Liga Mistrzów. Wisła Płocki wygrywa z Constantą

30 : 29
Komentarze
Od?wie?
75
W pierwszej połowie mistrzowie Polski grali zbyt nerwowo, a od 18. minuty nie potrafili sobie poradzić z wysoką i agresywną obroną gości. Co więcej rumuńscy szyczpiorniści z defensywą płocczan nie mieli większych problemów. W ataku Constany szalał Stamante, który zdobył w sumie 9 goli. Przy stanie 13:15 skończyła się pierwsza część meczu.

W 41. minucie spotkania po rzucie Kubisztala na tablicy wyników widniał remis po 20. Od tej pory Rumunii zaczęli uciekać wiślakom. Na niecałe 3 minuty przed końcem podopieczni Larsa Walthera przegrywali czterema punktami (25:29) i wydawało się, że wynik meczu jest rozstrzygnięty.

Wtedy Wisła Płock wzięła się do odrabiania strat. Polacy grając w przewadze wykorzystali dwa rzuty karne z rzędu. Najpierw zrobił to Spanne, potem Kubisztal. Na koniec w kontrze trafił Kavas i było już 28:29. Świetnie w defensywie zagrał Wichary. Polak obronił rzut Rumunów, ruszyła kontra, po której remis Wiśle dał Spanne. Polski bramkarz popisał się znowu świetną obroną. W szybkim ataku Buricea faulował Kubisztala. Rumun został wykluczony po raz trzeci, w konsekwencji zobaczył czerwoną kartkę. Polak natomiast przy wykonywaniu rzutu karnego nie pomylił się i dał Wiśle zwycięstwo.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów płocczanie zagrają na wyjeździe ze słoweńskim RK Cimos Koper. Spotkanie odbędzie się 8 października o godzinie 20:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl

60. min. 30:29 Cóż za końcówka w wykonaniu Wisły! Wichary po raz kolejny broni. Szybki atak. Kubisztal faulowany przez Buriceę. Rzut karny. Polak wykorzystuje szansę i daje prowadzenie polskiej drużynie! Wisła Płock wygrywa mecz dzięki świetnej końcówce!

60. min. 29:29 Świetną interwencja popisuje się również Wichary. Kontratak Wisły. Faul i wykluczenie dla Stavrositu. Spanne tym razem się nie myli. Jest remis!

60. min. 28:29 Spanne nie wykorzystuje szansy! świetnie broni Stanescu!

59. min. 28:29 Ghionea fauluje w ataku! Piłka dla Wisły, minuta do końca, szansa na wyrównanie. Kavas podaje do Kwiatkowskiego na koło. Polak faulowany.

58. min. 28:29 Bramka kontaktowa dla Wisły. Świetny moment gry płocczan! Grając w przewadze zdobywają trzy bramki z rzędu. Najpierw dwa karne, potem rzut z kontrataku Kavasa. Czas dla rumuńskiego trenera

58. min. 27:29 Spanne wykorzystuje rzut karny dla płocczan. W kolejnej akcji ten szczypiornista faulowany przez Buriceę. Dwie minuty kary dla Rumuna. Kubisztal pewnie egzekwuje rzut karny.

57. min. 25:29 Rumuni pewnie dążą do zwycięstwa w tym meczu. Tym razem podanie z powietrza do Stavrositu, a ten rzutem po piwocie pokonuje bramkarza Wisły.

55. min. 23:27 Toromanović po raz trzeci wykluczony z gry. Czerwona kartka dla niego. Rumunii tymczasem wykorzystują grę w przewadze. Kolejna bramka dla nich.

54. min. 23:26 Kontuzja Dobelseka. Szczypiornista Wisły schodzi z boiska. Kavas robi użytek z gry w przewadze w ataku i rzutem lewą ręką nad obrońcami zdobywa bramkę.

50. min. 22:25 Buricea fauluje kołowego Wisły Płock. Siada na ławkę na dwie minuty. Rzut karny obroniony przez bramkarza Constanty, Stanescu

48. min. 21:24 Piłkarze Constanty podają piłkę po obwodzie, by podać ją do kołowego. Toromanović fauluje. I siada na 2 minuty na ławce kar. Rzut karny dla rumuńskiej drużyny. Wykorzystany.

47. min. 21:22 Riganas zdobywa kolejną bramkę dla Constanty. W odpowiedzi Kubisztal wybija się z przerywanej linii i potężnym rzutem pokonuje golkipera rumuńskiej drużyny.

43. min. 20:21. Popescu górą w pojedynku ze Spanne. Odpowiedź gości świetna - z koła trafia Novanc.

42. min. Stamate wreszcie się myli. Rumuni gubią piłkę w ataku, Wisła może znów wyjść na prowadzenie.

42. min. Wisła twardo broni, niestety, Toromanovic dostaje dwuminutową karę.

41. min. 20:20. Do remisu doprowadza Kubisztal. Wisła świetnie wykorzystała okres gry w liczebnej przewadze.

40. min. 19:20. Teraz gol dla Wisły z lewego skrzydła. Zdobywa go Backstrom.

