Francja rozgromiła Polskę [ZAPIS RELACJI]

29 : 15

• czwartek, 26 października 2017
  • 60. min.

Gębala znowu zablokowany. Koniec spotkania! Polska przegrała w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego z Francją 15-29. Początek był dobry w wykonaniu polskich szczypiornistów, ale potem aktualni mistrzowie świata i wicemistrzowie olimpijscy nie dali nam szans. W drugim spotkaniu tego turnieju Dania zmierzy się z Norwegią (21.00). Dziękujemy za śledzenie relacji!

• 60. min.

Francuzi bez problemu rzucają 29. bramkę. Remili.

• 59. min.

Uderzenie Gębali zablokowane, ale mamy piłkę. Paczkowski ładnie znalazł Walczaka, ale ten rzucił niecelnie.

• 58. min.

Zbyt łatwe uderzenie Paczkowskiego. Francuzi skutecznie skontrowali i jest 28-15.

• 57. min.

Lagarde skuteczny z karnego, 27-15.

• 57. min.

Rzut karny dla Francji, trzecia kara dla Syprzaka i wykluczenie z tego meczu.

• 57. min.

Dobry, zaskakujący rzut Przybylskiego z podłoża. 26-15.

• 56. min.

Fatalnie rozegrana akcja przez Polaków, a Nahi trafia po szybkiej kontrze. 26-14.

• 55. min.

Syprzak z koła i 25-14.

• 54. min.

Francuzi rzucają 25. bramkę.

• 54. min.

Moryto pokonał Omeyera z rzutu karnego, trzecie trafienie Polaka w tym spotkaniu.

• 53. min.

Przybylski faulowany i rzut karny.

• 52. min.

Syprzak z koła i 12 trafienie.

• 51. min.

Wyszomirski pokonany przez Remiliego.

• 50. min.

Rzut karny dla Francji.

• 49. min.

Już 23-11 dla Francji.

• 48. min.

Francuzi przekroczyli linię pola bramkowego, ale Polacy po chwili stracili piłkę. W drugiej połowie rzuciliśmy tylko trzy gole.

• 47. min.

Accambray przedarł się przez Polską obronę, 22-11.

11 trafienie Polaków, za to Tournat dostałdwuminutową karę.

• 45. min.

Czwarte trafienie Lenne, 21-10 dla Francji.

• 44. min.

Nieudany rzut Gębali, za to Nahi został w znakomitym stylu zatrzymany przez Wyszomirskiego.

• 42. min.

Potoczny zatrzymany przez Omeyera w sytuacji sam na sam.

• 42. min.

Nahi trafia na 20-10.

• 41. min.

Moryto przełamuje impas, znakomicie przechwycił piłkę i sam wykończył akcję. 10-19.

• 41. min.

Francuzi nie rzucili bramki od prawie czterech minut. Za to Polacy już ponad siedem minut nie cieszyli się z żadnego trafienia.

• 39. min.

Pasywna gra Polski, tracimy piłkę.

• 37. min.

Czas dla Polaków.

• 37. min.

Uderzenie Paczkowskiego zablokowane. Polacy rzucili po przerwie tylko jedną bramkę przy pięciu Francuzów.

• 37. min.

I Francuzi rzucili już 19. bramkę.

• 36. min.

Dobra akcja Polaków, ale Moryto nie trafił w dobrej sytuacji.

• 36. min.

Skuteczność rzutów Polaków wynosi zaledwie 38 proc. Francuzów to 69 proc.

• 35. min.

Francuzi rzucili jednak kolejną bramkę, 18-9.

• 35. min.

Wyszomirski z kolejną skuteczną interwencją! Na pięć prób został pokonany tylko raz.

• 35. min.

Kolejny niecelny rzut Polaków. Francuzi przeprowadzili za to szybki atak, który kończy się rzutem karnym.

• 34. min.

Polacy przechwycili piłkę i Krajewski miał okazję sam na sam, ale uderzył trochę niecelnie. Szkoda, to była znakomita okazja. Po chwili N'Guessan trafił na 17-9.

• 33. min.

Francuzi trafili już na 16-8, ale Polacy odpowiedzieli rzutem Gębali.

• 31. min.

N'Guessan trafił na 15-8.

• 31. min.

Zaczynamy drugą połowę, Polacy będą grać przez prawie minutę w osłabieniu.

• 30. min.

Ostatnia szansa dla Polski, rzut wolny Chrapkowskiego, ale uderzył po rękach rywali. 14-8 dla Francji do przerwy - początek był bardzo dobry w wykonaniu Polaków, prowadziliśmy, a potem utrzymywał się remis, ale potem Francuzi podkręcili tempo i Polacy nie byli w stanie dorównać mistrzom świata.

• 30. min.

Straciliśmy piłkę grając bez bramkarza, więc Francuzi rzucili nam gola spod własnej bramki. 14-8.

• 29. min.

Nahi ze skutecznym karnym, 13-8.

• 29. min.

Rzut karny dla Francji, dwie minuty kary dla Potocznego.

