karny. Dodatkowo 2 minuty kary otrzymał Przybylski.

• 5. min.

2:1 Syprzak dostał piłkę na koło i celnym rzutem pokonał bramkarza.

• 5. min.

1:1 Zaskakujący rzut zza linii 9. metra i Izrael zdobywa pierwszą bramkę.

• 4. min.

1:0 Piłka dotarła na skrzydło, skąd pierwszy celny rzut oddał Moryto.

• 3. min.

0:0 Faul Izraelitów w ataku. Szybka akcja Polaków, faul na Syprzaku i Appo dostał 2-minutową karę.

• 3. min.

0:0 Prosty błąd Polaków w ofensywie i tracimy piłkę.

• 2. min.

0:0 Pierwsza akcja gości, zakończona niecelnym rzutem z 9. metra.

• Gramy!

• Kibice już odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego", zatem za kilka chwil rozpoczniemy spotkanie.

• Dziś nie ma już miejsca na błąd. Polscy szczypiorniści muszą pokonać Izrael, aby zagrać na mistrzostwach Europy.

• W środę reprezentanci Polski zremisowali na wyjeździe z Kosowem 23:23. Spotkanie zostało za uznane za jeden z najgorszych meczów w historii polskiej piłki ręcznej.

• W pierwszym meczu przeciwko Izraelowi Polacy przegrali 24:25.

• Dzień dobry! Już o 18:00 rozpocznie się starcie Polski z Izraelem. Zadecyduje ono o tym, czy reprezentacja Polski w piłce ręcznej awansuje na mistrzostwa Europy.