40. min. 18:20. Spanne trafia z prawego skrzydła.

39. min. Dwie minuty kary dla Angelovskiego.

38. min. W bramce Wisły Seiera zmienia Wichary.

38. min. 17:20. Stamate katem Wisły.

36. min. 17:19. Bramka za bramkę. Dla Wisły trafił Backstrom.

35. min. 16:18. Piękny rzut Kavasa w okienko rumuńskiej bramki.

34. min. 15:18. Wisła nadal ma kłopoty z defensywą gości, a sama nie potrafi zatrzymać ich ataków.

33. min. Csepreghi z drugiej linii i 15:17.

32. min. 15:16 po trafieniu Kubisztala.

32. min. 14:16. Bramkę zdobywa Stamate.

31. min. 14:15 po ładnym rzucie Kavasa.

31. min. Drugą połowę rozpoczęła Wisła.

30. min. Koniec pierwszej połowy.

30. min. 13:15. Wiślacy dobrze bronią i wyprowadzają kontrę w drugie tempo, którą golem kończy Backstrom.

29. min. Na 35 sekund przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener gości.

29. min. Kavas fauluje w ataku.

29. min. Dwie minuty kary dla Novanca za faul na Wiśniewskim.

29. min. 12:15. Chrapkowski gubi piłkę w ataku i z kontry gola zdobywa Buricea.

28. min. 12:14. Stamate po raz siódmy. Czas dla Wisły.

26. min. 12:13 Błyskawiczna odpowiedź Kavasa z drugiej linii.

26. min. 11:13. Ghionea trafia z karnego.

25. min. 11:12. Miszka wykorzystuje rzut karny.

25. min. Chrapkowski trafia Popescu w głowę. Ale Wisła nadal przy piłce.

24. min. 10:12. Od sześciu minut gospodarze nie zdobyli gola, a Constanta rzuciła ich aż pięć.

24. min. W bramce Wisły dobrze spisuje się Seier, ale co z tego, skoro za chwilę w ataku fauluje Dobelsek.

22. min. Trwa niemoc Wisły. Na środku rozegrania Kavasa zastąpił Dobelsek, świetnie dograł do koła, gdzie znalazł się Wiśniewski, ale skrzydłowy płocczan przegrał pojedynek z Popescu.

21. min. Popescu znów obronił rzut Miszki.

21. min. 10:11. Po golu Ghionei goście po raz pierwszy na prowadzeniu.

20. min. Dwie minuty kary dla Adzicia za faul na Kavasie.

20. min. 10:10. Miszka zatrzymany na prawym skrzydle, a Buricea trafia z lewego skrzydła.

19. min. 10:9 Kontrę gości golem kończy Angelovski.

18. min. 10:8. Trafia oczywiście Stamate.

18. min. 10:7. Świetna akcja Wisły i trafienie Miszki z nietypowej dla niego pozycji - lewego skrzydła.

17. min. Rzuca Toma, a Seier broni! Nadal 9:7.

17. min. Rzut karny dla Constanty i dwie minuty kary dla Kwiatkowskiego.

17. min. 9:7 w Wiśle w rolę egzekutora wcielił się Kubisztal. Przed chwilą trafił po raz trzeci.

16. min. 8:7. Szybka odpowiedź gości. Piąty gol Stamate.

16. min. 8:6. Rzut karny wywalczył Toromanovic, a na gola zamienił go Miszka.

15. min. I znów straty z obu stron.

14. min. Wisła dobrze broni, za chwilę gubi piłkę w kontrze, ale Rumuni robią to samo. W efekcie w ataku znów "Nafciarze".

14. min. Faul w ataku popełnił Toromanovic. Piłka dla gości.

13. min. Wisła traci piłkę w ataku, ale po chwili goście też się mylą.

12. min. Stamate nie do zatrzymania. Po jego kolejnym potężnym rzucie jest już tylko 7:6.

11. min. 7:5 dla gospodarzy po bramce Kubisztala.

11. min. Za to z prawego skrzydła nie myli się Miszka - 6:5 dla Wisły.

10. min. Świetna akcja Wisły, piłka szybko krąży po obwodzie, trafia na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, ale ten przegrywa pojedynek z bramkarzem gości.

9. min. 5:5 po kontrze Tomy.

9. min. 5:4. Po raz kolejny trafia Stamate. Tym razem efektownym rzutem z biodra.

8. min. 5:3. Piękny gol Kavasa - trafił w okienko z 10 metrów.

7. min. 4:3 po drugiej bramce w meczu Stamate.

6. min. Seier broni, Eklemović trafia i 4:2 dla Wisły.

5. min. 3:2. Goście trafiają po raz drugi. Robi to Stamate.

3. min. Kavas rzuca na 2:1 dla Wisły, a za chwilę kontrę skutecznym rzutem kończy Wiśniewski i "Nafciarze" prowadzą już 3:1.

2. min. 1:1. Csepreghi trafia z drugiej linii.

1. min. 1:0 dla gospodarzy - gola zdobywa Michał Kubisztal.

1. min. Początek meczu i od razu broni bramkarz Wisły, Morten Seier.