• 29. min.

Niecelny rzut rywali, ale Polacy faulowali. Czas dla Francuzów.

• 28. min.

Fatalnie rozegrana akcja przez Polaków, ale Wyszomirski zatrzymał kontrę Francuzów. Polacy ruszyli z szybkim atakiem, ale Przybylski został zatrzymany.

• 27. min.

Ósma bramka dla Polski po trafieniu Krajewskiego. Ale Francuzi natychmiast odpowiedzieli. 12-8.

• 25. min.

Bardzo dobra akcja Przybylskiego, oszukał zwodem trzech Francuzów. 7-11.

• 24. min.

Niezbyt długo trwała radość Polaków po bramce, Francuzi prowadzą już 11-6.

• 24. min.

Chrapkowski przerywa niemoc Polaków, 6-10.

• 23. min.

Potężny rzut N'Guessana, 10-5.

• 23. min.

Bramka Lenne nieuznana, przekroczył linię. Polacy zmarnowali jednak kontrę i Francuzi znowu przy piłce.

• 22. min.

Polacy rzucają szóstą bramkę, ale została ona nieuznana. Francuzi po chwili odpowiedzieli celnym rzutem Dipandy. Przegrywamy już 9-5.

• 21. min.

Polacy stracili piłkę przy swojej akcji i Francuzi rzucili na 8-5. Przerwa dla Polaków.

• 20. min.

Kamil Syprzak dostaje drugą dwuminutową karę w tym spotkaniu.

• 20. min.

Dipanda trafia drugi raz z rzędu, 7-5.

• 19. min.

Gerard obronił uderzenie Daszka.

• 19. min.

Rzut karny dla Polski, okazja na wyrównanie.

• 18. min.

Francuzi prowadzą po raz pierwszy w tym spotkaniu, 6-5.

• 18. min.

Fabregas zablokował uderzenie Łangowskiego. Francuzi pogubili się przy kontrataku, ale nadal mają piłkę.

• 16. min.

Polacy stracili piłkę, szybka kontra Francuzów i 5-5.

• 16. min.

Polacy wobec osłabienia przeprowadzają teraz akcję bez udziału bramkarza.

• 15. min.

Dwie minuty kary dla Syprzaka i Mahe wykonuje rzut karny. Ale Wyszomirski odbił piłkę! Trzecia skuteczna interwencja przy rzucie karnym polskiego bramkarza.

• 15. min.

Rzut Łangowskiego z dystansu i prowadzimy 5-4.

• 14. min.

Nie! Mahe trafił w poprzeczkę! Nadal 4-4.

• 14. min.

Rzut karny dla Francji, czy obejmą prowadzenie po raz pierwszym w tym meczu?

• 13. min.

Dwie minuty kary dla Porte'a.

• 12. min.

Kapitalna interwencja Wyszomirskiego, nadal 4-4.

• 11. min.

Paczkowski znowu uderza nad bramką.

• 10. min.

Zupełnie nieudany rzut Krajewskiego, ale po chwili Guigou faulował Paczkowskiego w ataku. Odzyskujemy piłkę.

• 9. min.

Szybka akcja Francuzów i 3-3. Ale Polacy nie pozostali dłużni, trafili na 4-3, po czym znowu stracili bramkę. 4-4, bardzo żywy fragment meczu.

• 8. min.

Potoczny zatrzymany przez Gerarda, ale był faulowany. Potem Chrapkowski uderzył z podłoża, ale również został zatrzymany.

• 7. min.

Gerard broni uderzenie, ale kontra Francuzów okazała się nieskuteczna. Nadal prowadzimy 3-2.

• 6. min.

Chrapkowski rzuca czwartą bramkę, ale słusznie została ona nieuznana. Francuzi trafiają na 2-3 po szybkiej kontrze.

• 5. min.

Rzut Chrapkowskiego z podłoża i prowadzimy 3-1.

• 4. min.

Fabregas faulowany na kole. Ale Wyszomirski obronił rzut karny wykonywany przez Guigou!

• 3. min.

Francuzi wyrównują mimo gry w osłabieniu, ale Paczkowski szybko odpowiada. Polacy prowadzą 2-1 po niespełna trzech minutach, ale Francuzi grają już w komplecie.

• 2. min.

Karabatić z dwuminutową karą po nieprzepisowym zatrzymaniu Daszka. Poszkodowany wykorzystał rzut karny. 1-0!

• 1. min.

Gramy!

• W reprezentacji Polski jest jeden debiutant, Mateusz Wróbel. Trener Piotr Przybecki traktuje ten turniej jako dobry poligon doświadczalny dla młodych zawodników.

• Właśnie wybrzmiewają hymny obu drużyn.

• Francuzi to aktualni mistrzowie świata oraz wicemistrzowie olimpijscy.

• To turniej z cyklu Golden League. W sobotę Polacy zmierzą się z Duńczykami, a w niedzielę z Norwegami.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z towarzyskiego meczu Francja - Polska w piłkę ręczną.